Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

4 lietas, kas jāizdara, ja plāno pieteikties hipotekārajam kredītam

Hipotekārais kredīts ir viena no reālām iespējām, kā iegādāties savu mājokli. Un šo iespēju izmanto vairums nekustamo īpašumu pircēju, jo reti kuram finansiālā situācija atļauj uzreiz par saviem līdzekļiem iegādāties izvēlēto dzīvokli vai māju.  Lai gan hipotekārais kredīts ir vilinošs un šķietami ērts risinājums, tomēr jāatceras, ka šis solis prasa arī nopietnu sagatavošanos. Tikai retajam izdodas tā — šodien izdomāju un rītdien hipotekārais kredīts jau kabatā.

Aizdevēju prasības joprojām augstas
Krīzes gados kreditēšanas tirgus kļuva manāmi neatsaucīgāks, arī prasības pret klientiem ievērojami pieauga, jo vajadzēja samazināt riskus. Tagad gan situācija kredītu pieejamībā ir uzlabojusies, tomēr saglabājušās samērā augstas prasības pret klientiem, kurus interesē hipotekārais kredīts. 
Tāpēc, ja cerat iekļauties to kandidātu sarakstā, kuri saņem pozitīvu atbildi no potenciālā aizdevēja, tad ir dažas lietas, ko var sākt darīt jau šodien. Jo ceļš uz hipotekāro kredītu prasībām piemērota statusa iegūšanu var aizņemt zināmu laiku. Tāpēc nevajag atlikt, jāsāk jau šodien mainīt savus paradumus, kas var palīdzēt ātrāk iegūt kāroto nekustamo īpašumu, norāda viens no pieredzējušiem un pieprasītiem aizdevējiem — “Latvijas Hipotēka”, kas ļoti rūpīgi izvērtē savus klientus, lai zinātu, hipotekārais kredīts būs abpusēji izdevīgs.

1. Jāsāk krāt pirmajai iemaksai
Tieši šajā pašā brīdī ir jāpieņem lēmums sākt krāt naudu pirmajai iemaksai. Hipotekārais kredīts parasti netiek apmaksāts 100% apmērā, bet gan 75%-95% apjomā. Tāpēc jāsaprot, ka vajadzēs zināmu naudas summu pirkumā investēt pašiem. Protams, ka var būt citas iespējas, kā iegūt šo naudu pirmajai iemaksai, bet krāšana ir tas ceļš, kas ir stabils, drošs, kā arī parāda aizdevējam, ka spējat sevi disciplinēt un aizvest līdz kādam finansiālajam mērķim. 
Summa, ko vajadzēs iekrāt, atkarīga no tā, cik dārgu īpašumu plānojat pirkt, kā arī no tā, cik lieli ir ienākumi un summa, ko var katru mēnesi novirzīt uzkrājumam. Lai nebūtu tā, ka dzenaties pēc nepiepildāma sapņa un iemaksai vien jākrāj daudzus gadus, tad labāk izvēlēties sasniedzamu mērķi, izvērtējot savas iespējas. 

2. Jāsakārto sava kredītvēsture
Ikviens kreditētājs ar vislielāko rūpību izpēta potenciālā klientu kredītvēsturi. Un tā nu ir pozīcija, kurā izmaiņas nevar panākt vienas dienas laikā. Tāpēc, ja ir ar šo problēmas, nekavējoties jāsāk tās risināt, lai pēc kāda laika kredītvēsture jau izskatītos daudz pievilcīgāka un pietuvinātu iespēju, ka hipotekārais kredīts tiks apstiprināts. Kredītvēsturi ietekmē visi nenomaksātie aizdevumi, parādu piedziņas porcesi, liels kredītu skaits, ātrie kredīti, kavēti maksājumi un citas problēmas šajā jomā. 

3. Jāiegūst stabils darbs un atalgojums
Bez kredītvēstures vēl viens no svarīgiem kritērijiem, ko  noteikti ņems vēra aizdevējs, ir reālie ienākumi — to apjoms un stabilitāte. Tāpēc, ja mētājaties no darba uz darbu, ja ienākumi nav stabili un drīzāk zemi, tad šeit noteikti prasās pēc pārmaiņām. Mērķis ir iegūt stabilu darbu ar regulāriem ienākumiem, kas var kreditētājam apliecināt, ka varēsiet laicīgi un vajadzīgajā apjomā veikt maksājumus, kā to paredz hipotekārais kredīts. Protams, ka brīvmāksliniekiem un pašnodarbinātajiem šis ir sāpīgs jautājums, jo aizdevēji aizdomīgi skatās uz neregulārajiem un nevienmērīgajiem ienākumiem, kas diemžēl ir realitāte daudzās profesijās.
Jāatgādina, ka aizdevējam jāuzrāda visi ienākumi, arī pabalsti un citi ienākumu veidi. Un vēl tas ir nopietns iemesls, kāpēc iznākt no ekonomikas pelēkā sektora un sākt saņemt algu oficiāli, maksāt nodokļus. “Aplokšņu algu” jau nevarēs uzrādīt aizdevējam kā regulāros ienākumus.

4. Jāiemācās nedzīvot pāri saviem līdzekļiem
Ko tad nozīmē hipotekārais kredīts? To, ka visu līguma termiņu katru mēnesi būs jāveic maksājums aizdevējam pēc noteiktā grafika. Lai šajā procesā nebūtu nekādu aizķeršanos, nebūtu riska zaudēt īpašumu, ir jādomā par saviem tērēšanas un finanšu plānošanas paradumiem.
Jāapgūst disciplīna naudas lietās, jāplāno ienākumi un izdevumi, jāprot noteikt prioritātes un iztikt ar tādu naudas summu, kāda ir pieejama. Tās ir ļoti būtiskas prasmes, kas ir jāattīsta ikvienam, ne tikai tiem, kuriem noformēts hipotekārais kredīts vai citi aizdevumi.
Finanšu disciplīna ir viens no veidiem, kā ātrāk un efektīvāk sasniegt savus mērķus. Katram taču reizēm ir sajūta, ka nauda it kā ir, bet te jau tās atkal vairs nav. Kur tā paliek? Lūk, šie naudas apsaimniekošanas paradumi ir jāsakārto vēl pirms tiek ņemts hipotekārais kredīts. Un mainīt savus paradumus var sākt jau šodien. 

Reklāmraksti