Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apdrošini, ja tev ir ko zaudēt!

Cilvēki ātri pieķeras lietām, bieži vien tās uzskatot par vienu no lielākajām vērtībām viņu dzīvēs. No vienas puses tā noteikti nevajadzētu būt, jo lietām pieķerties nav veselīgi. Turklāt dzīvē ir daudz vairāk svarīgā un īpašā, nekā lietas. 
No otras puses – ja reiz esam strādājuši, krājuši, rūpējušies un sagādājuši savas dzīves ērtībai un komfortam dažādas lietas, tad tās ir vērts arī pasargāt no neparedzētām situācijām, lai nenāktos zaudēt to, ko grūtā darbā esam ieguvuši. 
Nekustamā īpašuma apdrošināšana ir izdevīgākais un praktiskākais veids, kā pasargāt savā īpašumā esošās lietas, neradot pārāk lielu pieķeršanos tām un neveselīgu vidi sev. 
Ja sabojājas telefons, dators vai televizors, par šīm lietām noteikti nepārdzīvosim tik ļoti, kā tad, ja nāksies nelaimes gadījumā zaudēt mājokli, biznesu vai kādu citu vērtīgu nekustamā īpašuma vienību. 
Nekustamais īpašums standartā ir tā lieta, kurai cilvēki piešķir vislielāko vērtību. Galvenokārt tādēļ, ka tā iegūšanas ceļš nemaz nav tik vienkāršs, kamēr tā zaudēšanas gadījumā nāksies šķirties no ļoti nopietnām naudas summām, atmiņām, ieguldījumiem, darba un vēl daudz kā cita. 
Bieži vien var uzskatīt, ka nekustamais īpašums ir vērtīgākais no fiziskām lietām. Tas cilvēkam pieder, tāpēc to apdrošināt un pasargāt no nelaimēm ir gluži likumsakarīgs solis. 
Nereti medijos dzirdam ziņas par uguns nelaimēm, kaimiņu neuzmanību vai dažādām citām nelaimēm, kad cietuši vairāku iedzīvotāju dzīvokļi (daudzdzīvokļu mājās kaimiņu rīcība nereti var izraisīt neveiksmīgas situācijas un radīt zaudējumus arī citiem dzīvokļu īpašniekiem). 
Tikpat bieži nākas dzirdēt par zādzībām, laupīšanām, ielaušanās mēģinājumiem un citām nelaimēm un problēmām ar ko sastopas nekustamo īpašumu saimnieki. Pēc statistikas lielākā daļa nekustamā īpašuma bojājumu rodas no cauruļvadu plīsuma un dažādām ar ūdeni saistītām nelaimēm. 
Lai arī šāda negadījuma sekas nav tik grūti novērst, kā ugunsgrēku sekas, tomēr arī remonts, mēbeļu un iedzīves aizstāšana sabojāto vietā un dažādi citi izdevumi sastāda diezgan prāvas summas. 
Apdrošinātāji laiku pa laikam veido statistikas pārskatus, piemēram, par to, no kā tad visbiežāk rodas zaudējumi nekustamajam īpašumam, kas izmaksāti apdrošināšanas polisēs. Lūk, daži no tiem:

 • Zaudējumi kaimiņam
  Piemēram, ja apdrošināšanas polises turētājam gadās appludināt kaimiņus, tad viņam pašam nav jāatmaksā visi radītie zaudējumi
 • Nokrišņi
  Lietus, sniegs, vējš – visas šīs dabas parādības var radīt nopietnus bojājumus
 • Zādzības ar ielaušanos
 • Iedzīves bojājumi 
  Tie var rasties jebkurā situācijā, neatkarīgi no tā, vai pie vainas cauruļvadu plīsums vai ugunsnelaime. Un sagādāt jaunu iedzīvi arī nav lēts un vienkāršs pasākums
 • Vētra, plūdi 
  Lai cik neparasti neliktos, arī mūsu platuma grādos arvien biežāk sāk viesoties spēcīgākas vētras, kas spēj pat gāzt kokus un nodarīt citus postījumus. Savukārt tiem, kas dzīvo tuvu upēm, pavasaros pavisam aktuāls var būt plūdu un to nodarītā posta jautājums
 • Uguns 
  Ugunsnelaimes ir vienas no postošākajām un lielākos zaudējumus radošajām nelaimēm, kas var atgadīties ar nekustamo īpašumu.

Neatkarīgi no tā, vai mums pieder māja, dzīvoklis, garāža, ražošanas telpas, uzņēmuma telpas, ofiss vai jebkura cita veida nekustamais īpašums (ēka), ir vērts padomāt un parēķināt, ar kādām izmaksām nāksies rēķināties, ja nu atgadīsies kāda no minētajām nelaimēm. Un pēc tam ir jāsalīdzina, cik tad daudz gada laikā izmaksās nekustamā īpašuma apdrošināšanas polise. Visticamāk, polise izmaksās krietni lētāk, nekā jebkādu zaudējumu segšana pašam, bez papildus nodrošinājuma. 
Un, ja arī plānojam iekrāt vai atlikt noteiktas naudas summas neparedzētiem gadījumiem, izdevīgāk tās tomēr ieguldīt apdrošināšanā. Pirmkārt, ar iekrāto vien ne vienmēr pietiks, lai segtu visus zaudējumus un atjaunotu visu nepieciešamo. Otrkārt, apdrošināšanas polise ir daudz drošāks garants mūsu nekustamajam īpašumam, kā paša veidoti naudas iekrājumi.

Reklāmraksti