Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Protestējot pret centrālās vadības lēmumu, "Saskaņu" pamet 113 Jelgavas nodaļas biedru 7

Protestējot pret politiskās spēka centrālās valdes lēmumu, par izstāšanos no sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa" paziņojuši 113 Jelgavas nodaļas biedri, aģentūru LETA informēja līdzšinējais nodaļas vadītājs Jelgavas domes deputāts Ivars Jakovels.

Partijas rindu atstāšana ir politisks protests "Saskaņas" valdes lēmumam, saskaņā ar kuru nolemts reorganizēt Jelgavas nodaļu, apvienojot to ar Jelgavas novada nodaļu. Par apvienotās nodaļas vadītāju kļuvusi Saeimas deputāte Zenta Tretjaka.

Abu nodaļu apvienošanu Jakovels sauc par demokrātiski ievēlētas vietējās valdes pilnvaru atcelšanu. Tāpat viņš pauž, ka tādējādi politiskā spēka valde savdabīgi novērtējusi nodaļas aktīvo un rezultatīvo darbu, kā rezultātā trešo sasaukumu pēc kārtas tika nodrošināta otra lielākā deputātu pārstāvniecība Jelgavas pašvaldībā.

Jelgavas domes deputāts uzskata, ka šādu lēmumu centrālā valde pieņēma, jo Jelgavas nodaļa dienu pirms pirmās jaunā sasaukuma Jelgavas domes sēdes no partijas biedru rindām lēma izslēgt domē ievēlēto Sergeju Stoļarovu. Viņš no partijas izslēgts par statūtu pārkāpumiem, biedru kopsapulces lēmumu nepildīšanu un no partijas atsevišķu pēcvēlēšanu sarunu realizēšanu, tādējādi nodarot kaitējumu partijas tēlam un apgrūtinot priekšvēlēšanu programmas īstenošanu, uzsvēra Jakovels.

Taču partijas valde Stoļarovu atjaunoja biedra statusā, un Jelgavas nodaļas biedri uzskata, ka šādi viņi ir sodīti par gatavību uzņemties atbildību un kopīgi ar citiem domē pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem realizēt partijas priekšvēlēšanu programmu.

Paziņojumu parakstījušie uzsver, ka savulaik ir pievienojušies partijai, vadoties pēc "Saskaņas" publiski deklarētiem politiskajiem principiem: demokrātija, tiesiskums un labklājības valsts būvniecība.

"Vēlamies pateikt paldies ikvienam, kurš mūs ir atbalstījis aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās. Tieši vēlētāju atbalsts dod mums spēkus turpināt iesāktos darbus jelgavnieku un pilsētas labā. Vienlaikus vēlamies atvainoties, ka šādos apstākļos būs daudz sarežģītāk izpildīt visus priekšvēlēšanu solījumus, bet tieši mūsu sniegtie solījumi un demokrātijas, tiesiskuma un labklājības valsts vērtības, kuras pārstāvam, neļauj mums turpmāk palikt partijā, kas šobrīd ir pazaudējusi savus vērtību orientierus. Tā būtu vienkārša maldināšana," pauda Jakovels.

No "Saskaņas" Jelgavas domē ievēlēti trīs deputāti – Jakovels, Stoļarovs un Andrejs Eihvalds, kurš turpina darboties partijā.

Jau vēstīts, ka "Saskaņas" Jelgavas nodaļas valdes sēdē dienu pirms jaunā sasaukuma domes sēdes pieņemts lēmums no biedru rindām izslēgt jaunievēlēto Jelgavas domes deputātu Stoļarovu.

Stoļarovs izslēgts, jo neesot ievērojis partijas statūtus, tāpat konstatēta arī biedru kopsapulces lēmumu nepildīšana, no partijas atsevišķu pēcvēlēšanu sarunu realizēšana, tādējādi nodarot kaitējumu partijas tēlam un apgrūtinot priekšvēlēšanu programmas īstenošanu.

Lai izvairītos no izslēgšanas, organizācijas interesēs Stoļarovam piedāvāts atteikties no deputāta mandāta un saglabāt partijas biedra statusu, taču šo priekšlikumu deputāts esot noraidījis, apgalvo valdē. Tāpēc nodaļas valde lēmusi par izslēgšanu.


Foto: no interneta resursiem

Pievieno komentāru

Komentāri 7

21x21jelgavnieks

Ne jau tas bija iemesls!!Stoļarovam bija vēlēšanā lielāks balsu vairākums un tas bij ievērojams šķerslis Jakovelam tikt par Rāviņa vietnieku,tāpēc diedu pirms Domes sēdes Jakovels steigā sasauca sev padotos valdes locekļus un izslēdza Stoļarovu no partijas.Tikai viņš nebija ņēmis vērā to,ka Rāviņš no Saskaņas par vietnieku neņems!!!Tāpēc iesaku neticēt nevienam Jakovela vārdam!!Viņš ir absolūts diktators!!!

pirms gada, 2017.11.13 11:36

kkur

Pag, un kas ar pašu Jakovelu,
viņš, solidarizējoties ar pārējiem,
arī izstājās no partijas?

pirms gada, 2017.11.13 11:39

direktoriņš rīkotājs

uzmeta kā nolietotu gumiju

pirms gada, 2017.11.13 15:26

Apjukusī lauciniece-antifašiste Antoņina

Kuri no Saskaņas cīnīsies pret fašismu, tagad ?

pirms gada, 2017.11.13 11:40

no WIKI

"Līdz ar šo Jakovela politiskā karjera Jelgavā un Rīgas Centrāl tirgū beidzās."

pirms gada, 2017.11.13 12:29

Pašvaldībās