Credits – kredītu un finanšu lietpratības portāls

Statistika liecina, ka daudziem Latvijas iedzīvotājiem trūkst izpratnes un zināšanas par dažādiem finanšu jautājumiem. Credits piedāvā iespēju uzlabot zināšanas par dažādiem finanšu pakalpojumiem, t.sk.īstermiņa aizdevumiem, patēriņa kredītiem, nebanku kredītu piedāvājumiem, auto līzingu un mājokļa kredītu. Ņemot vērā, ka bankas pēdējā laikā aizvien aktīvāk atsāk privātpersonu kreditēšanu, ir svarīgi būt lietas kursā par jaunākajām tendencēm. Šobrīd credits galveno uzmanību pievērš tieši nebanku naudas aizdevumu izvērtējumam. Lietotājiem ir iespēja salīdzināt, kurš no aizdevējiem piedāvā izdevīgākus nosacījumus. Lai izvērtēšana būtu jēgpilna tiek ņemti vērā arī īpašie akcijas piedāvājumi, jo tieši to ietvaros ir iespējams aizņemties lētāk.


Pirms vēl ķerties pie aizdevumu salīdzināšanas ir svarīgi būt godīgiem pret sevi. Visi kreditori norāda, ka ir jāaizņemas atbildīgi, jāizvērtē savas iespējas atmaksāt parādu.Brīdinājumi ir, taču tie netiek ņemti vērā. Tas ir tāpat kā brīdinošie uzraksti uz cigarešu paciņām, kas brīdina par iespējamām sekām, kas smēķētājiem var rasties. Infomācija ir, taču tā netiek uztverta. Iespējams, viens no galvenajiem iemesliem šādai parādībai ir cilvēku nespēja vai nevēlēšanās uzņemties atbildību par savu dzīvi. Tā ir liela problēma ne tikai Latvijā, bet visā attīstītajā pasaulē. Nespēja veikt situācijas analīzi un pieņemt lēmumu, balstoties uz racionāliem apsvērumiem, var novest pie lielām nepatikšanām nākotnē. Mēs nevaram piespiest cilvēkus domāt, taču varam censties viņiem pieņemt pareizu lēmumu.


Attiecībā uz naudas aizdevumiem pareizākais lēmums ir neaizņemties. Diemžēl, modernā pasaule lielā mērā balstās uz dažādiem kredītiem. Cilvēki aizņemas no cilvēkiem un uzņēmumiem. Uzņēmumi aizņemas viens no otra un valsts. Valstis aizņemas viena no otras un starptautiskajām institūcijām. Tā rezultātā kreditēšana tiek padarīta par ikdienišķu parādību. Treknajos gados cilvēki, kas neņēma kredītu dzīvokļa iegādei tika brīžiem pat uzlūkoti kā mazliet dīvaini. Pagāja daži gadi un, ekonomiskajai situācijai pasliktinoties, tie pirmie kļuva tie pēdējie un otrādi. Vērts arī pieminēt, ka vēl pirms 20 gadiem aizņemšanās nebija ierasta parādība. Cilvēki varēja noguldīt naudu krājkasēs, bet aizdevumi kā tādi vispār nepastāvēja. Ja pietrūka, līdz algai varēja aizņemties no kolēģa, drauga vai radinieka. Tajā laika periodā cilvēki bija spiesti vairāk domāt par savām vajadzībām un rēķināt reālās iespējas. Šobrīd dažādi ātrie naudas aizdevumi tiek reklamēti visos iespējamos veidos un iedzīvotāji tos arī reāli izmanto. Saskaņā ar PTAC sniegto informāciju 2014. gadā un 2015. gadā nebanku kreditori izsniedza vairākus simtus tūkstošus distances kredītu. Ņemot vērā, ka Latvijā šobrīd dzīvo mazāk kā divi miljoni iedzīvotāji šis skaitlis ir vērtējams kā ļoti ievērojams.


Jautājumi, kas jāuzdod pirms ņemt kredītu

Reālo finansiālo iespēju izvērtēšana nav sarežģīta. Ja Jūs vēlaties uzzināt, vai drīkstat pieteikties kredītam, atbildiet uz dažiem vienkāršiem jautājumiem:


 1. Vai man ir vajadzīgs aizdevums?
 2. Vai es spēšu atmaksāt parādu līgumā noteiktajā termiņā?

 3. Vai esmu lūdzis palīdzību draugiem, radiem, tuviniekiem?

 4. Kas notiks, ja nevarēšu atmaksāt kredītu?

 5. Vai aizdevuma saņemšanai ir vajadzīga ķīla?

 6. Cik lieli procenti un komisijas maksa ir jāmaksā par aizdevuma saņemšanu?

 7. Vai es esmu izvērtējis vairākus piedāvājumus?

 8. Vai līguma nosacījumi man ir skaidri un saprotami?

 9. Vai atmaksājot parādu, es spēšu nākamajā mēnesī iztikt bez atkārtotas aizņemšanās?

 10. Kas notiks, ja neaizņemšos?

 11. Vai esmu konsultējies ar citiem cilvēkiem par citiem risinājumiem?

Jautājumu saraksts var likties garš, taču atbildot uz tiem, var izrādīties, ka aizdevums nemaz nav vajadzīgs. Zināšanās ir spēks. Uzlabojiet savas zināšanas un kredīt nebūs vajadzīgi.

Reklāmraksti