Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

6 veidi, kā iepazīties ar jaunajiem kaimiņiem

Iedomājies to lielisko sajūtu, kad tu beidzot atslēdz durvis un ieej savā tikko nopirktajā mājā. Ir taču tik jauki apzināties, ka ir vieta, kuru vari veidot un iekārtot pēc savas gaumes un vēlmēm. Kad tas izdarīts, agrāk vai vēlāk sāksi prātot par to, kādi ir tavi kaimiņi. Ļoti iespējams, ka arī viņi ir ieinteresēti noskaidrot, kādi cilvēki ievākušies blakus esošajā mājā. Tā kā mūsdienās reti kurā vietā vēl piekopj tradīciju, kad esošie iedzīvotāji dodas apsveicināties ar kaimiņiem, kas ieradušies, tā vietā vari izmēģināt ko jaunu, proti, iet ciemos un iepazīstināt ar sevi.

Ja tā padomā – kādēļ vispār ir nepieciešams uzturēt labas attiecības ar cilvēkiem, kas dzīvo tev blakus vai netālu? Pirmkārt, nekad taču nevar zināt, kādas situācijas dzīvē var gadīties, un var nākties lūgt viņu palīdzību. Tāpat, lai arī nekustamā īpašuma apdrošināšana (vairāk: http://www.compensa.lv/privatpersonam/majas-apdrosinasana/) ir lieta, par ko ikvienam saimniekam jāparūpējas, lai pasargātu savu mājokli, labi kaimiņi var laicīgi novērst dažādas nelaimes, piemēram, pieskatīt māju vai dzīvokli, kamēr esi prom utt. Tāpēc, lai vienkāršāk iepazītos un sadraudzētos ar saviem kaimiņiem, izmēģini kādu no šīm noderīgajām idejām:

1. Uzsāc grāmatu apmaiņas klubiņu. Ja tavā mājā ir vismaz dažas grāmatas, kā arī vēlme iedvesmot cilvēkus lasīt, tu vari izveidot mazo bezmaksas bibliotēku savā pagalmā. To iespējams uzbūvēt nelielas mājiņas formā, kuras plauktos var salikt dažādas grāmatas. Noliec šo “bibliotēku” pie savas mājas iebraucamā ceļa vai kādā citā vietā, lai cilvēki var apstāties un paņemt uz mājām palasīt grāmatas, atpakaļ iespējams atnesot ne tikai tavas, bet arī kādus eksemplārus no sava plaukta. 

2. Uzrīko pagalma tirdziņu. Kad tu pārvācies, noteikti rīkoji pamatīgu tīrīšanu, taču nav iespējams pilnībā zināt to, kas tev būs nepieciešams līdz brīdim, kad ievācies jaunajā mājā. Tieši šis ir lielisks iemesls, lai sarīkotu izpārdošanu savā pagalmā. Tādā veidā tu ne tikai tiksi vaļā no sev nevajadzīgām lietām, nopelnot par to naudu, bet arī varēsi iepazīties ar kaimiņiem. 

3. Izveido dārzu. Šajā gadījumā tu vari “nošaut vairākus zaķus”, proti, padarīt mājas apkārtni košāku un omulīgāku, kā arī šī aktivitāte liks citiem tevi ievērot. Atkarībā no tā, cik daudz vietas un laika tev ir, jauna puķu dārza vai mazdārziņa ierīkošana ir lielisks veids, kā izbaudīt laiku brīvā dabā, satikt kaimiņus un pat iegūt noderīgus padomus no cilvēkiem, kuri ar dārziņu kopšanu aizraujas hobiju veidā. 

Tu droši vien esi ievērojis, ka tās mājas, kurām ir dažādi apstādījumi, eleganti puķu dārzi un skaisti nopļauts mauriņš, izskatās daudz pievilcīgāk un greznāk, neņemot vērā pat to, cik liela un moderna ir pati ēka. Ja iespējams, tu ar saviem kaimiņiem kopā pat vari izveidot vienotu apkaimes dārziņu vai apstādījumu stilu. 

4. Noorganizē kopēju rotaļāšanos. Bērni ir viens no labākajiem “ledlaužiem”, kad nepieciešams iepazīties ar svešiniekiem. Ja redzi, ka kaimiņos dzīvo ģimenes ar bērniem, kuri ir tavām atvasēm līdzīgā vecumā, aizsūti savus ķiparus iepazīties ar piedāvājumu kopā paspēlēties. 

Iedod bērniem dažus našķus un pasaki, lai pārāk ilgi neaizkavējas – pirmajā reizē pietiks ar stundiņu. Starp citu, šī pati metode var nostrādāt arī ar mājdzīvniekiem. Ja tev mājās ir suņuks, kaķis vai cits mīlulis, ļauj viņam draudzēties ar kaimiņu ķepaiņiem!

5. Sarīko ballīti. Būsim atklāti – neformāla, jautra un nepiespiesta gaisotne ir tieši tas, kas nepieciešams, lai iepazītos ar saviem kaimiņiem. Tam nav jābūt nekam grandiozam – pirmajā reizē var pietikt ar kopēju grilēšanu dārzā. Taču saskaņo šo aktivitāti ar saviem kaimiņiem vismaz vienu vai divas nedēļas iepriekš. 

Turklāt, ja nevēlies rūpēties par visu maltīti, vari ierosināt, lai katrs ciemiņš paņem līdzi kādu papildinājumu galdam. Tāpat neaizmirsti par dažādām spēlēm un aktivitātēm gan maziem, gan lieliem. Lai atvases netraucētu vecākiem aprunāties, izdomā, ar ko viņi varētu nodarboties. 

6. Svini Kaimiņu dienu. Pasaulē ir izdomāti svētki un dienas ļoti daudzām lietām – kaķiem, ūdenim, draugiem, vecākiem utt. Kāpēc gan nevarētu atzīmēt Kaimiņu dienu? Daudzās valstīs to jau dara. Šādi pasākumi palīdz cilvēkiem saliedēties un sadraudzēties. Kad pārvācies uz jaunu apkaimi, painteresējies – iespējams tiek organizēti Ielas svētki vai citi kopēji pasākumi. Ja tādu nav – šī ir tava iespēja būt par to personu, kura sarīko šādu aktivitāti. 

Ir daudz lietu, par kurām jābūt priecīgiem ievācoties jaunā mājā. Padomā par to, kā tu varētu būt tas cilvēks, kurš sper pirmo soli pretī, lai iepazītos un nodibinātu labas attiecības ar kaimiņiem. Pirms tu vēl būsi paspējis to apjaust, jauno vietu un apkaimi jau drīz sauksi par savām īstajām mājām. 

Reklāmraksti