Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izvēlies OCTA starp 11 piedāvājumiem no 9 apdrošinātājiem, Manapolise.lv dos papildu garantiju

Domājot par to, kādēļ ikvienam transporta līdzeklim, kurš piedalās satiksmē, nepieciešama OCTA apdrošināšanas polise, kā vienu no iemesliem var minēt drošību, kā arī spēju plānot savu nākotni, iekļaujot arī neparedzētu negadījumu iespējamību. Otrs svarīgākais iemesls, kādēļ katram šoferim vajadzētu iegādāties obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polisi patiesībā ir ļoti vienkāršs – to paredz likums. Ne velti to sauc par obligāto apdrošināšanu.


OCTA apdrošināšanas polises nepieciešamību pastiprina fakts, ka tā kompensē zaudējumus, kurus transporta līdzekļa vadītājs, savas vainas dēļ, ceļu satiksmes negadījuma rezultātā radījis trešās personas mantai, veselībai vai dzīvībai. Tas nozīmē, ka obligātā apdrošināšana kalpo kā “drošības spilvens”, kurš pasargā gan pašu spēkrata vadītāju no neparedzētiem izdevumiem, gan arī cietušo, kuram pēc notikušā nav jāmaksā par medicīniskajiem pakalpojumiem un automašīnas remontu. OCTA apdrošināšanas atlīdzība tiek piešķirta ikvienai ceļu satiksmes negadījumā cietušai personai, ja vien viņa nav vainojama tā izraisīšanā. Kompensāciju var saņemt arī, piemēram, vainīgā transporta līdzekļa pasažieri, cietušā transporta līdzekļa šoferis, pasažieri un īpašnieks.


Ikdienā, braucot uz darbu, veikalu vai kādu citu vietu, mēs neaizdomājamies par to, ka tieši šodien mēs varam iekļūt negadījumā. To, protams, arī nevajadzētu darīt. Diemžēl ceļu satiksmes negadījumu statistikas dati parāda, ka katru gadu notiek dažādas avārijas un to iemesli ir ne tikai ātruma pārsniegšana vai neuzmanīga braukšana, bet arī sliktais ceļu stāvoklis un laika apstākļi. Nereti, lai atgadītos situācijas, kuru rezultātā kāds cieš, šoferim nemaz nav jābūt pārgalvīgam vai neuzmanīgam. Dažreiz šādos gadījumos noteicoša ir arī pārējo satiksmes dalībnieku uzmanība. Lai arī cik piesardzīgi un apzinīgi mēs brauktu, nekad nevaram būt pārliecināti par to, kā rīkosies jums blakus, priekšā vai aizmugurē braucošais autovadītājs. Tādēļ, lai pašam būtu mierīgāka sirds, laicīgi jāiegādājas OCTA polise.


Lai arī obligātajai apdrošināšanai vajadzētu būt ikviena transporta līdzekļa īpašnieka kabatā, ir situācijas, kad cilvēki netīšām vai arī apzināti aizmirst atjaunot OCTA polisi, pakļaujot sevi apjomīgam finansiālam riskam. Likumā noteikts, ka, pieķerot šoferi, kuram nav obligātās apdrošināšanas, viņš saņem divus soda punktus, kā arī naudas sodu, kas var sasniegt 114 eiro. Turklāt, ja, braucot bez OCTA, izraisīsit negadījumu, kurā cietīs trešā persona vai tās īpašums, visus zaudējumus nāksies atmaksāt pašam. Šajā gadījumā matemātika ir vienkārša – iegādāties obligāto apdrošināšanu ir daudz izdevīgāk nekā maksāt sodu un atlīdzināt zaudējumus cietušajam.


