Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā izvēlēties bērna vecumam atbilstošas rotaļlietas?

Mūsdienās klasiskās bērnu rotaļlietas – pīlītes, lelles, lācīšus u.c. ir aizstājušas daudz modernākas, multifunkcionālas preces. Vai arī tu šobrīd esi rotaļlietu meklējumos savai atvasei? Ziemassvētki ir pavisam tuvu, turklāt jāplāno, kā pārsteigt bērnu viņa nākamajā dzimšanas dienā.

Ir svarīgi atcerēties, ka jāizvēlas mazā ķipara vecumam atbilstošas rotaļlietas. Katrā attīstības posmā, bērni apgūst jaunas prasmes un viņiem sāk parādītas citas intereses. Piemeklējot tām atbilstošas rotaļlietas, tu palīdzēsi mazajam augt un attīstīties vēl aktīvāk. Protams, īpaša nozīme ir arī mantu drošībai – ja bērns ir pavisam mazs, viņam nevajadzētu dot mazus objektus, lai izvairītos no aizrīšanās riska. Interneta veikals 220.lv sagatavojis padomus, kā piemeklēt rotaļlietas dažādu vecumu bērniem.

No dzimšanas līdz 6 mēnešiem
Bērnu rotaļlietas šajā vecumā paredzētas, lai stimulētu maņas, it īpaši redzi, dzirdi un pieskārienus. Šī iemesla dēļ mazuļu mantiņas ir krāsainas, dažādas formās, viegli turamas rokās un arī nereti ar dažādiem skaņas efektiem. Grabulīši, šūpuļkrēsliņi, rotaļu paklājiņi, košļājamās rotaļlietas, mīkstās mantiņas u.c.

No 6 līdz 12 mēnešiem
Šajā vecumā bērniņi mijiedarbojas ar apkārtējo vidi smejoties, “runājoties”, sēžot, veļoties, rāpojot, cenšoties piecelties, kā arī, iespējams, sperot savus pirmos soļus. Piemērotāko rotaļlietu vidū varētu būt mantas, kuras reaģē uz konkrētām darbībām, piemēram, ar baterijām darbināmie dzīvnieciņi, klaviatūras, sintezatori u.c., kur bērns, piespiežot pogu, dzird un mācās dzīvnieku skaņas utt. Mazuļi šajā vecumā sāk apgūt to, kā ielikt un izņemt rotaļlietas no kastes.

No 1 līdz 3 gadiem
Bērni ir ļoti aktīvi, vēlas izpētīt pilnīgi visu, kas viņiem ir apkārt. Viņiem ļoti patīk dažādas fiziskās aktivitātes, piemēram, vilkšana, grūšana, apgāšana, iztukšošana un piepildīšana. Mazie ķipari šajā vecumā ir ļoti ziņkārīgi, viņi grib pieskarties visam, ko ierauga. Šis ir labs laiks, lai mācītos, izpētītu un atklātu, un to var palīdzēt izdarīt muzikālās rotaļlietas, mantas rotaļām ārā, dažādi zirdziņi, vienkāršas konstrukcijas mantas – kluči, puzles u.c.

No 3 – 5 gadiem
Pirmsskolas vecuma bērni iecienījuši rotaļlietas, kas veicina iztēli un piedāvā dažādus izaicinājumus. Inovatīvā tehnoloģiju izmantošana dažādās mantiņās ļauj mazajiem ar tām darboties stundām ilgi. Tāpēc, ja vēlies iegādāties ko piemērotu šī vecuma bērniem, vari izvēlēties galda spēles, velosipēdus, mākslas un rokdarbu komplektus, konstruktorus, izglītojošās planšetes, kā arī rotaļlietu komplektus ar populāru TV filmu tēliem. 

No 5 līdz 8 gadiem
Sakot iet skolā, bērni ir ļoti zinātkāri, viņi grib izzināt, izpētīt, radīt un iekarot. Skolēnu brīvdienas viņiem kļūst par mīļāko laiku gadā, kad var darīt visu, ko sirds kāro. Šī vecuma ķipariem derēs rotaļlietas, kas ļauj izmantot fantāziju, taču daudzi joprojām priecājas par lellēm, supervaroņu rotaļlietām un galda spēlēm, kā arī planšetēm. 

No 9 līdz 12 gadiem
Bērni pieaug tik ātri! Šajā vecumā tavas atvases rotaļlietas ļauj viņai parādīt savu personību, tādēļ vari izvēlēties dažādas, aizraujošas spēles, mūzikas instrumentus, planšetes, galda spēles, rotaļlietas, kas attīsta dažādas prasmes, piemēram, problēmu risināšanu utt. Arī dažādi roboti un konstruktori joprojām ir populāri. 

Pusaudžiem no 13 gadu vecuma
Tīņi dod priekšroku elektroniskajām ierīcēm, piemēram, mobilajiem telefoniem, planšetēm, kā arī video spēlēm. Tāpat pusaudži novērtēs tādu dāvanu kā velosipēds, taču pārliecinies, ka bērns nokārto arī velosipēdista tiesības. Vari izvēlēties arī karaokes komplektu ballītēm, dronus, LEGO konstruktorus, robotus, galda spēles, kinētiskās smiltis, mandalu krāsojamās grāmatas u.c.

Ceram, ka šīs idejas tev noderēs! Ja vēlies ieraudzīt vēl daudz citu interesantu piedāvājumu bērniem un pieaugušajiem, ienāc interneta veikalā 220.lv!

Reklāmraksti