BK «Jelgava» neatrod argumentus pret «Baronu» un zaudē

Basketbola klubs "Jelgava" 16.decembrī "Aldaris" Latvijas basketbola līgas izbraukuma spēlē ar 71:83 piekāpās galvaspilsētas klubam "Barons/LDz". Jelgavniekiem šoreiz nepalīdzēja arī fantastiskā metienu precizitāte no tālās distances – 17/37.

Leģendārajā Rīgas sporta namā "Daugava" spēle izvērtās ļoti rezultatīva. Jelgavnieki pirmajā ceturtdaļā realizēja astoņus tālmetienus, trīs no tiem lietuvietim Augustam Šuliauskas, savukārt "Barons/LDz" basketbolisti vairākas reizes efektīgi trieca bumbu grozā no augšas, un pirmais ceturksnis noslēdzās ar 27:27.

Otro ceturtdaļu sekmīgāk iesāka mājinieki, pēc nospēlētām trīs minūtēm panākot sešu punktu pārsvaru. Taču ar fantastisku sniegumu puslaika izskaņā jelgavnieki spēja izlīdzināt rezultātu, un Andris Justovičs no soda metienu līnijas vadībā izvirzīja jau BK "Jelgava" 44:42, saglabājot pārsvaru arī ejot lielajā atpūtā – 47:44

Augustas Šuliauskas līdz šim brīdim bija realizējis sešus no septiņiem tālmetieniem, savukārt BK "Jelgava" spēlētāji kopumā bija realizējuši 12 no divdesmit metieniem no trīs punktu metienu līnijas, kas vairāk līdzinājās zinātniskajai fantastikai. Tikmēr rīdzinieki lielāko punktu daļu bija guvuši no pašas groza apakšas. Neapturams bija pretinieku amerikāņu centrs Karls Hips, kurš visā spēlē guva 27 ačus.

Trešajā ceturtdaļā vēl vairāk sāka izpausties Rīgas kluba auguma pārsvars. "Barons" basketbolisti regulāri turpināja gūt grozus no tuvas distances un pārliecinoši dominēja cīņā par atlecošajām bumbām. "Jelgavas" basketbolistu fenomenālā metienu precizitāte no tālās distances samazinājās un pēc 30 minūtēm vadībā ar 63:53 atradās mājinieki, atstājot jelgavniekus šajā spēles nogrieznī uz sešiem punktiem.

Pamatlaika pēdējā ceturtdaļā spēle ritēja pavisam līdzīgi. Pēdējās divās minūtēs jelgavnieki sāka spēlēt krietni aktīvāk un agresīvāk, taču nesekmīgi. "Jelgavas" komanda LBL turnīrā piedzīvoja devīto zaudējumu, saglabājot 8.vietu turnīra tabulā.

"Šodien neizpildījām trenera uzstādīto spēles plānu, kā arī nebijām gatavi cīņai no pirmajām spēles minūtēm. Dramatiski arī zaudējām cīņā par atlecošajām bumbām, tādēļ arī tika piedzīvots zaudējums," vērtē A.Justovičs, kuram sezonas sākumā individuālais sniegums bija krietni blāvs, taču pēdējos mačos krasi uzlabojies. "Treneris pēc neveiksmīgām spēlēm turpināja man dot iespēju un ticēja maniem spēkiem. Arī kolēģi ļoti atbalstīja. Tas man bija svarīgi un esmu par to pateicīgs. Esmu beidzot sajutis pārliecību par to, ko spēju paveikt laukumā, tādēļ arī mans pienesums komandai ir krietni ražīgāks nekā sezonas sākumā," tā A.Justovičs.