Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzdod sev šos 5 jautājumus, pirms piesakies aizdevumam!

Tas, ka cilvēki izmanto naudas aizdevumu iespējas, mūsdienās nav nekāds noslēpums. Ja arī tu to esi darījis, nav iemesla kaunēties vai pārdzīvot. Dzīvē mūs mēdz piemeklēt lielākas un mazākas problēmas, kuru atrisināšanai nereti nepieciešami līdzekļi, piemēram, kredīts studijām, īstermiņa aizdevums saplīsuša ledusskapja nomaiņai utt. 
Lai arī šādi aizdevumi ir ērti noformējami un viegli iegūstami, ir jāņem vērā, ka to pamatā ir jābūt pārdomātam lēmumam. Naudas kredīts nedrīkst būt mirkļa iegriba, un ir jāpārdomā vairāki, ļoti svarīgi aspekti, lai saprastu, vai tu to vari atļauties. Lai saprastu, kādā situācijā atrodies tu, pirms noformē pieteikumu aizdevumam, vienmēr uzdod sev šos piecus svarīgākos jautājumus:

1. Cik liela naudas summa man nepieciešama?
Šī ir pirmā lieta, kas tev jāpārdomā. Ir skaidrs, ka tu noteikti jau esi to iekļāvis savā plānā, jo noteiktu aprēķinu dēļ saprati, ka ar esošajiem iekrājumiem vai ienākumiem nepietiek, lai sasniegtu savus mērķus. Piemēram, ja tu vēlies iegādāties kādu svarīgu preci, piemēram, veļas mašīnu vai velosipēdu, taču tev ir iekrāta tikai puse no nepieciešamās summas, kredītlīnija var būt noderīga, jo palīdz tev iegūt kāroto lietu ātrāk. Tāpat naudas kredīts var būt nepieciešams arī nopietnākās situācijās, piemēram, kad steidzami jāveic operācija vai cita veida medicīniskā palīdzība. Ikvienā situācijā, kad rodas vajadzība pēc papildus finansiālajiem līdzekļiem,  rūpīgi jāpārdomā, par kādu summu ir runa. 

2. Vai es varu atļauties atmaksāt aizdevuma summu + procentus?
Kredīts nav dāvinājums, un tas ir jāatmaksā, tādēļ tev jāsaprot, vai tavu ienākumu apjoms ir atbilstošs, lai tu varētu katru mēnesi no tiem atvēlēt prasīto summu, kura ietver arī aizdevuma procentus. Piemēram, ja izvēlēta kredītlīnija, katru mēnesi nepieciešams atmaksāt noteiktu summu. Ņemot vērā aizdevuma veidu, procentus aprēķina par dienu, nedēļu, mēnesi utt. Kad piesakies kredītam, nekautrējies konsultantam vaicāt visus interesējošos jautājumus, lai labāk izvērtētu un izprastu to, kā pārvaldīt savas finanses. Protams, arī aizdevējs, ņemot vērā kredītvēsturi un ienākumu apjomu, izvērtēs tavas spējas atmaksāt aizdevumu. Taču, ja pats saproti, ka nespēsi atmaksāt kredītu, aizņemties nevajadzētu. 

3. Kāds ir aizdevuma atmaksas termiņš?
Tas ir atkarīgs no vairākiem aspektiem, tai skaitā aizdevuma veida un summas lieluma. Termiņš, kādā jāatmaksā nauda, var būt no dažām nedēļām līdz pat vairākiem mēnešiem. Lai saprastu, kurš laika posms ir piemērotāks tev, izmanto aizdevēju mājas lapās pieejamos kalkulatorus – tur redzēsi, kāds būtu aptuvenais mēneša maksājums, izvēloties konkrētu atmaksas termiņu. Ņem vērā, ka šie kalkulatori nereti ir provizoriski. Un atceries – tev ir iespēja atmaksāt aizdevumu ātrāk! Piemēram, “Ferratum” saviem klientiem ļauj atdod summu bez jebkādām soda maksām par priekšlaicīgu atmaksu. Kad izvēlies kredītiestādi, vienmēr pievērs uzmanību tam, vai ir iespējams ātrāk atmaksāt aizdevumu bez papildus izdevumiem. 

4. Kā atrisināt citas parādsaistības? 
Mēdz būt gadījumi, kad cilvēkiem jau ir kādas kredītsaistības, piemēram, īstermiņa aizdevumi utt. Der atcerēties, ka šādos gadījumos papildus saistību uzņemšanās padarīs slogu vēl apjomīgāku. Lai pašam pēc tam būtu vieglāk, pirms aizņemies, padomā, vai spēsi tikt galā ar līdzšinējām parādsaistībām. 

5. Kā izvēlēties īsto iestādi, kur aizņemties? 
Mūsdienās ir ļoti daudz kredītiestāžu – gan banku, gan nebanku, un katrai no tām var būt savi nosacījumi par procentu likmēm, aizdevumu summām, termiņiem un prasībām pret klientiem. 
Pirms apstiprini to, ka vēlies aizņemties tieši pie konkrētā aizdevēja, rūpīgi izpēti tā piedāvājumu, līguma nosacījumus, maksājumus (vai tie ir skaidri saprotami un nav slēpto izmaksu), kā arī, protams, aplūko atsauksmes par konkrēto kredītiestādi. 
Kā zināms, cilvēki mūsdienās uzticas internetā pieejamām atsauksmēm gandrīz tāpat kā draugu un tuvinieku ieteikumiem. Izpēti informāciju par uzņēmumu, lai pārliecinātos, ka tava izvēle ir pareizā. 
“Ferratum” ir viens no līderiem finanšu tehnoloģiju un mobilo aizdevumu jomā jau kopš 2005.gada, un tas darbojas vairāk nekā 20 valstīs. Izvēloties šo kredītiestādi, tu ne tikai saņemsi individuālu pieejamu un daudzpusīgus pakalpojumus, bet arī redzēsi, ka aizdevumu summas ir pārskatāmas un saprotamas, bez jebkādiem slēptiem maksājumiem. 

Reklāmraksti