BK «Jelgava» Vara Krūmiņa vadībā gatavojas LBL 2. divīzijas čempionātam (FOTO) 7

Pulcējot, iespējams, šī brīža labākos vietējos spēlētājus, basketbola klubs (BK) «Jelgava» uzsācis gatavošanos jaunajai sezonai, kurā plānots piedalīties Latvijas Basketbola līgas (LBL) 2. divīzijas čempionātā. Treniņi notiek pieredzējušā Vara Krūmiņa vadībā.

Ar pamatīgu sviedru liešanu Valsts ģimnāzijas stadionā un Jelgavas Sporta halles basketbola zālē 8. augustā vienība uzsāka gatavošanos basketbola speciālista Vara Krūmiņa vadībā, kurš iepriekš pusotru sezonu aizvadīja Igaunijas klubā «Valka/Valga».

Patlaban treniņus regulāri četras reizes nedēļā apmeklē vismaz astoņi basketbolisti, kas Jelgavas basketbola sabiedrībai ir labi pazīstami. Visi ir pašmāju spēlētāji – Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) absolventi, esošie audzēkņi vai pilsētas čempionāta dalībnieki.

Galvenā figūra šajā modelī noteikti ir 1985. gadā dzimušais Edgars Krūmiņš, kurš no 2011. līdz 2014. gadam pārstāvēja «Jelgavas» komandu LBL elitē, pēc tam aizvadot sezonu BK «Valmiera» un pērn sekmīgu sezonu Igaunijas klubā «Valka/Valga». Vēl šajā vasarā Jelgavas basketbola veterānu lenca igauņu Valgas un Pērnavas komanda, tomēr, kā viņš pats atzīst, ir liela vēlēšanās ar savas dzimtās pilsētas komandu izcīnīt medaļas un karjeru, iespējams, noslēgt savu skatītāju priekšā.

Komandā trenējas arī 25 gadus vecais Jānis Bērziņš, kurš iepriekšējos piecus gadus tāpat pārstāvējis BK «Jelgava» un bijis izteikts līderis LLU komandā Studentu Basketbola līgā, kā arī «Valauto» vienībā Jelgavas čempionātā.

Uzvalku pret formas tērpu nomainījis 29 gadus vecais Gatis Justovičs, kurš iepriekšējos divus gadus bija Mārtiņa Gulbja asistents «Jelgavas» rindās. Taču jāatzīmē, ka pieredzējušais aizsargs iepriekšējās divās sezonās kā spēlētājs arī palīdzēja Iecavas «Dartijas» klubam kļūt par LBL 3. divīzijas čempioniem, iegūstot arī vairākas individuālās balvas par izcilu sniegumu.

Ar komandu trenējas arī par jelgavnieku kļuvušais 24 gadus vecais Toms Bitītis, kurš pēc ļoti iespaidīgas 2013./2014. gada sezonas LBL 3. divīzijā Siguldas vienības sastāvā nākamajā gadā nolēma izmēģināt spēkus BK «Jelgava» rindās, bet pērn jau bija sākuma sastāva spēlētājs «OC Limbaži», kas LBL 2. divīzijas čempionātā bronzas finālā piekāpās RSU. Toms pēdējās sezonās kļuvis arī par Jelgavas pilsētas čempionāta komandas «Valauto» uzbrukuma līderi.

Jāatzīmē, ka «Valauto» pārstāvniecība turpinās vēl ar Jēkabu Roziņu un Oskaru Liepiņu. Abi produktīvi spēlē Jelgavas pilsētas čempionātā, savukārt 1994. gadā dzimušais O.Liepiņš aizvadīto sezonu noslēdza Bauskas komandā LBL 3. divīzijas turnīrā. Oskara karjeras bagāža ir arī 14 spēles BK «Jelgava» sastāvā 2014./2015. gada sezonā, savukārt gadu jaunākais J.Roziņš vēl 2013./2014. gadā BK «Jelgava-2» komandā LBL 2. divīzijas čempionātā bija viens no komandas līderiem, vidēji gūstot 15,6 punktus.

Pārbūvētās komandas sastāvā trenējas arī Kalvis Krūmiņš, kurš 2015./2016. gada sezonā guva nopietnu savainojumu un «Valka/Valga» sastāvā LBL čempionātā aizvadīja tikai astoņas spēles, taču, kā zināms, basketbolists Latvijas čempionātā spēlē jau kopš 2007. gada, pārstāvot tādas vienības kā BK «Zemgale», BK «Jelgava», BK «Valmiera» un «Jūrmala/Fēnikss», kā arī sekmīgi aizstāvējis Latvijas godu visās jauniešu izlasēs.

Patlaban ar minētajiem basketbolistiem kopā darbojas arī Jelgavas šī brīža labākie jaunie 17 gadu vecie censoņi Niks Kļaviņš un Maksims Husko.

Ir zināms, ka kluba vadība uzrunājusi arī vēl divus Jelgavas basketbola veterānus Andri Justoviču un Jēkabu Rozīti, kas vēl lemj par turpmāko karjeru. Tāpat uz treniņiem ir aicināts LLU komandas 205 centimetrus garais centra uzbrucējs Jānis Atelbauers, kurš pašlaik ārstē rokas lūzumu.

Sastāva aprises LBL 2. divīzijas čempionātam ir pietiekami nopietnas, lai gan komandā šobrīd trūkst laba līmeņa centra uzbrucēja. Ja kluba vadībai izdosies šajā sezonā apvienot vienā vienībā visus šī brīža labākos jelgavniekus, kas varētu papildus piesaistīt skatītājus tribīnēs, noteikti būs vērojama cīņa par 2. divīzijas medaļām. Taču, kā zināms, oficiālu vienošanos klubs vēl ar spēlētājiem nav noslēdzis.

Foto: Roberts Ķesteris

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Binis

Es esmu augstākā līmeņa centrs, ne Rozītis, ne Atelbauers...

pirms gada, 2016.08.22 16:30

labi

Prieks par Krūmiņu komandā un protams, ka komanda kā tāda šogad būs.

pirms gada, 2016.08.22 17:01

Kreipāns

Jelgavas basketbola beigu sākums? Kad tad jaunie spēlēs?

pirms gada, 2016.08.22 17:47

Ilmers

Vienu brīdi likās, ka raksts ir par Valauto.
Kāpēc nav rakstīts, ka Binis trenējas?

pirms gada, 2016.08.23 00:31

solo

Kur palicis musu rokasbumbas specialists jelgavas basketbolu copmani nobeigusi var priecaties

pirms gada, 2016.08.23 19:06

hz

PIEREDZEJIS PEDINAS KAPEC VISUR PADZEN JELGAVA basketbolu sacakareja lai piedalas copes treninos

pirms gada, 2016.08.24 12:27

Basketbols