Kas par apģērbu, apaviem un aksesuāriem jāzina gara auguma vīriešiem?

Pirms atbildēt uz jautājumu par to, kas par apģērbu, apaviem, aksesuāriem jāzina garāka auguma vīriešiem, vajadzētu noskaidrot, kāda auguma vīrieši tiek apzīmēti kā “gari”. Kā izrādās, sekojot vispārpieņemtiem principiem, tie ir kungi, kuru augums ir vismaz 183 cm.

Izaicinājumi, ar kuriem sastopas gara auguma vīrieši
Lai arī gariem vīriešiem ir savas priekšrocības, ikdienā viņi sastopas ar dažādām problēmām. Sākot ar nelielām automašīnām vai lidmašīnu sēdvietām, kurās īsti nepietiek vietas, lai izstieptu kājas vai vienkārši ērti iekārtotos. Līdzīgi ir arī ar apģērba, apavu un aksesuāru piemeklēšanu. Piedurknes un bikšu staras mēdz būt par īsu, tas pats notiek arī ar t-krekliem un džemperiem. Zeķes slīd nost, bet atbilstošu apavu izmēru ir teju neiespējami atrast. 
Galvenais apģērba mērķis šajā gadījumā ir nomaskēt garo augumu. Tāpat kā jebkura ķermeņa formu un garuma cilvēkiem, arī gara auguma vīriešiem apģērbs jāizvēlas tā, lai viņi izskatītos proporcionāli un eleganti. 

Stils gara auguma vīriešiem – ko darīt?

 • Nēsā apģērbu kārtās, lai piešķirtu dimensijas un dziļuma sajūtu. Kad pienāk rudens vai ziema, to izdarīt ir daudz vienkāršāk, jo vestes un džemperus var kombinēt ar žaketēm, tāpat arī uzvalku var kombinēt dažādos veidos. Šādi apģērbi palīdz tēlu “sadalīt”, nefokusējot skatienu uz augumu. Dažādas tekstūras ļaus izskatīties dabiski, kā arī piešķirs tēlam “odziņu”. 
 • Izmanto interesantas kombinācijas. Tas nenozīmē, ka tev jāvelk kaut kas dīvains. Pietiek ar žaketi un biksēm, kas nav ražoti no viena materiāla. Šāda kombinācija ir ļoti veiksmīga, un tas nozīmē, ka tu vienu un to pašu jaku vai bikses vari nēsāt ar dažādiem apģērbiem. 
 • Izvēlies jostas nevis bikšturus. Bikšturi būs piemērotāki lielāka izmēra vīriešiem, taču tiem, kuri ir gara auguma, jostas noteikti piestāvēs labāk. Bikšturi automātiski pagarina augumu, jo šādu efektu rada vertikālās līnijas. Savukārt josta sniedz pretēju iespaidu. Tā pievērš uzmanību ķermeņa vidusdaļai, tādēļ tu vari spēlēties ar košākām krāsām. 
 • Izvēlies drosmīgākus apavus. Lai arī tos var nebūt tik viegli atrast, mūsdienās vīriešu apavi ir pieejami plašā klāstā, turklāt visērtāk tos meklēt internetā. Lai arī tavs prāts mēģinās tevi pārliecināt, ka labākā izvēle ir klasiskas, melnas vai tumšas krāsas kurpes, jo tās vizuāli samazina pēdu, to izmērs ir proporcionāls tavam augumam, tādēļ vajadzētu padomāt, kā izcelt savu stilu, nevis noslēpt kājas. Katrs stils un krāsa ir tavā rīcībā, atliek tikai izvēlēties to, kas pašam labāk patīk. Varbūt sākumā neriskē ar spilgti sarkaniem apaviem, bet izmēģini ko mierīgāku, lai pats lēnām pie tā pierastu. 
 • Izmanto šuvēja pakalpojumus. Ja vien tie nav šorti vai t-krekls, kvalitatīvāko apģērbu ir vērts aiznest pie šuvēja, lai to pielāgotu tieši tavam augumam. Sliktākais, ko tu vari izdarīt, ir, nopirkt ko tādu, kas tev neder, bet pēc tam to nolikt skapī uz mūžīgiem laikiem. 
 • Izvēlies garās kaklasaites. Viena no lielākajām problēmām, ar kuru sastopas gara auguma vīrieši, ir piemērotas kaklasaites atrašana, kas atļautu veidot dažādus mezglus. Parastās kaklasaites ir piemērotas vidēja auguma vīriešiem, bet gariem cilvēkiem tās ierobežos mezglu variācijas iespējas. 
 • Izvēlies zeķes, kas sniedzas pāri apakšstilba ikram. Tu taču nevēlies, lai pēkšņi tavu zeķu mala sāktu rēgoties, kad apsēdies un bikses saraujas uz augšu? Īsām zeķēm ir tendence nošļukt, turklāt šāds risks palielinās, ja tu esi gara auguma. Protams, izvēloties pavisam īsās sporta apavu zeķes, tev tas nav jāņem vērā. 

Stils gara auguma vīriešiem – ko nedarīt?

 • Nenēsā apģērbu ar izteiktām, vertikālām līnijām. Tās liks tev izskatīties vēl garākam un tievākam. Ja tev ļoti patīk līnijas, izvēlies tās tikai retos gadījumos, un pievērs uzmanību, lai tās būtu neizteiktas, šauras. 
 • Nevelc šortus kombinācijā ar īsu piedurkņu t-krekliem. Ja esi tievs un garš, roku un kāju atkailināšana liks tev izskatīties gluži kā “spagetti”. Lai tēls būtu sabalansēts, izvēlies t-kreklu ar biksēm vai šortus ar garu piedurkņu džemperi. Vēl tu vari uzrotīt piedurknes – tas ir “zelta vidusceļš”.  
 • Nevelc bikses ar zemo jostasvietu. Tava jostasvieta ir horizontālā līnija, kurai proporcionāli jāsadala ķermeni. Uzvelkot bikses ar zemo jostasvietu, tavs torss izskatīsies pārlieku garš. 
 • Neizvēlies vienkrāsainus, tumšus uzvalkus. Katram vīrietim skapī ir jābūt uzvalkam. Taču lielākā daļa izvēlas vienkrāsaina auduma žaketi un bikses, bez tekstūras. Savukārt tev tieši ir ieteicams spēlēties ar vieglāk tekstūrām, dizainiem un krāsām. 
 • Nenēsā apģērbu, kas tev ir par īsu. Protams, ka nav viegli atrast džemperus, jakas, bikses utt., kas tieši atbilst tavam augumam, taču nekādā gadījumā nepērc tādus apģērbus, kas tev ir par īsu. Tas tev liks izskatīties nepievilcīgi un prasti. 

Ceram, ka tev šie padomi noderēs. Varbūt arī tev ir kāds stila ieteikums, kas jāņem vērā gara auguma vīriešiem?

Reklāmraksti