Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā izveidot uzkrājumu fondu neparedzētām situācijām 5 vienkāršos soļos?

Ja vēlaties, lai finansiāli grūtos brīžos nebūtu jāņem kiirlaenud jeb ātrie kredīti, ir jāveido uzkrājumu fonds neparedzētām situācijām. Tas dos iespēju pārvarēt jebkuras finansiālās neveiksmes, izmantojot jūsu pašu uzkrāto naudu. Diemžēl, kaut arī vairums apzinās šāda uzkrājumu fonda nozīmi un nepieciešamību, tikai retais patiešām izvēlas tādu veidot. Iemesls uzkrājumu fonda neveidošanai parasti ir tāds, ka cilvēki nezina, kā to darīt, un tāpēc uzskata to par ļoti garu, sarežģītu un pat mokošu procesu, taču tā nebūt nav. Uzkrājumu fondu izveidot ir pavisam vienkārši, ja sekojiet noteiktam plānam. Šeit būs padomi, kā izveidot savu uzkrājumu fondu 5 vienkāršos soļos

1. Uzstādiet sev mērķi
Kaut arī daudzi šo soli izvēlas izlaist, tas ir uzskatāms par vienu no būtiskākajiem faktoriem, lai uzkrājumu veidošana būtu veiksmīga. Pirms sākat kaut ko darīt, noteikti uzstādiet sev reālistisku un sasniedzamu mērķi. Mērķim ir jābūt pēc iespējas precīzākam un noteiktākam, piemēram, pus gada laikā uzkrāt 1 000 eiro. Protams, summām un termiņam ir jābūt pielāgotiem jūsu konkrētajai situācijai. Iespējams kādam uzkrāti pāris simti eiro gada laikā jau būs liels sasniegums. Tas nekas, ja uzkrājumi veidosies lēnāk, galvenais, lai tie vispār būtu.

2. Meklējiet veidus, kā ietaupīt, paturot prātā savas vajadzības
Ja līdz šim no ikmēneša ienākumiem nekas nav palicis pāri, ko novirzīt uzkrājumiem, tad loģiski, ka neko nemainot arī turpmāk naudas uzkrājumiem nebūs. Tieši tāpēc ir jāmeklē dažādi veidi, kā ietaupīt. Šajā solī cilvēki nereti pieļauj divas diametrāli atšķirīgas kļūdas – vai nu neatrod neko, kur varētu taupīt, jo viss šķiet pārāk svarīgs, lai no tā atteiktos, vai arī tiek uzlikti pārāk nereālistiski ierobežojumi, kurus ieviest praksē ir teju nereāli. Ir jāmeklē veidi, kā ietaupīt, paturot prātā, kas ir jūsu vajadzības. Visefektīvāk izdosies ietaupīt tad, ja jūs nevis vienkārši centīsities sevi ierobežot un meklēsit, no kā atteikties, bet gan meklēsit, kur nauda tiek izlietota nelietderīgi, nedodot jums nekādu labumu.

3. Sekojiet līdzi ietaupījumam ik dienas
Pēc tam ļoti svarīgi ir sekot līdzi saviem rezultātiem. Jo biežāk to darīsit, jo vieglāk būs panākt, ka ietaupītā nauda netiks izlietota kam nelietderīgam. Ja saviem rezultātiem nesekosit līdzi vispār vai arī darīsit to pārāk reti, rēķinieties, ka pat tad, ja izdosies ietaupīt uz tām izdevumu kategorijām, kur plānojāt, nauda pati atradīs vietas, kur aizplūst, un citi izdevumi tādā veidā palielināsies. Nepieļaujiet to un ļoti cītīgi sekojiet līdzi savai naudai.

4. Uzstādiet uzkrājumu veidošanu par obligātu nosacījumu
Viena no biežāk pieļautajām kļūdām uzkrājumu veidošanā ir tieši brīva uzkrājumu veidošana. Tas nozīmē, ka cilvēki krāj naudu, kas ik mēnesi paliek pāri. Ja pāri nekas nepaliek, tad nekas arī netiek uzkrāts, bet ir jāsaprot, ka daudz efektīvāk ir rīkoties pretēji, proti, saņemot ikmēneša ienākumus, ir jānovirza konkrēta summa uzkrājumiem, un pēc tam atlikušo naudu var tērēt pārējām vajadzībām. Tā būs mazāks kārdinājums naudu tērēt nelietderīgi un iekrājumi veidosies daudz straujāk, jo ikmēneša iemaksa uzkrājumu fondā būs garantēta.

5. Atsakieties no īstermiņa kreditēšanas pakalpojumiem
Visbeidzot, ja vēlaties veidot uzkrājumus, ir jāizmirst par ātrajiem kredītiem. Ja jums jau ir kādas iepriekš nenokārtotas parādsaistības, tad ar steigu centieties tās nokārtot. Visus sākotnējos ietaupījumus novirziet kredītu atmaksai un vairāk aizdevumus neņemiet. Ja līdz šim jums aizdevumi bija regulārs papildus finansējums, labāk vispār atsakieties no kreditēšanas pakalpojumiem, lai nerastos vēlme tos pēkšņi paņemt. Ja esat pieteicies kā klients kreditēšanas kompānijās, kas izsniedz SMS kredītus jeb sms laen, atsakieties no šī pakalpojuma, lai nesagribētu paņemt kredītu ik reizi, kad gribas kaut ko nopirkt. Jāsaprot, ka ātrie kredīti izmaksā ļoti dārgi un nav jēgas krāt naudu, kamēr maksājat procentus par šāda veida aizdevumiem.
Ja ievērosit visus iepriekš minētos nosacījumus gan teorētiski, gan praktiski, galvojam, ka jums izdosies sasniegt jūsu mērķus un ātri vien būsit izveidojis pietiekami lielu uzkrājumu fondu neparedzētām situācijām. Tad jums vairs nebūs tik ļoti jāsatraucas par savām finansēm un varēsit dzīvot labāku un stabilāku dzīvi.

Reklāmraksti