Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā izvēlēties dārza grilu?

URĀĀ! Sākas vasaras siltā sezona (tūlīt jau būs). Tas nozīmē dārzu, pikniku un brīvdienas, kas pavadītas draugu lokā pie dabas, kā arī vēl neskaitāmi daudz patīkamu un aizraujošu notikumu, ko izbaudīt. Un viens no būtiskākajiem vasaras ēdieniem noteikti ir gaļa, kuras cepšana, marinēšana, grilēšana ir viens tāds labs piedzīvojums, jo vienatnē jau neviens negatavo. Bet šie vakari parasti pārvēršas par ko ļoti skaistu un atmiņā paliekošu. Tieši tādēļ ir vērts padomāt pie tā, kādu gaļu galdā pasniegsim un kā to pagatavosim.

Pagatavot gaļu var ne tikai uz ugunskura, bet arī uz vienreizēja vai daudz nopietnākiem griliem. Atliek vien izvēlēties, balstoties uz to, cik profesionāli un nopietni gaļas cepēji esam!

Ir tikai loģiski, ka brīvajā laikā, kad ārā silts un jauks, cenšamies izrauties no pilsētas mudžekļa un doties dabā – pie upes vai ezera, vai uz laukiem. Un tad viens no svarīgākajiem jautājumiem patiešām arī ir - kādu gaļu, cik daudz un uz kā cepsim. Bez jokiem – tas ir būtisks jautājums!

Ja braucam dabā, pie ezera vai upes, jāņem gaļas cepamais līdzi pašiem. Bet kādu tad labāk izvēlēties? Ir vienreizējie dārza grili, kas labi noder šādam gadījumam. Tomēr, kā dzirdēts, tie mēdz būt viegli uzliesmojoši (diemžēl kopā ar gaļu). Tādēļ noteikti nebūs labākais variants nopietniem brīvdabas piknikiem – tāda niekošanās un muļķošanās vien! Ne velti dzirdēts teiciens, ka kārtīgam vīrietim jāzina, kā cept gaļu brīvā dabā (un arī uz kā cept)!

Apskatīsim vēl pieejamos grilus.. Zināmākais, visticamāk, ir kokogļu grils. Ceļojuma variantā iemeti (nu labi - gādīgi ieliki) bagāžniekā, paņēmi maisu ar oglēm un dodies ceļā.

Skatoties kokogļu grila virzienā, metāla biezumam ir būtiska nozīme. Un tam ir jāpievērš uzmanība. Jo biezāks metāls izmantots grila izgatavošanā, jo ilgāk tas kalpos. Labāk jau lai kalpo ilgi – vasara gara un nav nekāda prieka pirkt katru vasaru jaunu “cepamo iekārtu”. 

Piknikiem lieliski derēs pārnēsājamie, uz ritenīšiem esošie un citādi “mobilie” kokogļu grili. Īpaši tad, ja nav paveicies ar plašu piemājas dārzu vai laukiem, kur uzstādīt “stacionāro” – patstāvīgai atrašanās vietai. Un pat, ja ir paveicies – reizēm ēdiens, dodoties piknikā, ārpus ierastās vides un dabā, garšo daudz labāk, nekā piemājas dārza piknikā.

Eksistē arī malkas grili, kas ir gana universāls un iecienīts risinājums, ko izmantot jau minētajā piemājas dārzā. Malka ilgi uzglabā karstumu, kas piešķir ēdienam patīkamu dūmu aromātu. Visbiežāk šādi risinājumi gatavoti no tērauda vai čuguna un ir taisnstūra formā, ar jau iestrādātām gropītēm iesmiņu novietošanai.

Tālāk varam doties aplūkot gāzes grilus. Tur viss rezultāts ļoti atkarīgs no degļu jaudas un virsmas, bet pie labiem nosacījumiem, arī rezultāts ir labs. Cepšanas temperatūra ir ērti kontrolējama un cepšanas virsma ir izgatavota no čuguna, kas nodrošina augstvērtīgu rezultātu. Tiesa, gāzes grili ir arī salīdzinoši dārgāki cenā, bet īsteni kaislīgam pavāram cena nebūs šķērslis – galvenais, lai rezultāts labs!

Bet pats vienkāršākais variants ir mangalis. Pēc vārda nācis no arābu, armēņu un turku izcelsmes - "ogļu panna", ja gribam ļoti burtiski un savā dzimtajā valodā pārtulkot. Lūk, tad nu šī “ogļu panna” ir parasta metāla kaste uz oglēm. Ogles iegūstam no malkas vai jau minētā pirktā maisiņa, un viss – liekam uz iesmiem un cepam ko nu vēlamies - gaļu vai zivis.

Retos gadījumos cepšanai tiek izmantotas restes. Mangaļiem nav vāka un, pateicoties padomju laikā ieviestajai tradīcijai, tie galvenokārt ir taisnstūra formā. Sendienās mangaļus gatavoja no vara, bet mūslaikos bieži tiek izmantots čuguns.

Lai uzzinātu vairāk, ienāc interneta veikalā 220.lv! Atrodi grilu, lai jau tūlīt atklātu šašlika sezonu!

Reklāmraksti