Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stratēģijas, kas palīdzēs pārvarēt pārtērēšanās ieradumu

Ieradums regulāri pārtērēties ir ļoti populārs. Gandrīz katrs no mums ir nonācis neveiklā situācijā, kad visa nauda ir iztērēta, un ir jāmeklē veidi, kā gūt papildus finansējumu līdz nākamajai algai. Parasti šādos gadījumos tiek ņemti ātrie kredīti jeb pikalaina, taču tas nav pārāk labs risinājums, jo saistās ar ļoti lielu risku, bez tam, par to nākas krietni vien pārmaksāt. Lai nenāktos bojāt savu finansiālo situāciju ar ātrajiem kredītiem vai citiem aizdevumiem, ir jārisina problēma tās saknē, proti, jācīnās ar savu nelāgo ieradumu pārtērēties. Mainīt savus finanšu paradumus nekad nav viegli, bet ir vairākas stratēģijas, kā mēģināt atradināt sevi no regulāras naudas pārtērēšanas.

1. Nosakiet pats sev limitus
Lai beigtu regulāri izdot vairāk naudas nekā patiesībā varat atļauties, ir jānosaka strikti limiti saviem tēriņiem, jo īpaši tajās izdevumu kategorijās, kas sagādā vislielākās problēmas. Ja jūs jau zināt, kas ir jūsu vājības un kur visvairāk nauda tiek tērēta nelietderīgi, uzreiz varat ķerties pie limitu uzlikšanas šīm izdevumu kategorijām. Piemēram, ja pārtērējat naudu par apģērbu, strikti nosakiet limitu, cik par to varat atļauties tērēt, un nākamajā mēnesī centieties pie tā pieturēties. Ja nezināt, kur tieši jūsu nauda paliek, tad jāsāk ar izdevumu pārskatīšanu. Pierakstiet visus ienākumus un izdevumus, grupējot tos pa kategorijām un pēc tam izanalizējiet visus tēriņus. Tā jums radīsies skaidrs priekšstats par to, kur pazūd jūsu nauda un kurus tēriņus vajadzētu ierobežot. Lai nepārkāptu uzliktos limitus, naudu, ko plānojat ietaupīt, varat uzreiz pārskaitīt uz krājkontu.

2. Iesaistiet citus savu finansiālo mērķu īstenošanā
Daudziem pārtērēšanās problēmas rodas tāpēc, ka viņiem vienkārši trūkst motivācijas. Sev dotie solījumi nereti tiek pārkāpti, jo vājuma mirkļos tie vienkārši aizmirstas. Ja savus mērķus izstāstīsit arī saviem draugiem un tuviniekiem, viņi var palīdzēt jums nenovirzīties no pareizā ceļa. Piemēram, dodoties iepirkties, viņi var jums aizrādīt, ka tērējat pārāk daudz, un tas liks jums mazliet padomāt pirms pirkumu veikšanas. Vēl savu mērķu izklāstīšana palīdzēs arī tāpēc, ka draugi jūs labāk sapratīs un nedusmosies, ja attieksities iet ar viņiem kopā izklaidēties. Ja nespējat pats sevi motivēt, tad ļaujiet to darīt citiem.

3. Beidziet sevi kārdināt
Kārdinājumi, kas pamudina neapdomīgi tērēties, ir mums visapkārt. Ejot pa ielu, mēs redzam skaistās lietas veikalu skatlogos, skatoties televizoru, mēs redzam kārdinošas lietas reklāmās, sērfojot internetā, mēs redzam dažādus izdevīgus piedāvājumus utt. Ja jums ir pārtērēšanās problēmas, tad tas viss noteikti pamudinās atvērt savu maciņu. Lai tas nenotiktu, centieties maksimāli izvairīties no visiem kārdinājumiem. Tas nebūs viegli, jo, kā jau tika minēts, kārdinājumi ir atrodami ik uz stūra, bet vismaz speciāli neejiet uz vietām, kur varētu atrasties kaut kas, ko vēlaties iegādāties, bet kas īsti nav nepieciešams.

4. Neizmantojiet kredītkartes un citus kreditēšanas pakalpojumus
Daudzi, kuriem ir pārtērēšanās problēmas, regulāri ņem dažādus aizdevumus. Mūsdienās tie ir visai viegli pieejami, līdz ar to kreditēšanas pakalpojumi pamudina tērēt vairāk. Cilvēki apzinās to, ka, ja nu gadījumā viņiem pietrūks naudas, lai segtu tekošos tēriņus, vienmēr kā glābiņš kalpos ātrie kredīti vai kredītlīnija. Ja aizdevumi netiks uzskatīti par opciju, šādos gadījumos, iespējams, pret naudas tērēšanu sāksit izturēties daudz atbildīgāk. Vienmēr atcerieties, ka ātrie kredīti ir paredzēti tikai ārkārtas situācijām, jo tie saistās ar lielu risku, bez tam, uz ātrajiem kredītiem nevar paļauties kā uz garantētu finansējumu, jo tie ne visiem ir pieejami. Piemēram, ātrie kredīti ar negatīvu kredītvēsturi jeb pikavippi ilman luottotietoja vairākumā gadījumu netiek izsniegti.

Pa retam iztērēt vairāk nekā plānots var gadīties ikkatram, taču, ja pārtērējaties regulāri, ir jāmeklē risinājums šai problēmai. Kā noskaidrojām, risinājumi un metodes, kā ar to cīnīties, ir dažādas, ir tikai jārīkojas. Nepieļaujiet, ka lieki, nevajadzīgi tēriņi kļūst par šķērsi labas finansiālās situācijas nodrošināšanai.

Reklāmraksti