Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kredīts pret nekustamo īpašumu Latvijā

Mazie īstermiņa aizdevumi var būt noderīgi maziem mērķiem, tomēr ir reizes, kad vajadzīgs kredīts, kura apmērs pārsniedz vairākus tūkstošus eiro. Iespējas aizņemties lielas summas bez ķīlas ir tikai tiem, kuru darba alga ir krietni virs vidējās algas Latvijā. 

Viens no veidiem, kā aizņemties vairāk ar atmaksas termiņu līdz 10 gadiem ir kredīts pret nekustamo īpašumu. Lai izšķirtos par šādu soli, ir jābūt pārliecinātam par aizdevuma nepieciešamību un par savām iespējam parādu atmaksāt. Jārēķinās, ka sliktākajā scenārijā vienmēr pastāv iespēja savu ieķīlāto īpašumu arī zaudēt. Lai tas nenotiku rūpīgi izvērtējiet savas finansiālās iespējas tagad un kredīta atmaksas periodā. Aizņemieties atbildīgi. 

Kam ir pieejams aizdevums pret nekustamo īpašumu? 

Pretendēt uz kredīta saņemšanu var ikviens, kura īpašumā ir māja, dzīvoklis, zeme vai komercīpašums Latvijas teritorijā. Ņemot vērā nekustamo īpašumu tirgus īpatnības, kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu biežāk tiek piešķirts klientiem, kuru īpašums atrodas Rīgā, Rīgas reģionā, Jūrmalā vai Latvijas lielākajās pilsētās. Atšķirībā no patēriņa kredītiem, kur par galveno garantiju parāda atmaksai kalpo klienta ienākumi nodrošinātie aizdevumi tiek garantēti ar ķīlas vērtību. Slēdzot līgumu, nekustamajam īpašumam tiek uzlikta hipotēka zemesgrāmatā, kas paredz, ka īpašnieks nevar savu īpašumu ne ieķīlāt, ne pārdot bez aizdevēja piekrišanas. Šāds ierobežojums kalpo kā garantija, ka problēmu gadījumā aizdevējs varēs atgūt savus līdzekļus, atsavinot nekustamo īpašumu. 

Cik lielu summu iespējams aizņemties? 

Tradicionāli aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu ir pieejams līdz pat 70% no īpašuma vērtības. Maksimālā summa parasti sasniedz 100 tūkstošus eiro, bet var būt arī lielāka. Pirms krīzes periodā daļa kreditoru bija gatavi aizdot pat 90% un 100% no īpašuma vērtības, bet šobrīd situācija ir mainījusies. Gan bankas, gan nebanku aizdevēji ir ieviesuši stingrākas prasības kredītu izsniegšanā un šādi nosacījumi vairs netiek piemēroti. Izņēmums ir hipotekārais kredīts banku atbalstītiem vai pārņemtiem īpašumiem. Šajos darījumos kreditors ir gatavs aizdot pat visus 100%, jo ir ieguldījis līdzekļus, kas netiek izmantoti un ir spiests maksāt arī par šo īpašumu apsaimniekošanu un uzturēšanu. Zinot komunālo maksājumu izmaksas, varam būt droši, ka neviens uzņēmums nav ieinteresēts ik mēnesi maksāt par uzņēmuma uzturēšanu. Protams, tas tiek darīts situācijā, kad ir cerības pārdot īpašumu krietni dārgāk nekā tā pašreizējā tirgus vērtība, taču tas notiek salīdzinoši reti. 

Aizdevuma izmaksas 

Ilgtermiņa kredītiem izmaksas tiek noteiktas katram klientam individuāli. Jo augstākā riska grupā klients tiks iekļauts, jo lielāki būs iespējamie procentu maksājumi. Izdevīgākus nosacījumus parasti piedāvā aizdevēji ar kuriem klientu saista jau ilgtermiņa sadarbība. Pieteikties aizdevumam – aizpildīt anketu iespējams bez maksas. Turpmākās izmaksas būs atkarīgas no savstarpējās vienošanās par aizdevuma izsniegšanu. Parasti kredīts pret nekustamo īpašumu tiek piešķirts, iekļaujot šādas izmaksu pozīcijas – maksa par darījuma noformēšanu, procenti par finanšu resursu piešķiršanu, pamatsummas atmaksa. Detalizētu informāciju par darījuma izmaksām Jūs varat iegūt, aizpildot pieteikuma anketu. Atcerieties – izvērtējiet savas finansiālās iespējas. Aizņemieties atbildīgi. 

Reklāmraksti