Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noderīgi padomi, kas palīdzēs samazināt troksni mājoklī

Tavai mājai ir jābūt komfortablai un omulīgai vietai, kur patverties no ikdienas stresa un nemiera. Tikai daudzi aizmirst to, ko viņu mājoklī var dzirdēt. Tieši tā. Skaņa ir viens no aspektiem, kas veido atmosfēru, un nereti gadās, ka, iekārtojot māju vai dzīvokli, piemirstam padomāt par vienu no problēmām – troksni.


Ja tu dzīvo lielākā pilsētā, sirēnas, mašīnu signāli, lidmašīnu pārvietošanās, tramvaji, vilcieni un dažādu citu objektu radītās skaņas ir diezgan pierasta lieta. Taču pat klusākās teritorijas nav pilnībā pasargātas no trokšņa, jo tas var nākt ne tikai no ārpuses, bet arī paša mājokļa iekšienes.


Ņem vērā šos padomus, kas palīdzēs padarīt māju klusāku un mierīgāku!


Dekorē telpas ar aizkariem un paklājiem

Ja telpa ir tukša, tajā ir fiziski iespējams dzirdēt klusumu, nemaz nerunājot par troksni. Lai izvairītos no kaitinošās atbalss, kas padara istabas “aukstas”, to interjerā nepieciešams izmantot logu aksesuārus. Apjomīgāki aizkari būs pirmā lieta, kas slāpēs skaņu, savukārt uz grīdas šim pašam mērķim var novietot elegantus un mīkstus paklājus.


Lai samazinātu troksni mājokļa iekšienē, īpaša uzmanība ir jāpievērš tieši grīdas segumam, kas absorbē apavu un basu pēdu radīto skaņu. Savukārt, ja plāno pārbūvēt mājokli, vēl viena lieta, ko der izmēģināt, ir akustiskie griesti, kas ļaus sarunāties bez sačukstēšanās, nebaidoties, ka skaņa būs dzirdama arī kaimiņu dzīvoklī.


Ierīko izolāciju

Remonta laikā ieteicams pievērst uzmanību arī sienām. Tajās iespējams iestrādāt īpašus materiālus, kas samazinās troksni – gan to, kas nāk no blakus telpām, gan arī to, kas tiek radīts telpas iekšienē. Šī papildus “kārta” var samazināt skaņas caurlaidību no 25% līdz pat 40%, salīdzinot ar parasto sienu.


Ierīko skaņu slāpējošo grīdas klājumu

Pat tad, ja mājās visi ir pieradināti staigāt bez apaviem, joprojām var nākties staigāt uz pirkstgaliem kā laupītājam, jo grīda iečīkstas, sperot katru soli. Viens no variantiem, kā to novērst, ir, ierīkojot īpašu skaņu slāpējošo klājumu, kas atrodas zem grīdas virsmas. Šāda veida plāksnes ir pieejamas dažādu veidu grīdām, taču piemērotāko variantu tieši tavam mājoklim vajadzētu jautāt konsultantiem veikalos.


Nodrošini logu izolāciju

Ja tavs suns vai kaķis bieži vien skatās tukšā telpā un spicē ausis, kaut arī neviena skaņa nav dzirdama, spoku ķērāji vēl nav jāsauc. Iespējams, viņi vienkārši jūt caurvēju, kas nāk no logiem. Pat tad, ja tu šo gaisa plūsmas skaņu nedzirdi, tas nenozīmē, ka tā neeksistē. Kvalitatīva logu izolācija rūpējas par vairākām lietām – tā neļauj telpā iekļūt skaņai no ielas, kā arī nodrošina zemāku siltuma zudumu gada aukstajā sezonā.


Ierīko skaņu bloķējošas ārdurvis

Viena no biežām problēmām, ar kuru sastopas cilvēki, kuri dzīvo daudzdzīvokļu ēkās, ir trokšņi, kuri nāk no kāpņu telpas. Lai no tā izvairītos, ieteicams ierīkot pietiekami biezas un kvalitatīvas durvis, kuras slāpēs skaņu. Protams, šis būs apjomīgs ieguldījums, taču komforts un miers, ko saņemsit pretī, noteikti būs tā vērts.


Ierīko skaņas izolāciju durvīm

Ja tomēr uzskati, ka jaunu durvju iegāde nav īstais risinājums, vari nopakot jau esošās durvis. Izmanto speciālās putas, gumijas, kā arī citus materiālus, kas piemēroti dažādu spraugu aizpildīšanai. Pārliecinies, ka visas vietas ap durvīm, kas varētu laist cauri skaņu, ir nopakotas.


Nodrošini cauruļu izolāciju

Tā kā mūsu varā nav iespējams ietekmēt ūdens tecēšanas fizikas likumus, mēs tik un tā varam samazināt troksni, kuru rada ūdens plūsma. Viena no iespējām, kuru vari izvēlēties, ir cauruļu izolācija jeb notīšana ar speciālu materiālu, kas slāpē skaņu.


Izvēlies atbilstošu sadzīves tehniku

Ja runājam par objektiem, kas rada troksni mājokļa iekšienē, tad tās noteikti ir dažāda veida ierīces. Pirmā lieta, ko vajadzētu darīt, ir pārskatīt, kas atrodas tavā mājā vai dzīvoklī. Vecas ierīces ne tikai rada lielāku troksni, bet arī tērē vairāk elektrības, tādēļ tās ieteicams nomainīt pret jaunām.


Kā zināms, sadzīves tehnika internetā mūsdienās ir ne tikai lētāka, bet arī plašākā klāstā, tādēļ to vieglāk iegādāties tur, nevis stundām skraidīt pa veikaliem. Turklāt tu ātri varēsi apskatīt un izvērtēt, kura no ierīcēm ir klusāka, jo parasti skaļums dB ir minēts preces aprakstā.  

Reklāmraksti