Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Top ilgtermiņa kredīti internetā

Mazo īstermiņa aizdevumu piedāvājums Latvijā ir salīdzinoši plašs un par tiem ir dzirdējuši praktiski visi. Retāk, kurš ir dzirdējis, ka internetā ir pieejami arī ilgtermiņa aizdevumi vairāku tūkstošu eiro apmērā. Kā jau vienmēr šādās situācijās ir vajadzīga apdomība un pirms aizņemšanās ir jāvērtē, vai spēsiet atmaksāt parādu noteiktajā termiņā.


Pretendēt uz ilgtermiņa kredītiem var ikviens Latvijas iedzīvoājs, taču aizdevēji nav sajūsmā par klientiem, kas vēlas aizņemties bez ienākumiem un ar sliktu kredītvēsturi. Lai arī šādi cilvēki bieži vēlas aizņemties, tomēr jāsaprot, ka nauda netiek aizdota, ja nav ticība, ka klients to spēs atmaksāt. Rezultātā paņemt aizdevumu bez darba algas vai citiem oficiāliem ienākumiem netiek piedāvāts un arī tiem, kas nav nokārtojuši savus vecos parādus būs jāpaliek bešā.


Maksimālā summa, ko var aizņemties internetā uz vairākiem gadiem ir 10 tūkstoši eiro. Ja esat gatavi ieķīlāt īpašumu vai savu jauno auto, iespējams, varat pretendēt arī uz lielāku kredītu, taču tā nav ierasta prakse. Vairumā gadījumu ilgtermiņā aizņēmumi tiek izvēlēti, jo ir vajadzīgs lielāks aizdevums, taču klients nav gatavs vai spējīgs par to maksāt lielu ikmēneša maksājumu. Sadalot kredītu daudzos mazos maksājumos, pat klientiem ar vidējiem un zemiem ienākumiem ir iespējams aizņemties lielākas summas. Protams, šādi rīkojoties ir jāņem vērā, ka palielinoties atmaksas termiņam, palielināsies arī kopējā summa, ko laika gaitā samaksāsiet kreditoram. Šī iemesla dēļ ilgi vilkt garumā parāda atmaksu nav finansiāli izdevīgi.


Vai Latvijas situācija ir unikāla ?


Presē mēs bieži dzirdam, ka Latvijas fintech uzņēmumi kārtējo reizi lepojas ar saviem panākumiem starptautiskā mērogā. Tam ir savs pamats, jo daudzi no Latvijā pārstāvētajiem intenreta kredītu devējiem ir iemantojuši turību un tagad ir izpletušies pa pusi Eiropas. Rezultātā viņi pelna ārzemēs, bet nodokļus maksā Latvijā, ja vien nav pārrēgistrējušies kādā ārzonā. Arī Baltijas mērogā Latvijas interneta aizdevumu piedāvājumu klāsts nav unikāls. Aizņemties uz ilgāku laika periodu ir iespējams gan Igaunijā, gan Lietuvā - ilgalaikiai kreditai un arī nosacījumi visās trīs Baltijas valstīs ir salīdzinoši līdzīgi. Tiesa, Latvijas iedzīvotājiem pagaidām nav iespējams aizņemties naudu Lietuvā un arī lietuvieši vai igauņi nevar paņemt kredītu Latvijā, ja vien šeit nestrādā un nedzīvo jau vairākus gadus. Šāda prasība ir samērā likumsakarība, jo iespējas piedzīt naudu no parādniekiem ir daudz lielākas, ja tie ir konkrētās valsts rezidenti vai vismaz ir ieguvuši pastāvīgās uzturēšanās atļauju.


Cik daudz es varu aizņemties ?


Mūsdienās katrs cilvēks pats aizvien vairāk ir spiests uzņemties atbildību par savu dzīvi. Ja agrāk visu noteica valsts, tad tagad atbildības slogs gulstas uz indivīda pleciem. Tas nozīmē, ka cilvēki ar vidējiem un augstiem ienākumiem var aizņemties vairāk, reizēm pat maksimāli pieejamo summu, taču jāatceras, ka parāds būs arī jāatmaksā. Internetā pieejamajiem aizdevumiem ir salīdzinoši augstākas procentu likmes, taču to galvenais pluss ir iespēja aizņemties ātrāk nekā bankā. Lai izvairītos no nepatikšanām, ir būtiski pirms aizņemšanās būt godīgam pret sevi un vērtēt, ne tikai savas vajadzības, bet reālās finansiālās iespējas.


Papildus informācija


Ilgtermiņa kredīti, ne vienmēr ir labākais variants. Ja Jums ir vajadzīgs īstermiņa aizdevums uz pāris nedēļām vai mēnešiem, lētāki var būt citi risinājumi, t.sk. ātrais kredīts, skat. kredit.lv, pie nosacījuma, ka nerodas problēmas ar parāda atmaksu līgumā noteiktajā laikā.

Jūs varat iegūt papildus informāciju un detalizētas ziņas par aizdevuma atmaksas nosacījumiem un izmaksām izvēlētā kreditora mājaslapā. Saskaņā ar likumdošanu līgumā tiek norādītas visas izmaksas, kas klientam var rasties parāda atmaksas termiņā, t.sk. procenti, komisijas maksas un citi izdevumi. Aizņemieties atbildīgi.  

Reklāmraksti