Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā LEGO var palīdzēt tavam bērnam attīstīties?

LEGO ir visu laiku mīļākā aktivitāte mūsu mājās. Tiesa, es nedomāju mūsdienu video vai online spēļu versijas, bet gan klasisko LEGO – dažādu aizraujošu ēku, automobiļu un pat pilsētu būvēšanu. Šobrīd veikalos ir pieejams milzīgs klāsts ar dažādiem LEGO klučiem, kas atšķiras gan pēc krāsām, dizaina, izmēra un citiem parametriem.


Ņemot vērā ražotāja norādījumus, klasiskais LEGO ir paredzēts bērniem, kas vecāki par 5 gadiem (katrs veids var būt paredzēts citam vecumposmam). Taču nereti mazie ķipari jau 3 gadu vecumā vēlas ar tiem spēlēties. Ko darīt vecākiem?


Par laimi, ir radīti lielāku klucīšu komplekti, piemēram, LEGO Duplo un Mega Blocks, kas ir ļoti līdzīgi klasiskajiem klučiem, tikai savā izmērā pielāgoti bērniem, kas jaunāki par 5 gadiem. Tos savām atvasēm vari iegādāties jau tad, kad viņiem apritējis 1 gads. Lielie kluči parūpēsies par to, lai mazajam nebūtu iespējas tos iebāzt mutē vai savainoties, savukārt dažādās krāsas padarīs spēlēšanos aizraujošu. LEGO piemīt tā unikālā īpašība – neapnikt. Tu vari izpaust savu radošumu, veidojot dažādas celtnes, objektus utt., nākamajā dienā visu izjaucot un sākot būvēt ko pilnīgi citu.


LEGO pozitīvā ietekme uz bērnu

Šīm rotaļlietām ir daudz pozitīvu īpašību. Turklāt bērnam nav jāspēlējas vienam, viņš to var darīt kopā ar draugiem vai iesaistīt visu ģimeni! Aplūkosim veidus, kā LEGO var palīdzēt tavam bērnam attīstīties.

  • LEGO veicina fantazēšanu un iztēles rašanos. Kā jau tu noteikti zini, veikalos un internetā iespējams iegādāties LEGO komplektus, kuriem jau ir pievienota instrukcija, lai tu varētu uzbūvēt ko konkrētu (kosmosa kuģi, ugunsdzēsības staciju, utt.), taču tikpat noderīgi ir arī iepakojumi ar daudzveidīgiem LEGO klucīšiem. Ja tematiskie komplekti savā ziņā ierobežo izdomu, tad vesela kaudze ar krāsainiem kauliņiem bērnam sniedz iespēju radoši izpausties un veidot neiedomājamus objektus.

Ja komplekts, ko izvēlies, ir kosmosa kuģis, tavs bērns varēs lieliski pavadīt laiku, spēlējoties ar šo kuģi. Varbūt tas lidos uz mēnesi vai ielūkosies, kas atrodams uz Marsa?


Labs veids, kā iesaistīt LEGO bērna ikdienā, ir iedrošinot viņu apvienot klucīšu izmantošanu ar citām interesēm, piemēram, ja mazais ķipars kolekcionē interesantus akmeņus, viņš LEGO var lietot, lai izveidotu skaistu platformu, uz kuras šos akmentiņus salikt!

  • LEGO izkopj valodas attīstību. Parasti, kad bērns darbojas ar LEGO, tiek iesaistīta arī runāšana. Ar pašiem mazākajiem tu vari runāt par to, kādā krāsā ir katrs klucītis vai kāda ir tā forma. Tāpat var pievienot arī atrašanās vietas – uz, zem vai izmērus – liels, mazs utt. Savukārt spēlējoties kopā ar vecākiem bērniem, var dzirdēt jau krietni sarežģītākus teikumus. Mammai un tētim nevajadzētu baidīties izmantot nopietnāku vārdu krājumu, jo mazais ķipars pietiekoši veiksmīgi uztvers jauno informāciju. Piemēram, tu vari runāt par LEGO detaļām – kā riteņus uzlikt uz asīm utt.
  • LEGO attīsta problēmu risināšanas prasmes. Ir vairākas lietas, kas var noiet greizi, darbojoties ar klucīšiem vai konstruktoriem. Iespējams, kauliņi nesader, vai tikko uzbūvētais objekts apgāžas un sadalās sīkās detaļās. Šis ir lielisks veids, kā bērns var iemācīties to, kas ir pacietība, neatlaidība un mērķtiecība. Protams, neiztikt arī bez radošuma, kas palīdzēs rast risinājumus.
  • LEGO veicina pārliecību. Ir taču tik jauki redzēt, kā bērns smaida, rādot tev savu kārtējo klucīšu “mākslas darbu”. Neatkarīgi no tā, vai mazais objektu ir izveidojis pats, vadoties pēc iztēles, vai sekojis norādījumiem, viņam noteikti ir ar ko lepoties. Iedrošini savu atvasi radoši izpausties, nevadoties tikai pēc instrukcijām! Ja vēlies, lai viņš justos pārliecinātāks, neaizmirsti izteikt atzinību, priecāties un atzīt mazā ķipara sasniegumus!
  • LEGO veicina komandas darbu un pienākumu sadali. Lai arī spēlēšanās ar klucīšiem ir aizraujoša, ja rodas ideja būvēt ko nopietnāku, nākas palauzīt galvu. Lai atvieglotu būvēšanas procesu, darbojoties kopā ar citiem, ir svarīgi iemācīties deleģēt pienākumus un arī dalīties. Piemēram, ja māsa ar brāli nolemj veidot māju, brālis var celt mājas karkasu, bet māsa – rūpēties par interjera iekārtošanu.

Ir lietas, kas neiziet no modes pat tad, kad vienu gadu desmitu nomaina otrs. LEGO klucīši ir kļuvuši par neatņemamu rotaļu sastāvdaļu daudzās ģimenēs. Vai arī tu vēlies tos uzdāvināt savam ķiparam? Ieskaties interneta veikala 220.lv plašajā piedāvājumā!

Reklāmraksti