Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ko darīt, lai uzlabotu finansiālo situāciju - tērēt mazāk vai pelnīt vairāk?

Viens no pašiem pamata likumiem, lai nodrošinātu labu finansiālo situāciju, ir nedzīvot pāri saviem līdzekļiem jeb vienmēr tērēt mazāk naudas nekā varat nopelnīt. Vairāk informācijas par to, kāpēc tas ir tik svarīgi un kas vēl ietekmē personīgās finanses, sniegs mūsu mājas lapa, taču pat tie cilvēki, kas labi apzinās, cik būtiski ir nedzīvot pāri saviem līdzekļiem, nereti to dara. Diemžēl ļoti daudzi cilvēki nespēj apmierināt visas savas vēlmes un vajadzības ar to naudas summu, ko viņi nopelna. Tad nu rodas jautājums, ko šādā situācijā darīt? Vai vajadzētu fokusēties uz savu izdevumu samazināšanu, vai tomēr vajadzētu rast veidus, kā nopelnīt vairāk, lai varētu atļauties nodrošināt sev visu nepieciešamo? 

Daudzi, saprotot, ka dzīvo pāri saviem līdzekļiem, sākumā cenšas samazināt savus izdevumus. Tas ir labs risinājums vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, naudas taupīšanai ir tūlītējs efekts. Jūs varat sākt taupīt naudu jebkurā brīdī un iekrāto naudu varēsiet veltīt savu finanšu mērķu īstenošanai. Otrkārt, taupīšana arī vairumā gadījumu lieki nepatērēs jūsu laiku un šis process jums nebūs jāpakārto pārējiem dzīves pienākumiem. Treškārt, taupīšanu ir iespējams pielāgot – ja jūsu finansiālā situācija ir ļoti slikta un steidzami vajadzīga nauda, varat ievērot ļoti stingru taupības plānu, bet ja vēlaties vien mazliet iekrāt ilgtermiņā, varat atteikties no pāris sīkumiem. Kopumā taupīšana ir visai vienkāršs veids, kā uzlabot savu finansiālo situāciju, ko pats varat kontrolēt.

Tomēr naudas taupīšanai ir arī savi mīnusi. Pirmais un pats lielākais mīnuss ir taupības ierobežojumi. Proti, ietaupītās naudas apjomi nevar būt bezgalīgi. Ja jūs pašlaik dzīvojat ļoti izšķērdīgi, tad varēsiet ietaupīt diezgan daudz, taču ja jau pašlaik skaitāt katru centu, visticamāk jums vairs nebūs īpaši plašu iespēju, kā ietaupīt vēl vairāk. Otrkārt, taupība ir ļoti nepatīkama. Ja taupīsiet, jums no kaut kā nāksies atteikties un tas nav viegli. Pateikts sev, nē, var izrādīties pārāk grūti un tad taupīšanai tāpat nebūs nekāda rezultāta. Treškārt, taupība var pāraugt apsēstībā. Ar stingriem taupības plāniem ir jābūt uzmanīgam, jo sākot taupīt, jūs varat aiziet otrā galējībā un padarīt savu dzīvi nožēlojamu.

Tāpat kā taupīšanai arī papildus naudas gūšanai ir gan savas priekšrocības, gan trūkumi. Papildus ienākumu avotu meklēšanas lielākā priekšrocība noteikti ir efektivitāte ilgtermiņā. Ja savus tēriņus varat samazināt līdz zināmai robežai, tad gūt papildus ienākumus varat teju bez ierobežojumiem. Protams, tas nenozīmē, ka ikviens uzreiz var ietu un pelnīt kaudzēm naudas, bet veidot zināmus darba, naudas vai zināšanu ieguldījumus, ir iespējams savus ienākumus palielināt visu laiku, bez ierobežojumiem. Otrs pluss ir spēja saglabāt savus paradumus un dzīves līmeni. Ja pelnīsiet vairāk, jums ne no kā nebūs jāatsakās un varēsiet dzīvot kā līdz šim, vai pat labāk, un papildus arī veidot uzkrājumus un veikt investīcijas.

Noteikti jāpiemin arī papildus naudas gūšanas lielākie trūkumi. Pirmkārt, tas ne vienmēr ir iespējams. Naudas gūšanas veidu ir ļoti daudz, bet var gadīties arī tā, ka ne viens no tiem nav īsti piemērots, jo kaut kāds ieguldījums vienmēr ir jāsniedz. Tas var būt laiks, zināšanas vai nauda, taču ja nekas no tā nav, pelnīt vairāk nebūs iespējams. Vēl papildus naudas gūšana var prasīt laiku. Piemēram, ja pieņemat vēl vienu darbu, naudu gūsiet tikai pēc mēneša vai labākajā gadījumā nedēļas, kas reizēm var būt par vēlu.

Viennozīmīgi pateikt, kurš ceļš ir labāks savu finanšu sakārtošanai, nav. Katram ir jāizvērtē sava situācija. Pamatā naudas taupīšana vairāk ir piemērota tad, ja jūsu tēriņi ir neadekvāti lieli un tāpēc dzīvojat pāri saviem līdzekļiem. Ja regulāri izmantojat tādus pakalpojumus kā ātrais kredīts vai patēriņa kredīts internetā, lai iegādātos dažādas lietas, kas nemaz nav nepieciešams, kā arī visu savu naudu notriecat izklaidēs un luksusa precēs, jums noteikti ir daudz iespēju ietaupīt un papildus ienākumi jums nemaz nav vajadzīgi. Papildus naudas gūšana, savukārt, būs piemērotāka tiem, kuru dzīvesveids jau tā ir piezemēts, bet naudas vienalga nepietiek. Tad gan vajadzētu meklēt dažādas iespējas, kā nopelnīt vairāk naudas. Protams, šīs abas metodes var arī kombinēt, kas dos vēl labākus rezultātus.

Reklāmraksti