Lielākā daļa apdrošināšanas kompāniju piedāvā līdzīgus OCTA polises nosacījumus, atšķiras vien cena, kura jāmaksā par obligāto apdrošināšanu. To nosaka katra apdrošinātāja izvirzītie kritēriji, piemēram, termiņš, uz kādu iegādājaties OCTA, transporta līdzekļa masa, jauda, modelis, ražošanas gads, dzinēja tilpums, autovadītāja stāžs un citi. Tāpat maksu par OCTA ietekmē arī automašīnas īpašnieka BonusMalus klase. Ja tā ir augstāka, polisei var tikt piemērotas atlaides, savukārt, ja tā būs zemāka, jārēķinās ar to, ka par obligāto apdrošināšanu nāksies maksāt vairāk.


Tiem, kuri vēlas atrast izdevīgāko apdrošināšanu internetā, Manapolise.lv piedāvā vienkārši un ērti salīdzināt dažādu apdrošinātāju piedāvātās OCTA cenas, ļaujot izvēlēties sev piemērotāko polisi, kā arī to iegādāties. Tas ietaupīs jūsu laiku, jo nebūs nepieciešams atsevišķi apmeklēt katras apdrošināšanas firmas mājas lapu, lai apskatītu tās piedāvājumu, jo Manapolise.lv ļauj izvēlēties starp 11 piedāvājumiem no 9 apdrošinātājiem.


Apmeklējot Manapolise.lv mājas lapu, jūs ieraudzīsit OCTA kalkulatoru, kurā būs jāievada dati par transporta līdzekli, kuru vēlaties apdrošināt. Kad attiecīgajos lodziņos būsit ierakstījuši automašīnas reģistrācijas numuru, reģistrācijas apliecības numuru un laiku, uz kādu vēlaties pirkt polisi (3, 6, 9 vai 12 mēnešiem), uzklikšķinot uz pogas “Izvēlēties garantēto OCTA”, jūs redzēsit izdevīgākos piedāvājumus no dažādām apdrošināšanas sabiedrībām, piemēram, “Ergo”, “If”, “Seesam”, “Balta” un citām. Jāpiebilst, ka, pērkot OCTA polisi uz ilgāku laiku, jūs ietaupīsit ne tikai līdzekļus, bet arī varēsit justies drošāk, jo par nākamo iegādes reizi nebūs tik drīz jāsatraucas.


Pievērsiet uzmanību tam, ka Manapolise.lv piedāvā saviem klientiem iegādāties garantēto OCTA polisi. Jautāsit, ar ko tā atšķiras no citām? Iegādājoties obligāto apdrošināšanu pie Manapolise.lv, tā stāsies spēkā jau 15 minūtes pēc pirkuma veikšanas, tas nozīmē, ka pavisam drīz varēsit atkal braukt ar konkrēto transporta līdzekli. Turklāt Manapolise.lv garantē - ja OCTA apdrošināšana nebūs stājusies spēkā 15 minūšu laikā, nepieciešamības gadījumā sods policijai tiks samaksāts klienta vietā. Garantēto apdrošināšanu iespējams iegādāties ne tikai Manapolise.lv mājas lapā, bet arī birojā un “Webmoney” terminālos.


Jāpiezīmē, ka OCTA apdrošināšana, kura iegādāta Manapolise.lv, darbojas visā Eiropas Savienībā, arī Islandē, Šveicē, Lihtenšteinā un Norvēģijā. Tas nozīmē, ka šo valstu ietvaros varēsit droši doties privātos vai biznesa ceļojumos, neuztraucoties par obligātās apdrošināšanas esamību. Der atcerēties, ka, braucot ārpus Latvijas, OCTA polisi nepieciešams izdrukāt, lai nepieciešamības gadījumā to varētu uzrādīt.


Ir saprotami, ka straujajā dzīves ritmā gadās piemirst dažādas lietas, tādēļ Manapolise.lv ir padomājusi par šādiem gadījumiem un parūpēsies par to, lai jūs saņemtu atgādinājuma īsziņu, kad OCTA polises termiņš tuvosies beigām. Neatkarīgi no tā, vai tajā brīdī atradīsities Latvijā vai ārzemēs, atliks tikai atvērt Manapolise.lv mājas lapu un dažu minūšu laikā obligātā apdrošināšana tiks atjaunota.

Reklāmraksti