Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ziemassvētki ir sirds svētki

Ziemassvētku vakarā Jāzeps un Marija meklēja naktsmājas. Līdzīgi šajā laikā Jēzus klauvē pie mūsu sirds durvīm un, nostādot sevi lūdzēja lomā, gaida, lai mēs atveram savu sirdi Dieva Sūtnim, pašam dieva Dēlam.

Par mūsu sirds atvērtajām durvīm liecina gatavošanās Ziemassvētkiem: apsveikumu izsūtīšana, apņemšanās izmainīt savu attieksmi pret ģimeni, bērniem, laulību, kā arī piedalīšanās svētku dievkalpojumā.Mūsu ģimenes satikšanās pie svētvakara maltītes, izlīgšanas gars, piedošanas apziņa un miers sirdī izsaka, kā mēs uzņemam Kristu un esam atvēruši savas sirds durvis.Ziemassvētki ir sirds svētki, kad ļaujam tai runāt, ticībai atmosties, prātam pieņemt, garam stiprināt un Kristum nākt un mūs iepriecināt. Ziemassvētki ir laiks meklēt Betlēmes Zvaigzni, kura rāda ceļu, kā izbrist no tumsas gaismā.Jelgavas pilsētas centrā Hercoga Jēkaba laukumā 14 metru augstā dzelzs konstrukcija, kurā ievietots četrdesmit mazu eglīšu, tikai izceļ simboliku, ka cilvēkiem jāsadarbojas, lai veidotu lielu egli. Egle pilsētas centrā aicina cilvēkus atvērt savas sirdis citiem, redzēt noskumušos un bēdīgos, tos, kam līst asaras un kas dzīvo tumsā un nabadzībā. Egle pilsētas centrā ar daudzām tās mazajām māsām aicina cilvēkus uz sadarbību, solidaritāti, sirsnību un dāvanu pasniegšanu.Tās aizdegšana simboliski mudina, ka nu ir laiks izgaismot pašam savu dzīvi un palīdzēt līdzcilvēkiem atgūt cerību, prieku un mīlestību citam pret citu. Kā egle atmirdz gaismā, tā lai katra sirds atspīd gaismā uz līdzcilvēku, uz sērdienīti.Mums ir vajadzīgs Dieva pieskāriens, lai mēs sevi atpazītu kā cerības un gaismas nesēju citiem. Mēs nedzīvojam tikai sevis dēļ, bet esam gaismas stari citu cilvēku dzīvē. Cilvēka sūtība ir vairot sadzīvi, prieku un saticību ne vien ģimenes lokā, bet arī visas sabiedrības labā. Kur daudz gaismas, tur sadraudzība, sadzīve un saskaņa.Ziemassvētki ir laiks, kad atjaunojam pārtrūkušās attiecības ar Dievu un līdzcilvēkiem. Tās var būt ģimenes attiecības, laulības saites, bērnu sadzīve, draudzības apliecinājumi. Mums ir jāatdzimst, lai Kristus varētu piedzimt mūsu sirdīs. Mums jāturpina aizdegt sveces Ziemassvētku eglītē, līdz tās beidzot iededzam sirdī. Ja domājat, ka jums nekā nav, ko dot Jēzus Bērniņam, jūsu rokas ir tukšas, prāta un gudrības maz, sirds nomaldījusies pasaules ceļos, tomēr ejiet svētkos pie Kristus silītes kā Betlēmes ganiņi. Uzticiet Viņam savu sirdi, prātu un gribu, savu dzīvi. Jūs atradīsiet melodiju jaunai dziesmai. Viņš, patiess Dievs, ielūdz jūs kļūt par Viņa Valstības mantiniekiem. Kļūsim par labas gribas cilvēkiem un pievienosimies ticīgajiem, un kopā dziedāsim «Gods Dievam Augstībā»! Arī šogad pie Jelgavas katoļu katedrāles darbosies dzīvā Betlēme ar Jāzepu un Mariju, aitiņām un ēzeli. Tā būs atvērta pie ieejas katedrālē 24.decembrī no pulksten 14 līdz 20. Mūsu pašu draudzes jaunieši izpildīs Jāzepa un Marijas lomu.Kristus nāk, paliek vienīgi jautājums, vai tu būsi starp ganiņiem, lai pielūgtu un atdotu godu pasaules Pestītājam. Novēlu jums visiem mieru, kas pilda jūsu sirdi, ticību, kas nes jūs cauri dzīvei, mīlestību, kas ir nesavtīga, un veselību, kas dara garā stiprus.Priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu!

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti