Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darbs Zviedrijā - iespēja nopelnīt un saņemt visas sociālās garantijas

Laikā, kad Latvijā labi atalgotu darbu, kas ietvertu arī visas sociālās garantijas, atrast ir pagrūti, un daudzi izšķiras par kardinālu soli – doties pastāvīga darba un dzīvesvietas meklējumos ārpus valsts, Zviedrijas uzņēmums "Turebergs" piedāvā alternatīvu – strādāt ārzemēs, labi pelnīt (saņemot visas sociālās garantijas) un vienlaikus kā pastāvīgo dzīvesvietu saglabāt mājas Latvijā.

""Turebergs" Latvijā – šajā gadījumā tieši Zemgalē - meklē darbiniekus, kuriem ir BE un CE kategorijas autovadītāja apliecība, ekskavatora un frontālā iekrāvēja kvalifikācija, kā arī automehāniķa un kravas automašīnu apkopes speciālista kompetences. Uzņēmumam nepieciešami arī metāla šķirošanas speciālisti. Zviedrijas darba devēji jau sen ir pārliecinājušies par  Latvijas iedzīvotāju augsto atbildīgumu un gatavību strādāt kvalitatīvi, pretī saņemot darba devēja garantētu stabilu atalgojumu un pilnu sociālās apdrošināšanas paketi," stāsta "Turebergs" pārstāvis Latvijā Ivo Rasa.

"Turebergs" uzņēmumu grupa sastāv no vairākiem meitas uzņēmumiem, kas darbojas trijās pamata biznesa jomās – kravas autopārvadājumos, kas tiek veikti ar aptuveni 250 kravas automašīnām, dažādu infrastruktūras objektu būvniecība, tajā skaitā arī ostu un ceļu būvniecība, kā arī atkritumu pārstrāde, ik gadus pārstrādājot aptuveni vienu miljonu tonnu pelnu, betona un asfalta. Uzņēmuma kopējais apgrozījums gadā ir ap 75 miljoniem eiro.

Darba piedāvājums noteikti ieinteresēs Latvijas iedzīvotājus ar pieredzi kravas automašīnu pārvadājumos, jo darba specifika ir gana pievilcīga – trīs nedēļas mēnesī šoferis strādā "uz automašīnas" pārvadājot dažādas konteinertipa kravas starp Zviedriju un Norvēģiju, bet ceturto nedēļu viņš var pavadīt mājās. Un pēc tam atkal trīs nedēļas darbs Skandināvijā. Grafiku iespējams arī organizēt savādākā režīmā, savstarpēji vienojoties.

"Lai gan automašīnu vadītājiem pamata darba vieta ir Zviedrijā, reālajā dzīvē kravas automašīnu šoferiem darbs ne ar ko neatšķiras no tālbraucēja šofera darba tepat Latvijā, jo šādi starptautiskie autopārvadājumi tāpat nenotiek vienas vai divu dienu laikā. Šoferis ir ilgāku laiku ceļā arī tad, ja formāli viņš strādā Latvijā. Un iespējams, ja saskaitām kopā mēneša ietvaros darbā un mājās pavadīto laiku, "Turebergs" piedāvātā iespēja varbūt pat garantē ilgāku laiku, ko būsiet mājās pie savējiem," pauž I.Rasa.

Kā primāro nosacījumu potenciālajiem darbiniekiem I.Rasa uzsver vēlmi strādāt atbildīgi un ieinteresētību nākotnē attīstīt karjeras iespējas. Tāpat būtiski, lai autovadītājiem būtu angļu valodas zināšanas vismaz pamata saziņas līmenī. Savukārt uzņēmums no savas puses nodrošina un apmaksā saviem darbiniekiem gan angļu, gan arī zviedru valodas apguves iespējas. "Turebergs" nesen arī izveidojis speciālu koledžu, kurā savus darbiniekus apmāca darbam ar ekskavatoriem, autoiekrāvējiem. "Tieši tādēļ ir būtiski, lai potenciālajiem darbiniekiem būtu vismaz angļu valodas pamatzināšanas, lai varētu mācīties koledžā un papildināt savas kompetences, kā arī apgūt papildu kvalifikāciju. Turklāt Zviedrijas likumi nosaka, ka visiem šajā valstī strādājošajiem kravas automašīnu šoferiem līdz 2016. gadam ir jāiegūst speciāla atļauja darbam ar kravas automobiļiem, kas ietver gan drošības iemaņas ikdienas braucienos, gan kravu pareizu nostiprināšanu un citas prasmes," stāsta I.Rasa.

"Šogad kopumā mēs gribam Latvijā atlasīt vismaz 50 darbiniekus. Patlaban jau ir pieteikušies un sākuši strādāt 14 šoferi no Latvijas, tātad mums šogad ir nepieciešami vēl vismaz 36 darbinieki, kā arī automehāniķi, iekrāvēju operatori un citi darbinieki. Uzņēmums no savas puses apmaksā gan ceļa izdevumus nokļūšanai uz darbu un atpakaļ Latvijā, gan dzīvesvietu Zviedrijā. Pašam darbiniekam tikai jāmaksā par savu ēšanu. Tādi ir Zviedrijā pieņemtie standarti atbildīga darba devēja attieksmē pret darbiniekiem, kuri vēlas veicināt uzņēmuma attīstību un vienlaikus paši labi nopelnīt," pauž "Turebergs" pārstāvis.

"Šeit strādāju jau kopš pagājušā gada oktobra – tātad piecus mēnešus. Teikšu īsi – esmu ļoti apmierināts! Varētu pat teikt – patīkami šokēts. Pirmo reizi dzīvē – un es esmu strādājis dažādos amatos (arī vadošos) – esmu piedzīvojis brīdi, ka tas, ko darba devējs apsola un uzraksta uz papīra, tiek realizēts arī dzīvē. Bez jebkādām atrunām. Kā esam uz papīra parakstījuši vienošanos par darba nosacījumiem, tā arī viss notiek," atzīst "Turebergs" šoferis no Latvijas Romāns.

Bez tā, ka darba devējs precīzi pilda visus līguma nosacījumus, Romāns uzsver arī kopējo attieksmi – ir iespēja vienoties par savādāku darba grafiku. Tiek nodrošināti arī dažādi papildus bonusi. Viņš gan atzīst, ka ir ģimenes cilvēks, tāpēc ir mazliet grūti būt ilgāku laiku prom no tuvajiem, tieši tāpēc arī ir vienojies ar darba devēju par savādāku grafiku – viņš divas nedēļas strādā, bet nedēļu ir Latvijā un tad atkal dodas darbā uz Zviedriju. "Katrā gadījumā es noteikti iesaku ikvienam, kuram ir vēlme, nākt strādāt pie mums. Atkārtošos, taču galvenais mans arguments – vārdi sakrīt ar darbiem. Un tas ir daudz," norāda Romāns.

"Turebergs" kravas automašīnas šoferis mēnesī kopumā nopelna ap 2000 eiro (pēc nodokļu nomaksas). Turklāt no algas tiek nomaksāti visi nodokļi, tāpat arī ietverot visas sociālās garantijas – apmaksātu atvaļinājumu, uzkrājumus pensijai, veselības un dzīvības apdrošināšanu u.c. Tāpat darbiniekam tiek piešķirts darba telefons. Kopumā "Turebergs" darba grafiks ir piecas dienas nedēļā, bet ja ir vēlme, iespējams par attiecīgu papildu samaksu strādāt naktīs vai nedēļas nogalēs. Savukārt darbinieku maiņa notiek svētdienās, kad savu darba posmu nostrādājušie dodas uz mājām, bet nedēļu Latvijā pavadījušie ar lidmašīnu vai kuģi dodas atkal uz darbu Skandināvijā.

"Kas ir būtiski – Zviedrijā darba devējam primārais ir drošība šā vārda visplašākajā nozīmē. Tādēļ mēs meklējam patiešām atbildīgus un mērķtiecīgus cilvēkus, kuri domā ne tikai par savu, bet arī apkārtējo drošību. Tas nozīmē, ka "Turebergs" nepieļauj situācijas, kad paviršības vai bezatbildības dēļ tiek apdraudēta apkārtējo drošība. Viens ir situācija, kas radusies apstākļu sakritības dēļ, bet pavisam kas cits – paša nepārdomāta un apzināta rīcība. Šādus pārkāpumus Zviedrijas darba devēji izskata īpaši stingri, un ja tiek konstatēts, ka darbinieks nevar pildīt savus pienākumus sava rakstura dēļ, mūsu ceļi šķiras. Jāsaprot, ka tā nav uzņēmēja kaprīze – tās ir zviedru uzņēmēju rūpes par saviem darbiniekiem," akcentē I.Rasa.

Arī "Turebergs" Latvijas birojā ir atvērta mācību klase, kurā potenciālie darbinieki bez maksas var uzlabot savas angļu valodas zināšanas, lai varētu pēc tam – jau strādājot Zviedrijā – brīvajā laikā mācīties "Turebergs" koledžā, kā arī paralēli profesionālās kvalifikācijas celšanai vēlēšanās gadījumā mācīties arī zviedru valodu. 

Interesenti papildu informāciju var iegūt mūsu mājas lapā www.turebergs.lv.

Reklāmraksti