Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kas jāņem vērā, noformējot aizdevumu internetā?

Brīžos, kad mūs piemeklē dažādas finansiālas likstas, mēs steidzami meklējam iespējamos problēmas risinājumus un alternatīvas. Kāds izvēlas samazināt visas izmaksas, cik vien tas iespējams, cits dod priekšroku palīdzības meklēšanai pie tuviniekiem, vēl kāds - izmanto iespējas, kuras sniedz kredīts internetā. Par pēdējo iespēju dzirdējuši ir daudzi, jo pēdējo gadu laikā aizdevumu popularitāte ir krietni augusi. Kredītus piedāvā dažādas banku un nebanku kredītiestādes, tādēļ atliek tikai izvēlēties to, kura piedāvā saprotamus un izdevīgus nosacījumus. Pirms noformē pieteikumu aizdevumam, ieskaties šajos padomos, kas palīdzēs aizņemties atbildīgi un tālredzīgi.

  • Pievērs uzmanību iestādes reputācijai. Vai iepriekš esi dzirdējis par šo aizdevēju? Vai tas ir pazīstams un atzīts? Palasi internetā pieejamās atsauksmes no klientiem par konkrēto iestādi, kā arī rūpīgi izpēti tās mājas lapu. Noskaidro, cik ilgi konkrētais aizdevējs jau darbojas, un ko tas piedāvā saviem klientiem. Tev jāizvēlas uzticama finanšu institūcija, kas sevi ir pierādījusi, nodrošinot kvalitatīvus pakalpojumus. Aizņēmuma noformēšana ir atbildīgs uzdevums, tādēļ rūpīgi pārdomā, kurā kredītiestādē to darīt.
  • Pārdomā, vai tev nav pieejami citi papildus finansējuma iegūšanas veidi. Lai arī naudas kredīts var būt vienkāršākais veids, kā atrisināt konkrēto problēmu, iespējams, der apsvērt arī citas iespējas, kā iegūt nepieciešamo naudas summu. Ja tavs darbs pieļauj iespēju strādā virsstundas, varbūt tev vajadzētu to izmantot. Tāpat vari mēģināt atrast papildus darbu, piemēram, vakaros vai pēcpusdienās, kas nodrošinās vajadzīgo finansiālo atbalstu. Vēl viena opcija ir palīdzības lūgšana ģimenes locekļiem, draugiem vai kolēģiem. Lai arī cilvēki parasti izvairās to darīt, jo jūtas neērti, stāstot citiem par savām finansiālajām problēmām, ir gadījumi, kad kāds tuvs cilvēks var palīdzēt atrisināt šo nepatīkamo situāciju.
  • Uzdod sev svarīgāko jautājumu - vai es spēšu aizdevumu atmaksāt? Šī pavisam noteikti ir nozīmīgākā lieta, kas jāpārdomā visiem, kuri plāno pieteikties jebkāda veida aizdevumam, neatkarīgi no tā, vai tas ir mazs vai liels. Racionāla kredīta atmaksas izvērtēšanas spēja ir atbildīgas aizņemšanās pamatnoteikums, kuram ieteicams sekot vienmēr, kad tev ir jāsadarbojas ar kredītiestādēm. Pārdomā, cik lieli un stabili ir tavi ikmēneša ienākumi, un kādu summu no tiem tu ikdienā atvēli rēķiniem, kā arī pārtikas un sadzīves preču iegādei. Tev jāsaplāno savs budžets tā, lai, atdodot aizdevumu, tev paliktu pietiekami daudz naudas citiem izdevumiem. Tāpat pievērs uzmanību arī tam, kurā datumā tu saņem algu un kad ir kredīta atmaksas datums. Tas ir svarīgi, jo, ja aizdevums būs jāatmaksā pirms algas saņemšanas dienas, tev atkal nāksies meklēt finansiālu palīdzību. 
  • Izpēti līguma nosacījumus. Kad esi nonācis līdz aizdevuma pieteikuma noformēšanai, noteikti izpēti līguma nosacījumus, pirms tos apstiprini. Tie nav pievienoti tāpat vien, šajā dokumentā ietverta svarīga informācija, kura tev noteikti būtu jāzina - par aizdevuma kopējo summu, atmaksas termiņu, procentu likmi, kā arī to, kas notiek, ja kredīts netiek atmaksāts laikā. Viens no svarīgākajiem aspektiem, kuram jāpievērš uzmanība, ir procentu likme. Tā dažādiem aizdevējiem var atšķirties, un šajā gadījumā tas var nopietni ietekmēt summu, kura tev beigās būs jāatmaksā. Apskati vairāku kredītiestāžu piedāvājumus un salīdzini to noteiktās procentu likmes. Pārbaudi, vai komisijas maksa ir skaidri noteikti, vai tajā nav ietverti slēpti maksājumi, kā arī uz kādu laiku aizdevums ir pieejams. 
  • Pārbaudi kredītiestādes aizdevuma pieteikuma izskatīšanas laiku. Var gadīties, ka tev nauda ir nepieciešama tās pašas dienas laikā, taču ne visi aizdevēji izskata pieteikumus tik ātri. Liela daļa banku pieteikumus izvērtē pāris dienu laikā, pēc tam sniedzot atbildi ar savu lēmumu par aizdevuma piešķiršanu. Tajā pašā laikā ātro kredītu izsniedzēji, kuri piedāvā aizņemties ātri, salīdzinājumā ar bankām, bieži vien uzstāda augstas procentu likmes. Tādēļ pārdomā, kas tev ir svarīgāks - izdevīgāks aizdevums vai ātri un vienkārši iegūstama nepieciešamā naudas summa? Tāpat pievērs uzmanību arī tam, kāda ir kredītiestādes banka. Ja tev būs tāda pati, ir pašsaprotams, ka pārskaitījumu savā kontā saņemsi daudz ātrāk. 
  • Neaizņemies vairāk, nekā Tev patiešām nepieciešams. Daudzas kredītiestādes mēdz noteikt individuālus pieejamā aizdevuma limitus katram klientam, vadoties pēc viņu ienākumiem. Tas ir pašsaprotami, jo šādā veidā aizdevējs palīdz gan klientam, gan arī nodrošina lielāku drošību sev, paaugstinot iespēju, ka kredīts tiks atmaksāts laikā. Noformējot lielāku aizdevumu, tu sevi pakļausi lielākām kredītsaistībām, tāpēc izvērtē, vai lielāka summa tiešām ir Tev nepieciešama.

Reklāmraksti