Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saņem pirmās vēlētāja apliecības 8

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) sākusi izsniegt vēlētāja apliecības tiem balstiesīgajiem pilsoņiem, kuru rīcībā pases vietā ir vien personas apliecība jeb eID karte. Jelgavas nodaļas vadītāja Inese Pučeta atklāj, ka saņemts vairāk nekā 900 šādu apliecību, taču grūti prognozēt, cik tām atnāks pakaļ. Pases «aizvietotāju», kur būs iespējams atstāt spiedogu, izsniegšana turpināsies līdz 3. oktobrim.

«Biju cerējis, ka iesim uz igauņu piemēru – iespēju balsot elektroniski. Lielākā daļa jauniešu, šķiet, tā domāja, taču ir, kā ir. Tomēr man tā nav liela problēma atnākt uz nodaļu un izņemt vēlētāja apliecību, jo uzskatu, ka vēlēšanās ir jāpiedalās un jāizpilda savs pilsoņa pienākums. Nākas gan pastāvēt rindā, bet vismaz nav jāmaksā,» teic pirmdienas rītā PMLP Jelgavas nodaļā sastaptais Māris Blūms. Māris bija viens no pirmajiem un nedaudzajiem, kas pirmajā vēlētāja apliecību izsniegšanas dienā bija ieradies saņemt «atļauju» piedalīties balsošanā.

Ar jauno kārtību gan neapmierināta ir dobelniece Aiga, kas darba dienas pavada Jelgavā. «Vēlētāja apliecību varu izņemt tikai tajā nodaļā, kur nokārtoju karti. Taču, kad izbraucu uz darbu, tā vēl ir ciet, bet, kad atgriežos – jau slēgta. It kā varēju nodaļu mainīt, bet tikt uz Rīgu, lai nogādātu iesniegumu, bija vēl sarežģītāk,» viņa min. Tomēr vislielākās dusmas ir par pašu problēmas būtību. «Likumā teikts, ka pase un personas apliecība ir vienādas nozīmes dokumenti, taču šīs vēlēšanas parāda, ka tā tomēr nav. Es pacentīšos izņemt vēlētāja apliecību, bet nedomāju, ka pārējie vairāk nekā 25 tūkstoši būs tikpat apzinīgi.»

Visu rakstu lasiet otrdienas, 23. septembra, «Zemgales Ziņās». Foto: Agris Samcovs  

Pievieno komentāru

Komentāri 8

s

Līdz igauņu līmenim netikām, laikam nepietika naudas, jo mums visam vajaga 5x vairāk līdzekļu.Tikai vai esam 5x dumjāki vai 5x vairāk nozogam tā arī nesaprotu.

pirms 4 gadiem, 2014.09.23 08:07

vārds

Tak visiem šiem bija iespēja tikt pie bezmaksas pases un jebkurā nodaļā.

pirms 4 gadiem, 2014.09.23 11:01

s

Kā var dabūt bez maksas pasi?

pirms 4 gadiem, 2014.09.23 11:52

vārds

Visi, kuriem bija izņemta ID karte un pase ar beigušos derīguma termiņu, varēja vai nu pieteikties bezmaksas pasei (un ID karti ar pie viena varēja dabūt, ja lietoja e-parakstu), vai nu nepieteikties pasei un saņemt apliecību. Man pat uz e-pastu šo piedāvājumu atsūtīja un es to arī izmantoju.

pirms 4 gadiem, 2014.09.23 13:45

to Vārds

Muļķības! Bija dots pavisam īss termiņš bezmaksu pasēm! Man bija jāmaksā, jo neiekļāvos termiņā. Un vispār - Jelgavā PMLP ir bardaks!

pirms 4 gadiem, 2014.09.23 15:30

Astrīda

Savus dokumentus nespēj savest kārtībā ar atbildības sajūtu, bet ļoti gudri vēlēs par kādu!? Nu gan līmenis!?

pirms 4 gadiem, 2014.09.23 12:18

nesaprotu?!

Kurš nespēj?

pirms 4 gadiem, 2014.09.23 15:31

membrāns

...ja puisis spēj pēc urinēšanas nokratīt,bet meiča prot ielikt ieliktnīti "librese ar spārniņiem",tad arī DOKUMENTUS ir jāmāk LAIKUS nokārtot,pamuļķu bars...

pirms 3 gadiem, 2014.10.02 00:12

Saeimas vēlēšanas