Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

5 soļi, kas palīdzēs auto riepu iegādes procesā

Tuvojoties brīdim, kad ir jāpērk jaunas auto riepas, rodas satraukums un bažas, jo priekšā ir īsto riepu izvēles process un arī izdevumi, kas nav nekādi mazie. Tāpēc vairums autovadītāju ar auto riepu iegādi nogaida līdz pēdējam brīdim, kad nu vairs tiešām nav atkāpšanās ceļa, jo jābrauc taču ir. Un riepām ir jāatbilst valstī noteiktajai likumdošanai. 

Tāpēc, lai kaut nedaudz šo procesu padarītu saprotamāku, ātrāku un vienkāršāku, piedāvājam iepazīties ar pieciem būtiskiem soļiem, kas var panākt, ka iegādājaties labas auto riepas.

1. Riepas, ko ir ieteicis auto ražotājs — meklēšanas starta punkts
Veidojot konkrēto auto modeli, ražotāji jau piemeklē visas detaļas un aprīkojumu tā, lai automašīna iegūtu savu labāko veiktspēju un maksimālo drošību. Tiek veikti neskaitāmi testi un pārbaudes. Un tāpēc nav nekādu šaubu, ka ražotāja rekomendētie riepu parametri arī ir visatbilstošākie konkrētajai automašīnai. Šo informāciju arī jāņem par pamatu tad, kad tiek meklētas jaunas riepas. Tas ir riepu diametrs, platums un augstums. Tāda informācija atrodama auto ražotāja dotajā tehniskajā informācijā, vai arī var paskatīties, kādi ir iepriekšējo riepu parametri. 
Kāpēc nav prātīgi iziet ārpus ražotāja noteiktajiem izmēru standartiem? Jo tas apdraud auto veiktspēju, stabilitāti un drošību. Te tomēr neizbēgami darbojas dažādi fizikas un mehānikas likumi, ko nav mūsu spēkos ietekmēt.

2. Kad, kur un cik daudz brauksiet — jāizvērtē braukšanas paradumi
Riepu izmērs ir viena lieta, kas, protams, obligāti jāņem vērā. Un tur parasti nav daudz variāciju, jo ražotāja noteiktais diapazons nav pārāk plašs. Bet tālāk ir noteikti jādomā par citām riepu īpašībām, kas tomēr ir individuāli jāpielāgo katra autovadītāja vajadzībām un braukšanas paradumiem. 
Un te jau iespēju ir vairāk. Protams, ka vispirms ir jāzina, kurā sezonā riepas tiks izmantotas — vasaras riepas, ziemas riepas vai vissezonas riepas. Jāzina savas vajadzības un paradumi. Tālāk jādomā, pa kādiem ceļiem un cik daudz ikdienā ir jābrauc, jo no tā būs atkarīgs, cik ilgi izvēlētās auto riepas varēs nokalpot. Piemēram, ja ziemā jābrauc pa sliktiem ceļiem, lauku apvidiem, tad notiekti jādomā par Skandināvijas tipa ziemas riepām un arī radzēm. Ja ikdienā auto lieto tikai pilsētā, uz asfalta un brauc maz, tad labāka izvēle ir Eiropas tipa ziemas riepas bez radzēm. Katram braucējam jāpārzina savas vajadzības un braukšanas ikdiena. 

3. Ko piedāvā tuvumā esošie riepu pārdevēji — salīdzini piedāvājumu un cenas
Visvieglāk un labāk ir sākt ar tiem riepu pārdevējiem, kuri atrodas tuvumā, varbūt ir pazīstami, ir dzirdētas atsauksmes no draugiem un paziņām. Jāpaskatās, kāds ir aktuālais riepu piedāvājums un cenas. Varbūt, ka izdodas aiztaupīt daudz laika un pūļu, jo tieši tas, kas ir nepieciešams, atrodas tepat pie mājām. Bieži vien šie pārdevēji arī uzreiz piedāvā montāžas pakalpojumus. Tā būs iespēja nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu. 
Savas pilsētas vai ciema ietvaros jau nebūs problēmu ātri noskaidrot, ko riepu pārdevēji šajā sezonā piedāvā. Klātienē arī vienmēr var saņemt zinošu cilvēku konsultāciju un padomus, ja ir šaubas par kādiem riepu tehniskajiem parametriem vai nav pieredzes, kā noteikt atbilstošāko riepu veidu savai automašīnai un saviem braukšanas paradumiem. Tas noteikti noderētu jaunajiem autovadītājiem, kuriem vēl nav pieredzes auto lietās un riepu iegādē.

4. Neaizmirsti par internetu — gan noderīga informācija, gan plašs riepu piedāvājums
Ja lokālo pārdevēju piedāvājums nav apmierinošs, tad noteikti jāskatās plašāk. Un te neaizstājams palīgs būs internets, jo diezin vai būs laiks izbraukāt vairākas pilsētas, doties uz dažādiem riepu servisiem. Visiem taču ir darbs, savas rūpes un ikdienas skrējiens. Un internets to ļoti labi var aiztaupīt, jo daudzi lielie riepu tirgotāji, kuriem ir plašs piedāvājums un arī cenu akcijas, izveidojuši tīmekļa vietnes, kurās var veikt riepu izpēti, atrast atbilstošo modeli gan pēc izmēriem, gan citiem raksturlielumiem. Un turpat var arī auto riepas pasūtīt, izvēloties ērtāko samaksas un saņemšanas veidu.
Riepu tirgotāji savās vienēs ievieto arī citu noderīgu informāciju, kas attiecas uz riepām, to lietošanu, stāvokļa novērtēšanu, labāko izvēli. Jaunajiem autovadītājiem tā jebkurā gadījumā būs noderīga informācija, ja arī neizvēlaties pirkt auto riepas tieši no šī tirgotāja. 

5. Zini, ko NEizvēlēties — apšaubāmi tirgotāji, pārāk mazas cenas un lielveikali
Un visā šajā riepu meklēšanas procesā jau uzreiz svarīgi norādīt uz dažām lietām, par kurām vajadzētu aizmirst, ja tiešām gribat garantiju, ka iegādātās auto riepas būs kvalitatīvas un nepievils vismaz vairākas sezonas. 
Viena no tādām lietām ir riepu iegāde no tirgoņiem sludinājumu portālos. Piedāvātas var būt gan jaunas, gan mazlietotas, gan atjaunotas riepas, ko ātri un par labu samaksu var saņemt kaut kāda garāžā. Vai arī tās tūlīt atvedīs, kur vajag, ja tikai jums ir nauda. Tas viss ir aizdomīgi un riskanti. Jā, var paveikties, bet vai tiešām esat gatavi riskēt ar savu drošību un zaudētu naudu? 
Tāpat nevajadzētu lolot ilūzijas, ka īstās riepas varēsiet nopirkt lielveikalā rindā starp makaroniem un konserviem, kur tās vienkārši būs sakrautas kaudzē. Ir veikali, kam ir šāds piedāvājums. Arī tam ejiet ar līkumu, lai cik vilinoša būtu cena. Riepas jāpērk specializētās tirdzniecības vietās. 

Reklāmraksti