Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā izvēlēties piemērotāko gāzes plīti?

Ja jums ir savs mājoklis, tad viena no lietām, kura noteikti nepieciešama ikvienā virtuvē, protams, ir gāzes plīts. Šobrīd gan daudzi cilvēki gāzes plīts vietā izvēlas elektriskās cepeškrāsnis, tāpēc šajā rakstā varēsi uzzināt, kādas ir galvenās atšķirības starp šīm abām iekārtām, un kura no tām varētu būt piemērotākā tieši tavām vajadzībām.


Gāzes vai elektriskā?

Tātad – kuru no šīm abām labāk izvēlēties? Jāsaka gan, ka nav viennozīmīgas atbildes. Gan gāzes plītij, gan arī elektriskajai cepeškrāsnij ir savi trūkumi un priekšrocības, tāpēc izvēloties, kuru iegādāties savai virtuvei, noteikti der apsvērt gan abu ierīču plusus, gan arī mīnusus.

Jāsāk ar to, ka gāzes cepeškrāsnī būs ļoti ērti cept gaļu un pīrāgus, nepatērējot pārāk lielu enerģiju. Savukārt, izvēloties gāzes plīti, būs jārēķinās, ka rēķins par elektrību varētu arī pieaugt par vairākiem eiro, jo elektriskā cepeškrāsns patērē daudz lielāku enerģijas apjomu nekā tradicionālā gāzes plīts. 


Padomā par drošību

Iegādājoties vai nu gāzes plīti vai arī elektrisko plīti, noteikti ir nepieciešams padomāt par drošību, tāpēc pārliecinies, vai cepeškrāsns ir aprīkota ar termozondi, kā arī ir iestrādāta ierīce, kas nosaka ēdiena iekšējo un ārējo temperatūru.  

Savukārt, ja dzīvo kopā ar maziem bērniem, tad pārliecinies, vai konkrētā cepeškrāsns ir aprīkota ar durvju bloķēšanas sistēmu, lai varētu justies droši, ka bērns spēlējoties nevarēs sevi satraumēt. 

Iegādājoties cepeškrāsni, noteikti ir vērts aplūkot arī to, vai tā aprīkota, piemēram, ar taimeri, jo tādā veidā tev pašam būs daudz ērtāk gatavot maltīti, jo cepeškrāsns pati paziņos, kad ēdiens būs gatavs.  


Cepeškrāsns kopšana

Noteikti pārliecinies, ka izvēlētā cepeškrāsns ir skaista ne tikai ārēji, bet arī to ir salīdzinoši viegli kopt. Vislabāk ir iegādāties tādu cepeškrāsni, kuras iekšējais pārklājums ir viegli kopjams. No tā tad arī lielā mērā būs atkarīgs tas, cik daudz laika tev nāksies veltīt, lai varētu iztīrīt cepeškrāsni. 


Kā izvēlēties cepeškrāsni?

Izvēloties piemērotāko cepeškrāsni savai virtuvei, ir ļoti svarīgi pirms tam saprast, cik daudz brīvas vietas tavā virtuvē vispār ir. Tāpēc no sākuma ir noskaidro gan plīts izmēru, gan arī izmērī to, cik liela ir plītij atvēlētā vieta virtuvē. 

Pēc tam vari doties izvēlēties sev tīkamāko cepeškrāsni, lielu vērību noteikti pievēršot arī cepeškrāsns funkcijām. Un kā jau minējām, noteikti pārliecinies, ka konkrētā cepeškrāsns ir gana viegli tīrāma. Protams, nevajadzētu aizmirst arī par virtuves kopējo stilu un interjeru. Noteikti nepieciešams iegādāties tādu cepeškrāsni, kas ne tikai lieliski pilda savas funkcijas, bet arī iederas konkrētajā virtuvē, pārlieku neizceļoties uz citu priekšmetu fona. 

Cepeškrāsns noteikti ir virtuves dvēsele, jo to izmantosi regulāri, tāpēc nepieciešams atrast tādu cepeškrāsni, kas būs lielisks sabiedrotais, lai kopīgi varētu radīt neaizmirstamas maltītes. 


Multifunkcionālas cepeškrāsns izvēle

Bieži vien izvēle sliecas par labu multifunkcionālai cepeškrāsnij, jo tā aprīkota gan ar atkausēšanas, gan arī raudzēšanas un pat picas cepšanas režīmiem, kā arī tā aprīkota ar dažādas pakāpes karsēšanas režīmiem un dzesēšanas sistēmu. 

Pievērs uzmanību vadības panelim

Izvēloties piemērotāko cepeškrāsni, ir noteikti vērts pievērst uzmanību arī tās vadības panelim. Pārsvarā gāzes plītis ir aprīkotas ar dažādu veidu vadības pogām, tomēr ir arī ražotāji, kas piedāvā cepeškrāsnis ar sensoru vadību, tomēr vairāki speciālisti ir atzinuši, ka darbojoties ar cepeškrāsni, tas nav gana ērti, jo, gatavojot ēdienu, bieži vien rokas ir diezgan taukainas un tiek izmantoti cimdi, savukārt sensora vadības panelis diezgan slikti reaģē uz pieskārienu. 

Pirms gāzes plīts iegādes noteikti aplūko izvēlētās ierīces pogas un vadības paneli, lai saprastu, kuras no pieejamajām pogām ir ērtākas tev pašam. 


Šīs ir tikai dažas no tām lietām, kurām tev noteikti ir vērts pievērst uzmanību, izvēloties piemērotāko cepeškrāsni. Katras cepeškrāsns iegāde ir individuāls pasākums, tāpēc nav vienas tādas perfektās cepeškrāsns, kas būtu piemērota visiem. Ir nepieciešams ņemt vērā vairākus faktorus, kurus izvērtējot, varēsi atrast tieši savai virtuvei piemērotāko tehniku. 


Cepeškrāsns izvēle ir lielā mērā atkarīga arī no tā, cik bieži grasies izmantot cepeškrāsni, kādus ēdienus tajā plāno gatavot. Ir gāzes plītis, kuras ir aprīkotas ar dažādiem režīmiem, kas ļauj īstenot dažādus pavārmākslas brīnumus, tieši tāpēc pirms tās iegādes ir būtiski saprast, vai tiešām izmantosi visas šīs funkcijas, jo pretējā gadījumā tā būs lieka naudas izsviešana. 


Cepeškrāsns cenu lielā mērā ietekmē tieši tas, cik ļoti tā ir aprīkota ar dažādiem režīmiem un citām lietām, tāpēc ļoti būtiski pirms tās iegādes ir izvērtēt katru konkrēto cepeškrāsni, lai varētu saprast, vai tā derēs tieši tavai virtuvei!

Reklāmraksti