Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Caune zemu vēlētāju aktivitāti Jelgavas novadā skaidro ar iedzīvotāju aizņemtību lauku darbos un aizvainojumu par plānoto pašvaldību reformu 8

Iedzīvotāji ir aizvainoti par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces paziņojumiem saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu, tāpēc šodien nav gatavi piedalīties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, aģentūrai LETA kā vienu no zemās aktivitātes iemesliem minēja Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune.

Jelgavas novadā līdz sestdienas pulksten 16 pie vēlēšanu urnām bija devušies 19,46% no balsstiesīgajiem, kas ir viens no zemākajiem rādītājiem valstī. Novada mērs uzskata, ka viens no iemesliem šādam rezultātam ir lauku darbi, taču Caune pieļāva arī, ka iedzīvotāji šādi izrādījuši savu nostāju pret plānoto pašvaldību reformu, Pūces paziņojumiem ap to un aizliegumu rīkot novadā iedzīvotāju aptauju. Caune vēlreiz uzsvēra, ka novads spēj pastāvēt kā atsevišķa administratīvi teritoriālā vienība, turklāt vienmērīgi attīstot visus pagastus.

Situācija vēlēšanu iecirkņos esot mierīga. Bet pašvaldībā saņemti jautājumi no iedzīvotājiem, vai tiks nodrošināti autobusi līdz iecirkņiem, kas ir ierasta prakse pašvaldības un Saeimas vēlēšanās, taču, pēc Caunes teiktā, šajā gadījumā par autobusiem vēlētājiem būtu jārūpējas valstij, ne pašvaldībai, un šoreiz autobusi izpaliek.

Jau vēstīts, ka EP vēlēšanās līdz sestdienas pulksten 16 nobalsojuši kopumā 388,5 tūkstoši vēlētāju jeb 27,52% no kopējā vēlētāju skaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

Tostarp sestdien līdz pulksten 16 nobalsojuši 230,3 tūkstoši vēlētāju jeb 16,31% no kopējā vēlētāju skaita.

Tādējādi šogad aktivitāte EP vēlēšanās līdz šim bijusi lielāka nekā iepriekšējās EP vēlēšanās – iepriekšējās EP vēlēšanās, kas notika 2014. gadā, attiecīgajā laika periodā bija nobalsojis kopumā 23,81% vēlētāju, tostarp iepriekšējā balsojumā – 6,84% vēlētāju, bet vēlēšanu dienā līdz pulksten 16 bija nobalsojuši 16,97% vēlētāju.

 

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Komentāri 8

nu gan izdomājis..

Kāds sakars Eiropai ar pašvaldību reformu?? Aizvainojums par reformu droši vien ir tikai tiem, kas savu darbiņu pazaudēs, bet iedzīvotājam parastajam tā reforma bijusi/nebijusi..

pirms 7 mēnešiem, 2019.05.27 09:15

LO

Pilnīgas muļķības! Mani interesē reforma, man nav mazsvarīgi kas notiks ar manu pagastu! Jūs tiešām nesaprotat? Ja pievienos pilsētai, tad laukos vispār naudu neieguldīs! Un ja Jūs nezinājāt, tad naudu maksā pilnīgi viss.. Kurš tad cīnīsies par jaunajiem projektiem, par to,lai pagasts būtu sakopts,lai būtu normāla dzīve ? Nu nejau kāds, kurš tur nekad nav bijis, kurš nav tā pagasta iedzīvotājs!

pirms 7 mēnešiem, 2019.05.27 12:02

Švimpazijs

Un vecais ziečs ir katra pagasta iedzīvotājs un cīnās par visu šo pagastu vienmērīgu attīstību?

pirms 7 mēnešiem, 2019.05.28 23:12

liepa

To var izdomāt tikai aprobežots mežakuilis, kurš nav dzērumu izgulējis pēc medībām.
Kāds sakars šīm vēlēšanām ar reformām novados, kas tika radīti kaut kādu mistisku iedomu dēļ. Vai tad tauta neredz un nezina, ka novados tiek izlaupīta, izsaimniekota un arī izniekota nodokļos savāktā nauda ? Tautai par paredzēto reformu pēc būtības vajadzēja balsot ar abām rokām, cerot, ka varbūt....... Protams, ES parlaments te neko nevar mainīt. Novadus likvidēt vajadzēja uz URRĀ, arestējot nenormālo algu saņēmējus par nekam nevajadzīgo amatu aizpildīšanu un arī tos vajadzīgo amatu aizpildītājus, kuri nebija baidījušies un nebaidās saņemt 5 reizes un vairāk savās algās nekā pilnīgi pietiktu normāliem cilvēkiem. Bet kur šos arestētos varētu izvietot? Jā, ja būtu līgums ar Krieviju, tad tur vieta atrastos raktuvēs vai meža gāšanā.

pirms 7 mēnešiem, 2019.05.27 10:17

liepai

Varbūt tad tādu novadu likvidējam, lauku teritorijas aizliedzam un visi pārvācamies pie "godīgajiem"pilsētniekiem, kas katru centu no nodokļu maksātāju naudas iegulda 100% tikai domājot par nodokļu maksātājiem.. :D Labs piemērs Nils.. ļoti labi pildīja savus pienākumus.. Aptrūkās ko zagt, pārvāksies uz lielāku medus podu :D

pirms 7 mēnešiem, 2019.05.27 12:06

Novadnieks

Slima suņa...a nē caunes murgs:)))

pirms 7 mēnešiem, 2019.05.27 10:30

to > liepai

Cienījamā rakstītāja vai godātais rakstītāj ! 1. Šodienas novadi ir jālikvidē un būtu jāsauc pie kārtības un atbildības tie klerki-ņergas, kuri likvidēja 26 rajonus un to vietā izveidoja vairāk par simts novadiem ar rajona štatu sarakstu katrā novadā un lielāku algu štatiniekiem novadā nekā tas bija rajonā.
2. Lauku teritorijas nav jā aizliedz. Ja neziniet vai neatceraties, tad uzprasiet vecākiem, kas pateiks, ka ciema izpildkomitejā 3 darbinieki (priekšsēdētājs, atbildīgā sekretāre un sekretāre mašīnrakstītāja) saņēma algas,- 150,- 120,- un 90,- rbļ. Deputātiem nemaksāja ne kapeiku. Lauki dzīvoja, bija daudz vairāk cilvēku nekā šodien, bija kultūras un sporta pasākumi plašākā mērogā nekā šodien.

pirms 7 mēnešiem, 2019.05.27 19:11

to> liepai

turpinājums
Tas tika organizēts un vadīts sabiedriskā kārtā,t.i., bez atalgojuma. Ciemā bija tautas nams un tā vadītājai arī laikam alga bija ap 100,- rbļ. mēnesī. Pasākumu organizēšanā bez tautas nama vadītājas (vadītāja) piedalījās kolhoza, sovhoza speciālisti un skolotāji. Protams, sabiedriskā kārtā. Iedzīvotājiem nedīrāja nodokļus par viņu mājām, dzīvokļiem, par zemi. Ciema padomes izpildkomitejai nebija nekādas naudas, ko maksāt par nekā nedarīšanu, par amatu aizpildīšanu, jo nebija šodienas amatu, kuru nosaukumus atceras ne visi, kas šos amatus aizņem, nerunājot par to, vai kaut kas arī ir jādara amatā, kura nosaukumu grūti atcerēties.

pirms 7 mēnešiem, 2019.05.27 19:22

Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019