Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zobu protezēšana - iespēja atgūt skaistu smaidu un pašapziņu

Atceroties savu vecvecāku pieredzi, daudziem varētu šķist, ka zobu protezēšana ir domāta tikai veciem cilvēkiem, kā arī nav īpaši estētisks variants trūkstošo zobu aizvietošanai. Tomēr jāatgādina, ka zobārstniecība pa šo laiku ir mainījusies līdz nepazīšanai. Zobu protezēšana tajā skaitā. Tagad tiek izmantotas modernas darba metodes un materiāli, kas ļauj iegūt pavisam cita līmeņa rezultātu — skaistu smaidu jebkurā vecumā. 

Kas ir zobu protezēšana?
Zobu protezēšana ir trūkstoša zoba vai tā daļas mākslīga atjaunošana jeb restaurācija. Ir izņemamas un neizņemamas zobu restaurācijas. Pie izņemamām pieskaita zobu plates, ko ievieto daļējas vai pilnīgas zobu zaudēšanas gadījumā. Tas var būt gan pamata risinājums, kas ļauj aizstāt zobus ar mazākām izmaksām, kā arī pagaidu variants, ja gatavojas ievietot zobu implantus. Tāpat šādu variantu izvēlas arī tad, ja nevēlas ķirurģisku iejaukšanos mutes audos, kas ir neizbēgami implantu ievietošanas gadījumā. Pie neizņemamām zobu restaurācijām pieskaita zobu kroņus, tiltus un venīrus. Tie ir risinājumi, kas ļauj atjaunot daļēji zaudētu zobu, arī vienu vai divus zobus, ja abās pusēs ir balsta zobi. 

Katrs zaudēts zobs ir traģēdija
Kad tiek zaudēts zobs vienalga kāda iemesla dēļ, vajadzētu pēc iespējas ātrāk domāt, kā tukšo vietu aizpildīt, jo ilgstoši atstājot zoba vietu tukšu, var mainīties gan sakodiens, gan slodze uz citiem zobiem. Jo ilgāk vieta stāvējusi tukša, jo var būt lielākas grūtības atrast piemērotu risinājumu, kas būtu gan komfortabls, gan estētisks. 

Jo ātrāk tiek veikta zobu protezēšana, jo mazāk šo zaudējumu izjūt gan fiziskā, gan emocionālā ziņā. Nevar noliegt, ka ikviena zoba trūkums ir sāpīgs, jo saistīts ar sejas estētiku. It īpaši, ja tas ir priekšējā daļā, kur ir labi pamanāms. Tad var tikt zaudēta pašapziņa un pārliecība par sevi, arvien retāk seju rotā patiess smaids, jo ir kauns par zoba trūkumu.

Nepietiekama higiēna un taupīšana uz zobārsta rēķina
Ja būtu jānosauc, kādi ir biežākie iemesli, kāpēc pacienti nonāk līdz situācijai, kad nepieciešama zobu protezēšana, tad jāsaka, ka visa pamatā ir nepietiekamas rūpes par zobu higiēnu. Protams, ka dabisks faktors ir vecums, kad no zobiem nākas šķirties ļoti daudziem senioriem. Bet cēlonis sliktiem zobiem, kas jau salīdzinoši agrā vecumā tiek zaudēti, ir meklējams bērnībā. 

Kā un vai ir tikuši kopti paši pirmie zobi? Vai jau laikus izveidoti stabili un pareizi zobu kopšanas paradumi? Te akmens jāmet vecāku dārziņā, kuri ir atbildīgi par bērna zobu stāvokli un kopšanu vismaz līdz desmit gadu vecumam. Vēlāk jau ir tikai sekas — vai cilvēks spēj un ir iemācījies pats pietiekami rūpēties par saviem zobiem. Joprojām ļoti daudzi cilvēki netīra zobus divas reizes dienā, reizi gadā neiet pie higiēnista un uz profilaktisku pārbaudi pie zobārsta. Tie ir ieradumi, kuru vienkārši nav. 

Vēl viens faktors ir nauda. Zobārstniecību pakalpojumi ir dārgi, ja salīdzina ar vidējiem ienākumiem mūsu valstī. Tomēr vislētāk sanāk rūpīgi kopt zobus, regulāri pārbaudīt un labot uzreiz, kad ir vismazākās problēmas. Ja zobārsts tiek apmeklēts tikai tad, kad situācija ir pavisam slikta, bieži vien vairs neko nevar darīt, no zoba vai pat vairākiem ir jāšķiras. Un tālāk, ja grib aizvietot vai atjaunot zobus, ir jārēķinās ar lielākām izmaksām, ko veido zobu protezēšana vai implanti.

Zobu protezēšanu labāk veikt pie zinošiem speciālistiem
Skaidrs, ka zobu protezēšana nav nekāds lētais pakalpojums, ar to ir jārēķinās, lai gan vērojama cenu atšķirība pilsētu zobārstniecībās un reģionos, kur viens un tas pats pakalpojums var maksāt atšķirīgi.

Tomēr šīs izmaksas vienalga ir adekvātas, ja parēķina, cik ilgi protēze uzticami kalpos. Tāpēc nevajadzētu neliela ietaupījuma dēļ meklēt pašu lētāko speciālistu, jo var gadīties, ka pēc neilga laika protēze pieviļ, ir jālabo vai ir kādas citas problēmas, kas atkal prasa jaunus izdevumus. 

Labāk jau sākumā samaksāt augstai kvaliātei atbilstošu cenu, bet pretī saņemt nevainojamu un precīzu darbu, ko veic pieredzējuši speciālisti, kuri strādā ar jaunākajām metodēm un materiāliem, kā to dara, piemēram, Dr. Apines zobārstniecības klīnikā, kur strādā vieni no labākajiem sertificētajiem zobu protēzistiem Latvijā. 

Skaists smaids ir pati labākā rota, ko var iegūt ikviens, ja ikdienā rūpējas par savas mutes un zobu veselību, kā arī izmanto tās iespējas, ko sniedz zobu protezēšana un citi zobārstniecības pakalpojumi.

Reklāmraksti