Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ko dāvināt vīrietim Ziemassvētkos? 5 padomi, kā izvēlēties rokas pulksteni!

Tuvojas svētku laiks un neizbēgami arī rūpes par to, ko gan lai uzdāvina tuvajiem un mīļajiem. Ko lai dāvina vīriešiem? Gadžeti? Riskanti. Instrumenti? Nav sacīts, ka tiks izmantoti, smaržas – var netrāpīt… Taču ir kāda dāvana, kas patiks it visiem – pulksteņi. Vīriešu pulksteņi ir klasiski aksesuāri, kas būtībā ir galvenā vīriešu rotaslieta. Bez tam – tas, ka apdāvināmajam vīrietim jau ir jauks rokas pulkstenis, nenozīmē, ka nevar uzdāvināt vēl kādu nedaudz atšķirīgā stilā. Vīriešu pulksteņi ir pārsteidzoši dažādi, līdz ar to vīrieša greznumlietu atvilktnē noteikti drīkst glabāties vairāk nekā viens!

5 padomi, kā izvēlēties labāko vīriešu rokas pulksteni
Nav viena universāla modeļa, kas piestāvētu vai patiktu visiem, taču, ja dāvinātājs pazīst apdāvināmo, tad izvēlēties piemērotāko noteikti nav grūti.

Siksniņa
Ir trīs varianti – ādas, metāla vai sintētiska materiāla (brezenta auduma vai plastmasas). Lietišķiem vīriešiem derēs tikai pirmie divi varianti. Sportiskiem un jauneklīgiem derēs arī plastikāts.

Darbības veids
Ir gan mehāniskie rokas pulksteņi, kas katru dienu ir jāuzvelk, gan  elektroniskie rokas pulksteņi, kuri darbojas ar bateriju, kā arī kinētiskie, kuri tiek uzlādēti ar kustību. Katram veidam ir savas priekšrocības un trūkumi.

  • Mehāniskie – nav nepieciešama bateriju nomaiņa, līdz ar to teorētiski šāds pulkstenis ir mūžīgs. Galvenais mīnuss – ja pulksteni aizmirst uzvilkt, tas apstājas.
  • Ar bateriju. Ierīce bez rūpēm. Tik vien tās bēdas kā apmēram reizi trijos gados nomainīt bateriju. Tiesa, klasikas piekritējiem tas varētu šķist pārāk garlaicīgi.
  • Kinētiskie. Kinētiskie rokas pulksteņi ir pazīstami jau sen – tiem ir īpaši elementi, kas spēj pārvērst saņemto kustības enerģiju, lai darbinātu pulksteņa mehānismu. Šādi vīriešu rokas pulksteņi ir piemēroti tikai tiem, kam dzīve ir saistīta ar kustību. Ja pulkstenis pārsvarā gulēs atvilktnē, tas apstāsies un būs jāregulē no jauna itin bieži.

Papildfunkcijas
Dažiem vīriešu rokas pulksteņiem ciparnīcā ir arī papildu elementi, piemēram, norādes par datumu, sekunžu skaitītājs, hronometrs u.c. Realitātē šīs interesantās funkcijas tiek izmantotas ļoti reti, tādēļ ne vienmēr darbojas princips jo vairāk, jo labāk. Kā arī – katrs izraibinājums apgrūtina galvenās informācijas nolasīšanu. Līdz ar to – ja dāvanas saņēmējs ir gados vai ar visai sliktu redzi, tas ir jāņem vērā.

Pulksteņa stils
Ir vairāki klasiskie veidi, kādos tiek iedalīti vīriešu rokas pulksteņi. 

  1. Izejamais rokas pulkstenis. Vienkāršs, klasisks, elegants – piemērots nēsāšanai pie uzvalka. Radies divdesmitā gadsimta sākumā kā moderna džentelmeņa aksesuārs. Iezīmes – plāns (lai viegli varētu paslīdēt zem iestīvinātajām krekla aprocēm), displejā redzams tikai laiks, siksniņa – tikai ādas. Kā papildfunkcijas – varbūt tikai datums.
  2. Oficiera pulkstenis. Radies ap pirmā pasaules kara laiku. Funkcionāls, paredzēts darbam. Izmērs – mazs vai vidējs, bet ne liels. Ciparnīca vienkārši salasāma – balts fons ar melniem cipariem vai otrādi. Nerūsējošā tērauda vai titāna ietvars (šie vīriešu pulksteņi paredzēti intensīvai nēsāšanai). Nereti šiem pulksteņiem ir papildfunkcija apturēt sekunžu rādītāju, kas noder, lai sinhronizētu vairākus pulksteņus vai lai iestatītu precīzu atsauces laiku. Siksna – no ādas vai izturīga auduma. Metāla siksnas tika uzskatītas par pārāk smagām un raupjām intensīvam lietojumam. Bez papildfunkcijām, varbūt vienīgi datums.
  3. Nirēju pulkstenis. Klasisks sportisku vīriešu aksesuārs. Kā jau nosaukums liecina, šis pulkstenis tika izstrādās tiem, kas daudz laika pavada ūdeņu tuvumā. Klasisks šāda tipa modelis būs vairāk vai mazāk ūdens izturīgs, taču lieliski izskatīties arī vakara pasākumos. Tieši šī tipa pulksteni allaž nēsāja leģendārais aģents 007. Tas parasti ir vidēja izmēra pulkstenis ar pagarinātu metāla siksniņu, kas iecerēta tā, lai to varētu uzvilkt apkārt arī nirēja aprīkojumam. Klasiskiem šā tipa modeļiem ir arī iespēja rotēt ārējo joslu, lai varētu sekot līdzi tam, cik minūtes ir pavadītas zem ūdens. Safīra vai minerālu stikliņš.
  4. Aviatoru pulkstenis un sacīkšu pulkstenis – vēl divi klasiski modeļi. Parasti aprīkoti ar dažādām papildu funkcijām.

Nēsātāja vecums un dzīvesveids
Svarīgi atcerēties, ka pulkstenim jāpiestāv nēsātājam, līdz ar to – izvēloties dāvanu, ir rūpīgi jādomā par nēsātāju un domās jāpiemēra, vai izvēlētais modelis dāvanas saņēmējam ne tikai patiks, bet arī vizuāli piestāvēs. Svarīgi pievērst uzmanību arī siksniņas garumam, kaut gan to vēlāk ir iespējams nomainīt.

Lai arī kādu pulksteni izvēlētos, ir vērts iegādāties kvalitatīvu un klasisku ierīci, kas kalpos gadiem un kopā ar nēsātāju piedzīvos daudzus brīnišķīgus mirkļus.

Internetveikalā Xnet.lv vīriešu rokas pulksteņi ir pieejami ārkārtīgi plašā klāstā – gan klasiskie, gan modernie; gan populāru zīmolu (Guess, Cardino, Diesel, Kenzo), gan mazāk zināmu ražotāju. Ielūkojies un izvēlies jau tūlīt – vīriešu pulksteņi ir labākā dāvana!

Reklāmraksti