Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas 4. vidusskolas basketbolisti sekmīgi startē pasaules skolu čempionātā (FOTO)

No Horvātijas pilsētas Porečas atgriezusies Jelgavas 4. vidusskolas basketbola komanda, kas 24. Pasaules skolu basketbola čempionātā izcīnīja augsto 11. vietu, iegūstot vērtīgu un neatsveramu pieredzi augsta ranga sacensībās.

"Turnīrs tika noorganizēts ļoti labā līmenī. Nav par ko sūdzēties. Dzīvošanas apstākļi bija teicami, kā arī sacensību organizācijas līmenis bija pietiekami augsts. Ieguvām ļoti daudz jaunu iespaidu un pozitīvu emociju. Uzskatu, ka mūsu skolēniem šī bija ļoti vērtīga pieredze," vērtē Jelgavas 4. vidusskolas sporta skolotājs un komandas treneris Uģis Ozols.

Zēnu konkurencē piedalījās 32 valstu komandas, kas tika sadalītas pa četrām vienībām astoņās apakšgrupās. Jelgavas 4. vidusskola, kas pārstāvēja Latviju, tika ielozēta H grupā ar Dāniju, Irānu un Austriju. Pirmajā spēlē jelgavnieki sīvā cīņā ar 54:53 pārspēja irāņus. Niks Kļaviņš spēlē izcēlās ar 31 punktu un 12 atlecošajām bumbām. Nākamajā grupas duelī tika piedzīvota pamatīga sakāve pret Dānijas vienaudžiem – 53:75. Šoreiz N.Kļaviņš izcēlās ar 18, bet Maksims Husko – ar 17 punktiem. Uzvara pār Austrijas komandu ar 52:32 nodrošināja mūsu basketbolistiem iespēju iekļūt nākamajā spēļu kārtā, kurā tika labākās 16 turnīra vienības.

"Pret Irānu pēdējā ceturtdaļā nācās atspēlēties, un spējām noturēt pretinieku "sausā". Uzvarējām pēdējo spēles nogriezni 6:0 un pieveicām irāņus pagarinājumā. Savukārt pieveikt dāņus nebija pa spēkam. Pretiniekiem bija izteikts auguma pārsvars," zīmīgākās spēles apakšgrupā analizē U.Ozols. "Par nožēlu astotdaļfinālā mums pretim patrāpījās ļoti spēcīgā un atlētiskā Francija komanda."

Francūži, kas tika līdz sacensību finālam, nolika 4. vidusskolas basketbolistus uz lāpstiņām bez problēmām – 76:34. Dzintars Brūvers sakrāja 16 punktus un bija komandas rezultatīvākais spēlētājs mačā. Komandas līderis Niks Kļaviņš jau spēles vidū pameta laukumu četru piezīmju dēļ.

Sacensību nolikums paredzēja nelielas izmaiņas FIBA noteikumos. Spēles laiks bija jāaizvada pa 4x8 minūtēm, un līdz ar to tika samazinātas komandu un spēlētāju piezīmju normas – attiecīgi līdz trīs un četri.

"Dažas šī turnīra komandas bija praktiski šo valstu nacionālās izlases, jo no Turcijas, Francijas un vēl dažām valstsvienībām tika sūtītas komandas, kuru spēlētāji mācās visi vienā skolā ar sporta novirzienu – līdzīgi kā mums Latvijā Murjāņi vai Rīgas 49. vidusskola. Tādēļ pārējām komandām un arī mums bija grūti stāties pretim galvas tiesu pārākiem pretiniekiem," stāsta Jelgavas 4. vidusskolas sporta skolotājs.

Pēc piedzīvotā zaudējumā Latvijas basketbolisti nokļuva komandu grupā, kas turpināja cīņu par 9. līdz 16. vietu. Nākamajā spēlē mūsu spēlētāji pieveica Kosovu ar 67:52. Maksima Husko rēķinā 20 punkti, bet Pāvils Vuškāns atzīmējās ar 19. Tālāk cīņā par 9.–12. vietu pretim stājās Izraēla, kas līdzīgā spēlē pieveica latviešus ar 59:53. Arī šoreiz rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Maksims Husko. Savukārt spēlē par 11. vietu vēl vienā līdzīgā cīņā Jelgavas 4. vidusskolas puiši ar 61:58 uzvarēja Brazīlijas basketbolistus. Svarīgu tālmetienu spēles izskaņā realizēja Artis Saušs.

"Pats galvenais, ka esam atgriezušies bez nopietniem savainojumiem un ar ļoti pozitīvām emocijām. Jāpateicas arī komandas fizioterapeitam Robertam Opaļevam, kurš aprūpēja spēlētājus pirms un pēc mačiem. Komandas delegācijā bija arī tiesnesis Juris Brūveris, jo katrai valstij bija jānodrošina viens soģis," turpina Uģis Ozols. "Par atbalstu pateicos arī Jelgavas 4. vidusskolai, Jelgavas pilsētas domei un Sporta servisa centram, bez kuru palīdzības nebūtu izdevies šis brauciens. Taču ļoti žēl, ka mūs nekādā veidā neatbalstīja Latvijas Skolu sporta federācija (LSSF), kas ir galvenais šī pasākuma organizators Latvijā."

Jauniešu konkurencē par čempioniem kļuva turki.

24. Pasaules skolu čempionātā Jelgavas 4. vidusskolu un Latvijas komandu pārstāvēja – Bruno Zeltiņš, Artis Saušs, Kārlis Žuriņš, Maksims Husko, Dzintars Brūvers, Niks Kļaviņš, Pāvils Vuškāns un Rimants Eņģelis.

Kopumā sacensībās piedalījās 32 zēnu un 28 meiteņu komandas, tika reģistrēti 120 skolotāji, 720 spēlētāji un 60 tiesneši.


Foto: Uģis Ozols

Pievieno komentāru

Basketbols