Janeta Rozentāle sekmē Latvijas izlases iekļūšanu U19 pasaules čempionātā (FOTO)

Ļoti sekmīgi savu karjeru turpina perspektīvā Jelgavas Sporta skolas basketboliste Janeta Rozentāle, kas nule kā atgriezusies mājās no Ungārijas pilsētas Sopronas, kur Latvijas U18 junioru izlases rindās palīdzēja savai komandai Eiropas čempionātā izcīnīt 4. vietu, kā arī nodrošināt Latvijas vienības dalību U19 pasaules čempionātā nākamgad.

Latvietes U18 Eiropas čempionātu iesāka ar lielu jaudu, A grupā visos mačos izcīnot uzvaras. Ar 66:35 tika sagrauta Nīderlande. J.Rozentālei šajā mačā seši gūti punkti un trīs atlecošās bumbas, kā arī iespaidīgs +/– koeficients: +26. Nākamajā duelī ar 74:53 tika pieveikta Čehijas komanda. Spīdošs sniegums jelgavniecei, kas 32 minūtēs guva 15 punktu un izcīnīja deviņas atlecošās bumbas. A grupas pēdējā spēlē Aināra Čukstes vadītā komanda ar minimālu 57:56 sakāva slovākietes. J.Rozentālei šajā spēlē deviņi punkti un septiņas atlecošās bumbas.

Sacensību astotdaļfinālā Latvijas komandu sagaidīja spēle ar Izraēlas juniorēm, kuras tika pieveiktas spraigā cīņā ar 59:56. Mūsu basketbolistei šajā spēlē laukumā tika atvēlētas 33 minūtes, kas ir šī turnīra lielākais sportistes spēles laiks. Pret Izraēlas komandu Janeta guva 11 punktu un sakrāja 14 atlecošās bumbas, palīdzot savai komandai iekļūt ceturtdaļfinālā.

Šoreiz demonstrējot ļoti viļņveidīgu sniegumu, latvietes spēja pieveikt arī beļģietes – 55:52, pēdējā ceturtdaļā izraujot 18:8. Jelgavas basketbolistei šoreiz piecas bumbas zem groziem un divi bloķēti metieni. Līdz ar gūto panākumu Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā Latvija nodrošināja sev vietu pasaules U19 čempionātā, kas norisināsies nākamā gada jūlijā.

Pusfinālā mūsu juniores ar 44:53 atzina Francijas izlases, kas kļuva arī par Eiropas čempionēm, pārākumu. Janetai pret francūzietēm limitēts spēles laiks sakrātās piezīmju normas dēļ. 15 minūtēs basketboliste izcēlās ar četriem punktiem un četrām atlecošajām bumbām.

Savukārt bronzas spēlē pret Krievijas izlasi Janeta palika bez gūtiem punktiem, un Latvijas vienība bija spiesta atzīt pretinieču pārākumu ar 58:65.

«Lai arī neieguvām godalgotas vietas, tomēr uzskatu, ka turnīrs ir izdevies, jo sasniedzām labāko četrinieku un spējām izcīnīt ceļazīmi uz pasaules U19 čempionātu. Turklāt pati guvu milzu pieredzi, šajā turnīrā spēlējot pret gadu vecākām basketbolistēm,» pozitīvi noskaņota ir Janeta, kas ikdienā Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolā trenējas pie basketbola speciālista Harija Zelča. «Vienmēr ir liels gods pārstāvēt savu valsti, un varu būt lepna par paveikto. Uzskatu, ka šajā Eiropas čempionātā paveicām maksimumu.»

Aizvadītajā turnīrā 183 centimetrus garā uzbrucēja septiņās spēlēs guva vidēji 6,4 punktus un izcīnīja 6,4 atlecošās bumbas, demonstrējot solīdu sniegumu gadu vecāko spēlētāju vidū. Savukārt viņas komandas biedrene Digna Strautmane tika iekļauta Eiropas čempionāta simboliskajā pieciniekā.


Foto: fibaeurope.com

Pievieno komentāru

Basketbols