Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā tumšajos ziemas vakaros izrauties no rutīnas

Ir dabiski, ka tumšajos un drēgnajos ziemas vakaros gribam ieritinaties siltā segā un aizmirst par ārpasauli. Tad par ierastiem laika kavēkļiem kļūst televizors, internets, kāda lasāmviela vai rokdarbi. Tas nav nekas peļams, jo daba ziemai ir paredzējusi rāmāku ritmu, ko prasa arī ķermenis. Tomēr ziema ir gana gara, lai piezagtos arī rutīna un nomāktība, kas nav tie labākie sabiedrotie, ja gribam ar labu noskaņojumu pavadīt gada tumšākos mēnešus.

Kā izrauties no rutīnas un ziemas vakarus padarīt interesantākus? Piedāvājam dažas idejas, ko noteikti varat izmantot tuvāko mēnešu laikā, lai sajustu dzīves pulsu un vairotu pozitīvās emocijas. Jo laimes sajūta taču ir viena no tām, kas lieliski spēj atvairīt nomāktību un skumjas, ko reizēm tik veikli līdzi atnes rudens un ziema. Lasi tālāk un gūsti iedvesmu saviem lieliskajiem ziemas vakariem!

Velti laiku mīļiem cilvēkiem — #bringbackdating
Jau kādu laiku sociālajos tīklos izplatās akcija #bringbackdating. Tā ir par satikšanos ar sevi un saviem tuvākajiem cilvēkiem. Piekritīsiet, ka ziemas vakari ir labākais laiks, kad plānot randiņus. Ja pārējais gads paiet skriešanā, tad tagad, kad nedaudz nospiestas bremzes, var atkal ieraudzīt cilvēkus sev blakus. 

Pāri, kuri jau ilgāku laiku ir kopā, ikdienā aizņemti ar darbiem un bērniem, tiek mudināti atrast laiku, lai atkal aizietu uz randiņu. Tāpat kā sākumā, kad satikās jauni, brīvi un ar rozā brillēm uz acīm. Šai akcijai atsaukušies daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki, kuri publicē ierakstus un bildes ar mirkļbirku #bringbackdating

Lai tas iedvesmo arī jūs sarīkot kādu satikšanos un randiņu pat tad, ja šķiet, ka šis periods ir jau aiz muguras. Ja nav otras pusītes, tad ir māsa, draudzene un citi mīļi cilvēki, kuri pelnījuši nesteidzīgu tikšanos. 

Te lieliski var noderēt dāvanas diviem — pāra atpūta SPA, kopīgs vīna vakars vai restorāna apmeklējums. Dāvanas diviem arī ir labs veids, kā pamudināt kādu citu pāri, kuram jāatgādina par kopīgī pavadītā laikā nozīmi, tomēr izrauties no ikdienas rutīnas un aiziet uz randiņu. Varat viņiem uzdāvināt kopīgu kino apmeklējumu, relaksējošu masāžu vai aktivitāti batutu parkā — dāvanas diviem var atrast katrai gaumei. 

Īstais brīdis atgriezties sporta klubā
Vasarās skrienam, peldam un braucam ar riteni, jo ir grēks nepavadīt brīvo laiku svaigā gaisā un pie dabas. Bet ziemā tas ne visai vilina, tāpēc sportisko aktivitāšu līmenis krītas. Ko darīt? Ar steigu jāatgriežas sporta klubā, kur ir silts, gaišs un patīkams. Tur ir domubiedri un motivējoša vide nepalaist savu fizisko formu pašplūsmā. 

Neviens taču negrib pavasarī šausmināties par to, ko ziemas vakari uz dīvāna ir nodarījuši figūrai. Lai būtu veselīgs kontrasts vakariem siltā pledā un ar labu grāmatu, jāievieš arī regulārs sporta nodarbību un treniņu grafiks. Tas ļaus palikt aktīviem, saglabāt vairāk enerģijas un neļauties rutīnai. Tagad spota klubi ir nodrošinājuši tiešām plašu un daudzveidīgu nodarbību klāstu — joga, pilates, ūdens aerobika, zumba, spēka un apļa treniņi utt. Katrai gaumei un fiziskās sagatavotības līmenim. Vairs nekādu atrunu, ka nevarat sev nodrošināt sportiskas aktivitātes. Starp citu, arī kopīgs sporta kluba vai baseina apmeklējums vai var būt lieliskas dāvana diviem — gan sev, gan draugiem. Kurš teicis, ka randiņam jābūt sveču gaismā?

Ielaid savā mājā hygge
Dāņi tiek uzskatīti par laimīgāko tautu. Un viņu laimes noslēpums esot — hygge. Tā ir “spēja un māka baudīt brīvos brīžus un radīt skaistu un mājīgu atmosfēru”. Tomēr tas ne tik daudz ir par pašām lietām, bet gan par sajūtām, ko ar tām var radīt. 

Arī Latvijā hygge sāk iegūt popularitāti. Grāmatnīcu plauktos ir nopērkamas grāmatas par šo dāņu laimes atslēgu, kā arī par to var lasīt presē un sabiedrībā zināmu cilvēku blogos. 

hygge var palīdzēt ziemas vakaros? Tas ļaus koncentrēties uz to, kas šajā gadalaikā ir skaists un patīkams, palīdzēs vairāk izbaudīt mirkli, nevis domāt tikai par pavasari un vasaru, kas vēl tālu. Tieši hygge sajūta var palīdzēt iemīlēt tumšos ziemas vakarus un brīvdienas, padarīt pat par ļoti gaidītiem mirkļiem.

Hygge atslēgvārdi ir siltums, gaisma, omulība, uguns, ēdiens, laba kompānija, skaista un harmoniska vide, ērts apģērbs. Kā tas varētu izpausties darbībā?

  • Iekurts kamīns un karstvīna baudīšana pie tā.
  • Tematiskās vakariņas, skaisti klāts galds un īpaši trauki.
  • Aromātiskas sveces, silts pleds un smaržīga tēja.
  • Galda spēļu vakars kopā ar ģimeni.
  • Interjera un svētku dekoru gatavošana kopā ar ģimeni.
  • Nesteidzīga maltītes gatavošana un baudīšana — tāds slow food.

Un tam visam pāri — būšana kopā. Divvientulība ar mīļoto cilvēku. Ar draugiem un ģimeni. Ziemas vakari noteikti ir laiks patīkamām nodarbēm. Un tās neradīsies pašas no sevis, tāpēc ir jāplāno un savas ieceres arī jāīsteno. Jāplāno randiņi, jāiegādājas dāvanas diviem, jārīko ģimenes vakariņas Itālijas noskaņās, jāorganizē filmu un spēļu vakari. Mūsu pašu rokās ir visas iespējas padarīt ziemas vakarus lieliskus.

Reklāmraksti