Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atpūta vasarā var būt ļoti dažāda

Vasarā brīvā laika pavadīšanas veidi un atpūta var būt ļoti dažāda. Patiesi ir no kā izvēlēties! Diemžēl, bet bieži vien tā arī izmaksā gana lielas naudas summas, jo īpaši, ja vēlamies doties izklaidēties kādā atrakciju parkā vai atpūtas vietā, kur par papildus aktivitātēm ir jāmaksā (biļetes, ieejas kartes, inventāra noma un tā tālāk). Tieši tādēļ ļoti bieži šos priekus sev un savai ģimenei nākas liegt. Un tomēr – pavadīt laiku aktīvi, atpūsties un sagādāt prieku kā sev, tā bērniem, taču vēlamies vienmēr. Bet neraizējies, jo to arī patiešām var izdarīt! Tikai jāizvēlas pareizais veids, pareizā aktivitāte.

Arī braucot ar velosipēdu, skrejriteni vai skrituļslidām varam gūt prieku. Nav jādodas uz dārgām atpūtas vietām, jo tepat, sava mājokļa apkārtnē varam pavadīt brīvās stundas un laiku kopā ar ģimeni. Viss, kas jādara, ir tikai jāiegādājas preces, kas kalpos par ieguldījumu ilgtermiņā.

Un viena no šīm precēm, kas gan maksā naudu, tomēr var sagādāt prieku brīvākos atpūtas brīžos, ir skrituļslidas. Ar skrituļošanu var aizrauties visa ģimene, jo skrituļslidas pieejamas ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Atliek vien iegādāties kvalitatīvākās un prieks, ko tās sagādās būs vēl ilgs! 

Tā kā skrituļslidas ir ilgtermiņa ieguldījums, ar kurām varēsim vizināties vismaz pāris gadus (pieaugušajiem ilgāk, bērniem nedaudz īsāku laika posmu, jo aug pēda), tas būs daudz izdevīgāk maciņam, nekā doties uz izklaides vietām un katru reizi pirkt dārgas biļetes. Turklāt skrituļslidas varēsim paņemt līdzi arī dodoties ārpus pilsētas, izbraucienā vai ceļojumā. Un galu galā, tas ir arī jautrs pārvietošanās veids un fiziskā aktivitāte, jo nav jāstaigā kājām, bet tajā pašā laikā ir jāslido ar skrituļslidām.

Bet, kā jau jebkurai precei, arī skrituļslidām ir jāpievērš uzmanība to kvalitātei, lai pirkums nebūtu jānožēlo. Jāatceras, ka šīm slidām jābūt ērtām un piemērotām katra kājai!

Pastāv vairāki skrituļslidu veidi, un, ja esam iesācēji, kas sākumā mācās braukt pa pilsētu (asfaltu) nemeklējot “liekus piedzīvojumus”, varam izvēlēties kādu no četriem skrituļslidu veidiem. Visvairāk izvēlē ir ierobežoti bērni, jo profesionālās slidas viņiem netiek ražotas un piedāvātas, tomēr ģimenes atpūtai un izbraucienam, tas arī nav nepieciešams. Tad nu, lūk, skrituļslidu veidi:

  1. Fitnesa skrituļslidas. Tā ir vislabākā izvēle iesācējiem, kas vēl mācās noturēt līdzsvaru un braukt. Ideāli piemērotas braukšanai pa dažādiem ceļa segumiem (nelīdzenu virsmu, pilsētas asfaltu, ietvēm un tā tālāk), nodrošinot komfortu braukšanas laikā un arī drošību.
    Tām pārsvarā ir alumīnija rāmis, kas ir būtiski, jo tas nodrošina to, ka konstrukcija ir stipra un izturīga. Lieli riteņi, ātruma gultņi, viegli aizšņorējams zābaciņš. Šīs skrituļslidas ir piemērotas pieaugušajiem, kas mācās skrituļot kopā ar bērniem. 
  2. Skrituļslidas atpūtai. Tiem, kas negatavojas sasniegt augstas virsotnes skrituļošanā un izmantos tās vien pāris reizes mēnesī (nedēļas nogalēs, piemēram), šādas skrituļslidas būs vispiemērotākās. Tās ir pieejamā cenā, kas arī ir būtiski. Konstrukcija veidota tā, lai ar tām slidot būtu vienkārši.
    Rāmis gan lielākoties veidots no plastmasas. Parasti zābaki un nelieli, mīksti ritenīši. Lielu ātrumu attīstīt neizdosies, bet mierīgai, lēnai “vizināšanai” būs tieši laikā.  
  3. Apvidus skrituļslidas. Piemērotas braukšanai ārpus pilsētas – lieli pneimatiskie gumijas riteņi, kas piemēroti ne asfalta segumam. Tiesa, braucot ar šādām, jābūt uzmanīgam, ka brīdī, kad ar skrituļslidām bremzēsim uz grants vai smilšu seguma, būs nedaudz “jāpaskrien”, lai noturētu līdzsvaru un nenokristu. 

Visbiežāk, izvēloties skrituļslidas, priekšroka tiek dota fitnesa skrituļslidām, jo, lai gan mācīties vieglāk ir ar atpūtai paredzētajām, iemācīties braukt var arī ar fitnesa slidām. Turklāt ar tām pēc tam būs vieglāk un patīkamāk skrituļot. Tātad šis ir piemērotākais ilgtermiņa risinājums.

Bērnu skrituļslidas daudz neatšķiras no pieaugušo fitnesa skrituļslidām, tomēr nianses ir dažādas. Var būt regulējams zābaciņš, kuru var piemērot bērna augošajai kājai, toties konstrukcija nebūs tik stabila. Var iegādāties slidas, kam ritentiņi ir divās rindās tiem, kas tik tikko uzsākuši mācīties braukt. 

Liela uzmanība jāpievērš tam, lai bērna slidas būtu vieglākas svarā. Tās būs komfortablākas, ar tām būs vieglāk braukt un manevrēt, un kājas tik ātri nenogurs.

Galvenais, nedrīkst aizmirst par papildus drošību, kā pieaugušajiem, tā bērniem, – ķiveres, ceļu un elkoņu sargi, cimdi plaukstu pasargāšanai. Jo arī braucot ar skrituļslidām, īpaši mācību posmā, var sanākt pāris reizes nokrist. Tas ir dabiski, tomēr jābūt pasargātam no liekām un nevajadzīgām traumām.

Ienāc interneta veikalā 220.lv un izvēlies piemērotākās skrituļslidas!

Reklāmraksti