Uzlabojiet savu finansiālo situāciju, pieņemot šos trīs lēmumus

Vai jūs esat no tiem cilvēkiem, kuriem ir ātrie kredīti un kuri regulāri sūkstās par savu finanšu situāciju? Vai jūs vēlētos dzīvot laimīgu dzīvi, kurā nebūtu nekādu satraukumu un problēmu, par kurām raizēties? Mēs visi vēlamies, lai mūsu dzīve būtu ideāla, tomēr vien retais no mums tādu tik tiešām arī dzīvo. Par laimi arī mums ir visas izredzes savu dzīvi padarīt ideālu un nodzīvot to laimīgi, jo cilvēki, kuriem ir izdevies to panākt, ir dalījušies ar pāris šķietami nenozīmīgiem padomiem, kas var ievērojami mainīt ne vien mūsu finansiālo situāciju, bet arī dzīvi kopumā. Vai esat ieintriģēti? Turpiniet lasīt un uzziniet, kas ir tie trīs būtiskākie lēmumi, kas savas dzīves laikā būtu jāpieņem ikvienam, kas vēlas pašā saknē mainīt gan savu finanšu situāciju, gan dzīvi kopumā.

1. Pastāvīgi esiet informēti
Ir tāds vecs teiciens, ka “kurš lasa, tas dzīvo”. Ja jūs vēlaties ietaupīt naudu, pieņemt labākus lēmumus, kā arī dzīvot visādā ziņā veselīgāku dzīvi, jums ir jāsaprot, ka veiksmes atslēga ir informācija. Mūsdienās mēs itin bieži varam sastapt cilvēkus, kuru ienākumi ir nelieli, bet, neskatoties uz to, tie dzīvo labāku dzīvi nekā vairums to, kuriem ir lieli ienākumi. Protams, to dzīve varbūt ir tikai maldinoši laba – iespējams, tiem ir ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi, kas ļauj dzīvot ar šiku jau šodien, bet maksāt par to vēlāk. Kā redzams, dzīves kvalitāte nav atkarīga no tā, cik mazi vai lieli ir jūsu ienākumi, bet gan no tā, cik daudz jūs sasniedzat, ietaupāt, iztērējat, tāpēc kāds kvalitatīvs un lietderīgs informācijas avots nevienam nekad nenāk par ļaunu. Protams, no informācijas nav nekāda labuma, ja to neprot pielietot, tādēļ ir svarīgi iemācīties ne vien atšķirt kvalitatīvu informācijas avotu no nekvalitatīva, bet arī pielietot iegūtās zināšanas praksē.

2. Uzstādiet reālus un sasniedzamus mērķus
Ticiet vai nē, bet reālu un sasniedzamu mērķu uzstādīšana ir pati būtiskākā lieta, ar kuru būtu jāsāk ikvienam, kas vēlas uzlabot savu finanšu situāciju un dzīvi kā tādu. Ja jūs vēlaties uzlabot savu finansiālo situāciju, jums nav jāuzstāda ekstrēmi mērķi, jo no tā, cik ekstrēms ir mērķis, nav atkarīgs tas, cik kardināli mainīsies jūsu dzīve. Piemēram, nav nozīmes ik mēnesi atlikt 300 eiro, ja jūsu ikmēneša ienākumi ir 600 eiro, jo tas ir apgrūtinoši, un tāpēc jūs, visticamāk, agri vai vēlu cietīsit neveiksmi, mērķi tā arī nesasnieguši. Mērķis ir reāls un sasniedzams tikai tad, kad tas ir sasniedzams bez ārprātīgām mocībām un nokļūšanas depresijā, jo neveiksme pēc neveiksmes grauj motivāciju, liekot atkāpties no saviem mērķiem. Kam gan, izņemot mazohistus, patīk darīt lietas, kas sagādā mocības? Šķiet, nevienam. Labāk izvēlēties zemāku mērķi, kas ir sasniedzams, nevis augstāku mērķi, kas šķiet un visbiežāk arī ir nesasniedzams.

3. Dodiet sev laiku
Bet tagad elpojiet, jo nauda nav viss, un pasaulei nevajadzētu griezties ap naudu vien. Lai vai kā jūs vēlētos pelnīt arvien vairāk un vairāk, tādējādi uzlabojot savu finansiālo situāciju, neaizmirstiet par sevi – veltiet laiku arī sev, ne tikai naudas pelnīšanai. Savas finansiālās situācijas uzlabošana ir pielīdzināma kādas diētas piekopšanai – ja jūsu mērķis ir augsts, tas prasīs daudz laika. Jūs taču nebeidzat ievērot diētu, ja jūsu mērķis netiek sasniegts jau nedēļas laikā? Tāpat ir jāattiecas arī pret finanšu situācijas uzlabošanu – ja jūsu finanšu situācija neuzlabojas jau nedēļas laikā, neatmetiet cerības un turpiniet strādāt sava mērķa labā. Ne velti saka, ka labs nāk ar gaidīšanu, un tas ir attiecināms arī uz šo situāciju. Protams, šajā gadījumā ar gaidīšanu vien nepietiks, jo kaut kas būs arī jādara lietas labā, tomēr nenostādiet to par savas dzīves galveno mērķi, visas pārējās lietas, tostarp ģimeni un draugus, atstājot savas dzīves otrajā plānā.

Reklāmraksti