Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Personas, kurām ir tikai ID karte, varēs balsot ar vēlētāja apliecību 3

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija trešdien, 9.jūlijā, galīgajam lasījumam izskatīšanai Saeimā atbalstīja grozījumus Saeimas vēlēšanu likumā, kas paredz ieviest īpašu personalizētu vēlētāja apliecību, lai tiem balsstiesīgajiem, kuriem ir tikai personas identifikācijas karte, bet nav derīgas pilsoņa pases, nodrošinātu iespēju piedalīties plānotajās parlamenta vēlēšanās šī gada oktobrī. 

Likumprojekts vēlētāja apliecību paredz ieviest tikai 12.Saeimas vēlēšanām, un apliecība būs derīga kopā ar identifikācijas karti. Vēlētāja apliecību varēs saņemt tikai tie vēlētāji, kuriem nav pilsoņa pases. 

Vēlētāja apliecību balsstiesīgie varēs saņemt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļās no šī gada 22.septembra līdz 3.oktobrim. Ierodoties vēlēšanu iecirknī, lai saņemtu vēlēšanu zīmes un aploksni, balsotājam vēlētāja apliecība būs jāuzrāda kopā ar identifikācijas karti. 

Likumprojekts arī paredz, ka personai, kas saņēmusi vēlētāja apliecību, līdz vēlēšanām saņemot arī pilsoņa pasi, tajā tiks veikta atzīme, ka izsniegta vēlētāja apliecība. Šāda pase vēlēšanu iecirknī būs jāuzrāda kopā ar vēlētāja apliecību. 

PMLP informācija liecina, ka uz šī gada Saeimas vēlēšanām Latvijā būs vairāk nekā 30 tūkstoši vēlētāju, kuriem ir tikai identifikācijas karte. 
Paredzēts, ka apliecību izgatavošanu nodrošinās Centrālā vēlēšanu komisija, pamatojoties uz PMLP informāciju no Iedzīvotāju reģistra par Latvijas pilsoņiem, kuri šī gada 4.oktobrī būs sasnieguši 18 gadu vecumu un kuriem ir izsniegta tikai personas apliecība. 

Izskatīšanai Saeimā Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija virzīs arī attiecīgus grozījumus Personu apliecinošu dokumentu likumā. Tas nepieciešams, lai uz šī gada oktobrī gaidāmajām vēlēšanām saskaņotu normatīvo regulējumu jomā, kas skar personu apliecinošu dokumentu izmantošanu, uzsver Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs un informē, ka komisija virza likumprojektus tuvākās parlamenta ārkārtas sesijas darbakārtībā. 

Plānots, ka likumu grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas. 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Māra

Paldies! Labas ziņas. Savādāk visi, kas nevar atļauties pases paliek aiz borta- tikai kungi balso, a darbaļaudis netiek uzklausīti. Cerešim, ka trešdien pieņems šo lēumu.

pirms 4 gadiem, 2014.07.09 13:13

jo

Nu nu atradusies labā ziņa. Gadiem ilgi nevar savest kārtībā reģistru, lai varētu vēlēt elektroniski un vispār nevajadzētu nekādu papīru. Un cik maksās šī apliecība. Pat ja dalīs pa velti, izgatavošana valstij (nodokļu maksātājiem) tāpat izmaksās ciparu ar 4 nullēm.

pirms 4 gadiem, 2014.07.09 14:52

Ierēdne Rasma no PMLP

Nafig kartes, nafig pases, dzimtcilvēkus vajag tetovēt.

pirms 4 gadiem, 2014.07.09 15:33

Saeimas vēlēšanas