Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Padomi automašīnas akumulatora uzturēšanai ziemā

Sākoties aukstajam laikam, automašīnu akumulatori tiek pakļauti dažādiem izaicinājumiem. Ir grūti iedomāties ko kaitinošāku, kā, pieceļoties agri no rīta, lai dotos uz darbu, saprast, ka mašīna “nelec”. Rodas sajūta, ka auto akumulators tīšām izlēmis tēlot dumpinieku un nedarboties tieši tad, kad tas visvairāk nepieciešams.

Transportlīdzekļu akumulatoru ražotāji nemitīgi iegulda apjomīgas naudas summas un laiku pētniecībā, tomēr, par spīti pārmaiņām un tehnoloģiskajiem risinājumiem, akumulatora koncepts ir saglabājies tāds pats, kā agrāk. Nav maģiska veida, kas pasargātu tavu mašīnu ziemas laikā, iespējams, izņemot apsildāmo garāžu, un, protams, atbilstošas rūpes par akumulatoru un tā darbību. 

Lai arī auto akumulators var izlādēties arī vasarā, ziemā pastāv daudz augstāks risks, ka tas tiešām varētu notikt. Īpaši augstas vai zemas temperatūras ietekme rada negatīvu efektu uz akumulatoriem un to darbības spējām. Piemēram, svina skābes akumulatora lādiņš strauji nokrītas par 20% brīdī, kad gaisa temperatūra mainās no normālas uz zemu. Kad tā sasniedz 30oC, automašīnas akumulatora darbība pielīdzināma tikai 50% no tā kopējās kapacitātes. Tieši tādēļ tas kalpo par iemeslu tam, kādēļ tik daudziem transportlīdzekļiem janvārī un februārī nākas sastapties ar akumulatora izlādes problēmām.

Labākais veids, kā izvairīties no palikšanas ceļa vidū, ir pārbaudīt sava auto akumulatoru servisā vēl pirms iestājies aukstais laiks. Tas ļaus tev saprast, vai akumulators būs pietiekami spēcīgs, lai izturētu turpmākos mēnešus. Tāpat ir svarīgi atcerēties, ka šī mašīnas detaļa ir jāpārbauda regulāri, ja vēlies pagarināt tās mūžu un justies droši, esot uz ceļa. 

Mašīnas starteris darbības laikā patērē lielu apjomu strāvas, turklāt tas vēl vairāk pieaug ziemas laikā. Ja akumulators nav atbilstošā tehniskā kārtībā, sprieguma palielināšana nepalīdzēs. Turklāt der zināt, ka braukšana ziemā pakļauj tavu akumulatoru augstākam spriegumam. Neaizmirsti, ka arī gaismas un logu tīrītāji tiek izmantoti daudz biežāk. Regulāri mainot eļļu, tu samazināsi akumulatora nolietošanos, kā arī atvieglosi auto startēšanu.

Vecums nav transportlīdzekļu akumulatoru draugs. Nenovēršams ir fakts, ka agrāk vai vēlāk akumulators būs jāmaina pret jaunu. Turklāt aukstums pastiprina jebkādas problēmas, kas saistītas ar nolietošanos un vecumu auto baterijā. 

Taču, runājot par vasaras mēnešiem, nav vērts sapriecāties, jo arī tie var radīt problēmas mašīnas akumulatoram. Augsta gaisa temperatūra rada pretēju efektu uz baterijas svina skābes kapacitāti. Īpaši jāuzmanās gadījumos, kad gaisa temperatūra pārsniedz 25  oC.

Vasaras mēnešos jāpievērš uzmanība tam, ka akumulatorā esošie elektrolīti var iztvaikot, tādēļ pirms ziemas sezonas pārbaudes pasaki mehāniķim, lai to piepilda no jauna. Zems elektrolītu līmenis var ātri sabojāt akumulatoru. 

Ik reizi, kad tava auto akumulators tiek darbināts ekstrēmās temperatūrās, tu to pakļauj bojājumu riskam. Tādēļ, lai maksimāli izvairītos no dažādiem nepatīkamiem starpgadījumiem, centies uzturēt akumulatoru pilnībā uzlādētu. Vājš akumulators var sākt sasalt pat 0 oC savukārt pilnībā uzlādēts sāktu sasalt tikai pie -60 oC.

Neaizmirsti aizbraukt uz vietējo auto servisu un pārbaudīt gan akumulatora lādiņu, gan arī elektrolītu līmeni. Tāpat ir vērts pārbaudīt akumulatora savienojumus, vai tajos nav korozijas pazīmju. Tas ir īpaši svarīgi tieši pirms ziemas sezonas iestāšanās. Ir svarīgi pārliecināties, vai baterijai nav bojājumu, kas izraisa tā satura noplūdi. Turklāt nereti šos bojājumus ir visai grūti ieraudzīt. Lai pilnībā pārliecinātos par akumulatora kvalitāti, atstāj diagnostiku profesionāļa ziņā. 

Savukārt, ja esi jauna akumulatora meklējumos un nevēlies tērēt laiku un naudu, lai atrastu īsto, ienāc interneta veikalā 220.lv! Šeit atradīsi dažādas kapacitātes un jaudas akumulatorus no tādiem ražotājiem kā: “Bosch”, “AD”, “Baren”, “Nordic Power”, “Miles” un daudziem citiem. Izvēloties modeli, kas nepieciešams tavam auto, pievērs uzmanību atbilstošiem parametriem, izmēram, jaudai un citiem kritērijiem. Ņem vērā arī skavu izvietojumu, akumulatora ietilpību ampērstundās (Ah), kā arī ierīces strāvas palaišanas stiprumu ampēros (A). Lai nepieļautu kļūdas akumulatora izvēlē, ieskaties transportlīdzekļa lietotāja pamācībā, kur būs minēts tieši tavam auto nepieciešamais veids. 

Reklāmraksti