Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Padomi, kā izvēlēties tematiskos Ziemassvētku rotājumus

Kā rodas Ziemassvētku sajūta? Vispirms mēs to radām paši sevī – ar noskaņojumu, lietām, ko darām un sakām. Svinīgu atmosfēru gan darbā, gan mājās palīdz radīt arī Ziemassvētku rotājumi. Tos varam izvēlēties ne tikai eglītes greznošanai, bet arī iekštelpām, ēku ārpusei, pagalmam, balkonam utt. Atliek tikai izdomāt, kādai tematikai dot priekšroku, lai visi rotājumi būtu ne tikai skaisti un oriģināli, bet idejiski vienoti. 

Ziemassvētku tematikas izvēle
Šis uzdevums nebūt nav vienkāršs. Lai to padarītu vieglāku, vispirms nepieciešams saprast, kas tev patīk un ko tu vēlētos izcelt. Vai tu dod priekšroku tradicionālām vērtībām? Vai tev ir tuva reliģija? Varbūt tu vēlies ko pavisam neparastu? Iespējams, ir kāds īpašs ornaments vai sentimentāla lieta, kuru tu vēlētos izmantot kā pamatu rotājumu tematikai? Idejas var rast no dažādiem avotiem – padomā par krāsām, formām, simboliem, rakstiem un stilu vai noskaņojumu.

Krāsu tematika
Krāsām ir liela loma ikvienas tematikas veidošanā. Tu vari izvēlēties klasisko sarkano un zaļo, kā arī zelta krāsu – izrotā visu mājokli ar mākslīgo skuju vītni, kuru pēc tam papildini ar baltām Ziemassvētku lampiņām. 
Modernākai noskaņai vari izvēlēties baltu un citas neitrālas krāsas, kuras iespējams pielāgot jebkurai telpai. Pareizi tās pielietojot, tu radīsi ne tikai svinīgu, bet arī omulīgu noskaņu.
Savukārt tiem, kas vēlas ienest mājās vai darba vietā košumu, ieteicams izvēlēties zilu un violetu krāsu, kas apvienota ar balto un sudraba toni. Atceries, ka sudraba krāsa izceļ jebkuru citu toni. To vari kombinēt rakstos, vītnēs un citur. 

Formu vai simbolu tematika
Ziemassvētkiem ir raksturīgi simboli un formas. Tev vienmēr ir iespēja izmantot dažādas zvaigznes, sniegpārsliņas un eņģelīšus, taču vari arī izvēlēties vienu, kas patīk vislabāk un noteikt to kā galveno dekorāciju tematiku. 
Piemēram, tu vari sākt veidot rotājumu kolekciju no zvaigznēm, izvēloties svečturus, rakstus, galdautu, aizkarus, dīvāna spilvenus u.c. lietas, kas vai nu atbilst zvaigznes formai, vai veidota ar to rakstu utt. Rotājot māju, atceries – laba daudz nevajag, tādēļ nepārcenties ar dekorāciju daudzumu un krāsām. 

Īpaša objekta vai vaļasprieka tematika
Varbūt tu vēlies izcelt kādu īpašu kolekciju, ko esi sakrājis? Ziemassvētki ir īstais laiks, lai novērtētu un izceltu lietas, kas ikdienā, iespējams, netiek izrādītas. Tev ir svecīšu, krūzīšu, rotaļlietu vai kādu citu objektu kolekcija? Izmanto to rotājumu tematikas veidošanā!Ziemassvētku eglītes tematika
Pat tad, ja tu nolemsi nerotāt mājas iekšieni vai ārpusi, eglīte ir tas objekts, kurš nevar palikt bez rotājumiem. Un arī šeit ir jāpadomā par vienotu tematiku, nevis tikai jāsaliek visas iespējamās dekorācijas, kas mājās pieejamas. Daudzi no mums izvēlas īpašus simbolus, lampiņas un vītnes, kas atbilst vienai tematikai. Vari dot priekšroku dabīgiem materiāliem, piemēram, žāvētiem augļiem, kanēļa standziņām, koka dekorācijām, lentītēm utt. 

Dekorēšanas stila tematika
Šī ir vēl viena pieeja, kuru vari izmantot. Izvēlies noteiktu dekorēšanas stilu, kas šogad būs tava mājokļa “odziņa”. Piemēram, izmantojot flaneli, neapstrādātu koku, priežu zarus un rupjus audumus, tu savā mājā vari radīt senatnīgas un omulīgas zemnieku būdiņas noskaņu. 
Iespējams, tu dod priekšroku modernam un elegantam noformējumam ar vienkāršām krāsām un aksesuāriem, kuriem ir maz detaļu un rakstu. Lai to īstenotu, spēlējies ar neitrālām krāsām, melnie, baltiem un zelta krāsas akcentiem, pūkainiem paklājiem, kā arī pieturies pie minimālisma, izvēloties eglīti. 
Ceram, ka tev šīs idejas noderēs, rotājot savu mājokli svētkiem. Atceries – ideju ir ļoti daudz, atliek tikai atrast to, kas tev der vislabāk!

Reklāmraksti