Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nepārmaksā, lietojot vairākas kredītkartes

Kredītkartes nāk komplektā ar lielāku risku nekā vairums citu mūsdienās piedāvājumā esošo maksājumu veidu, taču mēs tās turpinām labprāt izmantot, jo tas ir ērts veids, kā tikt pie naudas, kuras mums patiesībā nemaz nav. Kaut arī nenoliedzami kredītkartes var būt noderīgas, tās var radīt arī daudz nepatikšanas. It īpaši visā, kas saistīts ar tām piesaistītajām parāda atmaksas procentu likmēm.

Kad runa ir par kredītkaršu parādu atmaksu, galvenā uzmanība jāpievērš tam, lai vispirms atbrīvotu sevi no tiem parādiem, kuriem piesaistīti visaugstākie atmaksas procenti. To bieži sauc par parāda atmaksas lavīnas metodi un ilgtermiņā šī darbība jums ietaupīs visvairāk naudas. Lielākajai daļai kredītkartes procentu likmes vidēji sastāda 20% (protams, dažreiz pat vairāk) no atmaksājamās summas, tādēļ pat neliels mīnuss kredītkartes atlikumā var izmaksāt dārgi. Ja jums ir jāmaksā 5000 eiro kredītkaršu parādos, jūs, iespējams, katru gadu iztērēsiet teju 1000 eiro tikai procentu atmaksai vien. Lai no maksātu šādu parādu, katru mēnesi jums būs jāveic maksājumi vismaz 83 eiro apmērā, un pie noteikuma, ka parāds nevienā brīdī netiek palielināts.

Bet kā būtu, ja jūs varētu samazināt savu atmaksājamo procentu likmi uz kaut ko zemāku par minētajiem 20%? Jums nav iemesla maksāt papildus divciparu procentu likmes par jūsu aizdevumu. Patiesībām, jums nevajadzētu samierināties ar tik pārlieku lielu zemē nomestu summu. Taisnību sakot, pat, ja jums ir labs kredīts ar vidēji 10% likmi, pat tas ir pārāk augsts. 

Kāpēc? Tā kā ar katru jaunu kredītkarti jūs sasniedzat augstu kredītreitingu, jūs varat saņemt daudz vilinošākus piedāvājumus un attiecīgi varat izmantot jaunas kredītkartes zemās procentu likmes, it īpaši dažādos akcijas piedāvājumus. Izmantojiet labākās salīdzināšanas tabulas, lai atrastu visizdevīgāko kredītkartes piedāvājumu. Reāli skatoties, jūs droši vien varat atrast piedāvājumu, ar kuru maksāt tikai 5% (vai pat mazāk) par jūsu kredītkaršu parādu, kas ir viena no vistiepīgākajām parādsaistību formām. Jo mazāki procenti būs jāmaksā, jo ātrāk izdosies atmaksāt parādu.

Šķiet muļķīgi atvērt jaunu kredītkarti, kad divās citās jau ir iekrājies parāds ar augsto procentu likmi? Nebūt ne, un mēs paskaidrosim, kāpēc tā. Zemākas procentu likmes kredītkarte samazinās gan visu jūsu parādu kopējās izmaksas, gan kopējo parāda atmaksai patērēto laiku.

Mazam piemēram, pieņemsim, ka kredītkartes parādos jums ir jāmaksā 5000 eiro, un jūs esat nolēmis atlikt 100 eiro mēnesī tā atmaksai. Ar veco 20% likmi, vienā gadā jūs maksājumos iztērēsiet 1200 eiro, no tiem 980 eiro tiks iekasēti tikai procentos. Kas, savukārt, nozīmē, ka jūsu parada beigu atlikums būs vairāk kā 4780 eiro. Pie 5% likmes jūs tieši tāpat samaksāsiet tos pašus 1200 eiro gadā, bet tikai 227 eiro tiks iekasēti procentos, kas nozīmē, ka jūsu beigu atlikums būs 4077 eiro, teju par 700 eiro mazāks kā pirmajā variantā. Pēc pieciem gadiem pirmajā scenārijā jums joprojām būs parāds virs 3300 eiro, bet otrajā variantā jūs jau 4 mēnešus būsiet bez parādiem. 

Atverot jaunu kredītkarti ar zemāku procentu likmi un izmantojot to veco parādu nomaksai, jūs varat būt tikai ieguvējs. Tiklīdz parāds iepriekšējās kartēs nomaksās no jaunās kartes, vecās aizveriet, lai nerastos kārdinājums tās jelkad izmantot, un pievērsieties jaunās kredītkartes ar zemo procentu likmi paradu atmaksai.

Ja nepieciešama palīdzība, lai atrastu labāko kredīta piedāvājumu ar zemākajām procentu likmēm, noteikti ir vērts apmeklēt https://kredits247.lv/paterina-kredits/ mājaslapu. Šeit viegli un ērti atrast visu nepieciešamo informāciju par iepriekšminēto tēmu, kā arī var smelties finanšu padomus bloga sadaļā.

Reklāmraksti