Basketbols. BK «Jelgava» izbraukumā zaudē «Jūrmala/Fēnikss» basketbolistiem

Jūrmalniekiem savā laukumā izdevās revanšēties «Jelgavas» basketbolistiem par pirms divām nedēļām piedzīvoto zaudējumu (75:84). Sestdien «Aldaris LBL» līgas vienīgajā spēlē Dubultos «Jūrmala/Fēnikss» uzvarēja jelgavniekus ar pārliecinošu 104:77.

Zaudējumu BK «Jelgava» galvenais treneris Mareks Bajārs «Zemgales Ziņām» skaidroja galvenokārt ar centra spēlētāju trūkumu – mačā nevarēja piedalīties ne vienīgais mūsu kluba leģionārs baltkrievs Vjačeslavs Skidans, ne traumētais Lauris Mizis. Līdz ar to centra spēlētāju funcijas bija jāveic uzberucējiem, kas šoreiz neizdevās tik labi, kā iecerēts.

Spēli labāk uzsāka jūrmalnieki, pakāpeniski palielinot rezultāta starpību. Kad pirms lielā pārtraukuma, pateicoties sekmēm tālmetienos, izdevās nedaudz pietuvoties, «Jūrmala/Fēnikss» pārsvars sadila līdz desmit punktiem (45:35).

Pēc pārtraukuma abas komandas «piemirsa», ka jāspēlē arī aizsardzībā, un abpusēji rezultatīvā spēle bija izdevīgāka tai komandai, kas atradās vadībā, proti, mājiniekiem, kas pēdējā ceturtdaļā savu pārsvaru vēl palielināja.

BK «Jelgava» komandā ar 17 punktiem izcēlās Edgars Krūmiņš, bet pa 14 punktiem Sanda Silava un Artūra Briča kontā (pēdējais izcīnīja arī septiņas atlēkušās bumbas). Jūrmalnieku labā 21 punktu guva Ervīns Jonāts, bet 18 punktu, 11 rezultatīvas piespēles un sešas atlēkušās bumbas nopelnīja Aigars Šķēle.

«Jūrmala/Fēnikss» ar 12 uzvarām un 9 zaudējumiem saglabā sesto pozīciju līgas tabulā, bet BK «Jelgava» (8 uzvaras, 14 zaudējumi) paliek astotajā pozīcijā. Nākamo spēli jelgavnieki aizvadīs 29.janvārī Saldū, kas paredzama ļoti principiāla, jo Mareks Bajārs iepriekš trenējis tieši Saldus basketbolistus (arī 8 uzvaras, 14 zaudējumi).