Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ugunsdrošības ABC Taviem bērniem

Iestājoties ziemas tumšajam laikam, vakaros nereti iededzam sveci vai gaismas virtenes, lai radītu siltu un mājīgu noskaņu, taču, neuzmanīgas rīcības dēļ, var izcelties ugunsgrēks. Lai no tā izbēgtu, ir nepieciešams ievērot ugunsdrošības noteikumus.

Uguns nelaimju riskam pakļauti ir ne tikai jaunākā vecuma bērni, bet arī pusaudži, pieaugušie un sirmgalvji. Kā pasargāt sevi un savus bērnus? Mājās pārrunājiet ugunsdrošības jautājumus ar ģimenes locekļiem un it īpaši jau ar bērniem.

1. Mājās ir aizliegts spēlēties ar uguni
Viens no ugunsgrēku rašanās cēloņiem ir nemākulīga apiešanās ar uguni. Ir ļoti būtiski bērniem izskaidrot, cik bīstami ir un kāpēc nedrīkst spēlēties ar šķiltavām, sērkociņiem, plīts aizdedzes mehānismu, kamīnu, krāsni vai citiem uguns avotiem. Paskaidrojiet, cik viegli uguns izplatās un cik grūti to ir apturēt pat vairākām ugunsdzēsēju brigādēm.

2. Lietojot elektroierīces, ir jābūt uzmanīgam
Mūsdienās vairums elektroierīču ir drošākas nekā pirms divdesmit gadiem, jo pēc noteikta laika tās automātiski izslēdzas. Ar šādu funkciju nereti ir aprīkotas gan elektriskās plītis, gan gludekļi, taču nebūs lieki atgādināt, ka elektroierīces pēc to lietošanas ir obligāti jāizslēdz. Īpaša uzmanība ir jāpievērš gludekļiem, matu veidošanas lokšķērēm, maizīšu tosteriem un pannām. Atcerieties, ieslēgtas karsējošas elektroierīces ilgākā laikā var izraisīt ugunsgrēku.

3. Pirotehniku drīkst lietot tikai kopā ar pieaugušajiem
Lai arī pusaudži šķiet jau pieaugušāki, tomēr nevajag aizmirst par to, ka viņiem netrūkst pārgalvības. Ikvienam vecākam der atcerēties to, ka saskaņā ar Pirotehnisko izstrādājumu aprites likumu zemas bīstamības uguņošanas ierīces ir tiesības iegādāties, glabāt un izmantot tikai tām fiziskām personām, kas sasniegušas 14 gadu vecumu. Un šāds ierobežojums ir noteikts tā iemesla dēļ, ka “nepareiza” jeb “nedroša” pirotehnikas lietošana ir biežs ugunsnelaimju un traumatisma cēlonis.

Noteikti vienojaties ar pusaudzi par to, ka pirotehniku viņš drīkst lietot tikai pieaugušo klātbūtnē, jo īpaši tādā gadījumā, ja viņam līdz šim nav bijusi pieredze pirotehnikas izstrādājumu lietošanā.

4. Sabiedriskās vietās jāuzmanās no viegli uzliesmojošiem priekšmetiem
Ziemassvētku tirdziņi un Jaungada svinību pasākumi brīvā dabā vienmēr saistās ar degošiem lukturiem, lāpām, svecēm un dažkārt arī ar pirotehniku. Iemāciet saviem bērniem novērtēt situāciju un izvairīties no ugunsnedrošām situācijām. Bērni būs drošībā, ja iemācīsiet viņiem būt uzmanīgiem un rīkoties droši arī ārkārtas situācijās!

Sarunai par ugunsdrošības jautājumiem jābūt nopietnai un skaidrojošai, taču ne pārmērīgi emocionālai un biedējošai. Te var lieti noderēt arī animācijas filmiņas par ugunsdrošību, kuras var atrast internetā.

Ugunsdrošības jautājumi nereti ir nepelnīti aizmirsti, lai gan tos iemācīt bērniem ir tikpat svarīgi kā ceļu satiksmes noteikumus vai higiēnas normas. Visas pieminētās tēmas ir cilvēka veselībai un drošībai ļoti svarīgas, tāpēc ugunsdrošības jautājumus māciet saviem bērniem jau laikus!

Reklāmraksti