Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piecas nozīmīgas lietas, kuras jāzina, ja pirmo reizi ņemiet kredītu

Katra cilvēka dzīvē var pienākt brīdis, kad nepieciešams veikt pirmo aizņēmumu. Maznozīmīgs ir aizdevuma veids, proti, vai tas ir ātrais kredīts, patēriņa kredīts vai kredītlīnija, jo uz jebkuru no šiem kredīta veidiem iespējams attiecināt obligātos nosacījumus, kurus būtu nepieciešams ievērot. Gudriem.lv piedāvā iepazīties ar piecām svarīgākajām lietām, kuras jāņem vērā, kad pienākusi vajadzība ņemt kredītu.

Pirmais nosacījums – noskaidrojiet savu kredītvēsturi
Gudriem.lv iesaka jums apmeklēt interneta vietni manakreditvesture.lv, lai pārliecinātos par savu kredītvēsturi. Pat, ja nekad mūžā neesiet ņēmis kredītu, tad neizslēdz iespēju, ka jūsu kredītvēsturē var būt problēmas, proti, ja jums ir neizpildītas finansiālās saistības pret komunālo pakalpojumu sniedzējiem, telefona operatoriem un citi neapmaksāti rēķini, ņemiet vērā, ka tas arī tiek iekļauts jūsu kredītvēsturē. Ja šāda situācija ir gadījusies, tad tas uzreiz nenozīmē, ka nevarēsiet pieteikties un saņemt kredītu, tomēr pastāv iespēja, ka var rasties zināmi sarežģījumi kredīta saņemšanā.

Otrais nosacījums – izvērtējiet savas iespējas apmaksāt kredītu
Obligāti nepieciešams rūpīgi izvērtēt kredīta nepieciešamību, varbūt bez kredīta tomēr iespējams iztikt. Gadījumā, kad nepieciešams aizņemties pavisam mazu summu līdz algai, teiksim, 50 – 70 eiro, vērsieties pie ģimenes locekļiem vai draugiem, lai lūgtu nelielu aizņēmumu. Situācijā, kad aizņēmums no draugiem vai radiem nav Jums saistoša alternatīva, rūpīgi aprēķiniet, vai spēsiet atgriezt kredīta summu pilnā apmērā noteiktajā kredīta atmaksas termiņā. Tāpat der uzdot sev sekojošus jautājumus: vai Jūsu esošā darba vieta un ienākumi no būs nemainīgi, vai darba devējs alga vienmēr izmaksā laikā, vai Jūsu algas apmērs ir pietiekošs, lai segtu ikdienas tēriņus un kredītsaistības? Godīgi atbildot uz šiem jautājumiem, Jūs labāk sapratīsiet aizdevuma nepieciešamību un savu spēju to apmaksāt tā, lai nākotnē neradītu sev liekas finansiālas grūtības.

Trešais nosacījums – nepārmaksājiet par kredītu!
Ja vēlaties vajadzīgo naudas summu aizņemties, izmantojot tādu pakalpojumu, kā ātrie kredīti internetā, ņemiet vērā, ka kredītu iespējams iegūt par nelielu summu un uz īsu laiku (30 dienām), nemaksājot kredīta procentus. Piemēram, uz 30 dienām nepieciešams aizņemties 200 eiro - pievērsiet uzmanību tiem ātro kredītu devējiem, kuri jauniem klientiem piedāvā izdevīgus kreditēšanas nosacījumus. Ļoti iespējams, ka 30 dienu laikā Jums izdosies atrisināt savas naudas problēmas nepārmaksājot.

Ceturtais nosacījums – noskaidrojiet kopējo kredīta atmaksas summu
Nereti, aizņemoties cilvēki tikai aptuveni nojauš, kādas būs kopējās kredīta izmaksas. Kopējā naudas summa, kuru būs jāatmaksā kreditoram nepieciešams noskaidrot uzreiz. Kredīta procenti ir obligāta izdevumu pozīcija gan ātro kredītu, gan patēriņa kredītu, gan kredītkaršu gadījumā. Piesakoties kredītkartei, jāliek aiz auss, ka katru mēnesi noteiktā datumā būs jāveic obligātais maksājums 5% apmērā no iztērētā kredītlimita.

Piektais nosacījums – rīcība, ja kredīta atmaksa sagādā grūtības
Grūtības atmaksāt kredītu ir nepatīkama, bet atrisināma problēma. Pieņemsim, ka ir pienācis datums, kurā nepieciešams veikt kredīta maksājumu, bet Jums nav pieejama visa kredīta atmaksai nepieciešamā summa – izvairīšanās  no kredītdevēja, gaidot, ka šī problēma atrisināsies pati no sevis ir pati sliktākā iespējamā rīcība. Labākais šādas problēmas risinājums būtu nekavējoties informēt kredītdevēju par radušos situāciju pirms kredīta maksājums ir nokavēts. Kredītdevējs viennozīmīgi piedāvās variantus, kā rīkoties, piemēram, Jūsu kredīta atmaksas termiņš var tikt pagarināts vai pārcelts maksājuma datums, vai piedāvās citu Jūsu situācijai piemērotāko risinājumu. 

Reklāmraksti