"Jelgavas/BJSS" basketbolisti kļūst par LBL2 čempioniem (FOTO) (papildināts) 1

8. maija vakarā Valmieras 5. vidusskolā noslēdzās Latvijas Basketbola līgas (LBL) 2. divīzijas čempionāta sezona ar "Jelgavas/BJSS" triumfu ceturtajā fināla spēlē un visā sezonā. Jelgavnieki sakāva mājiniekus ar 80:62 un pēc mača kāra kaklā zelta medaļas. Par izslēgšanas spēļu vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Edgars Krūmiņš.

Jelgavnieki iesāka ar lielu apņēmību, un pirmajā ceturtdaļā uguņoja Andris Justovičs, kurš desmit minūtēs guva 14 no komandas 24 punktiem, izvirzot vadībā savu komandu ar 24:15. Otrajā ceturtdaļā valmierieši trīs punktus atspēlēja, taču spēles turpinājumā laukumā pārliecinoši dominēja "Jelgavas/BJSS" spēlētāji un LBL2 fināla sērijas ceturtajā spēlē izcīnīja uzvaru ar 80:62.

"Nav svarīgi, kādā līgā komanda spēlē, bet, lai iegūtu čempionu titulu, ir jāiegulda smags darbs un jāprot uzvarēt. Jāiztur gara sezona, kuru ietekmē gan spēlētāju snieguma kāpumi, kritumi, gan sportistu savainojumi. Mūsu komandai šogad nācās aizvadīt 40 spēles, kas ir ļoti tuvu profesionāla basketbolista sezonai, turklāt LBL2 izspēles sistēma bija ļoti sarežģīta,” kopējo sniegumu vērtē "Jelgavas/BJSS" galvenais treneris Varis Krūmiņš. "Taču jāatzīmē, ka komandā lielākais vairums basketbolistu ikdienā mācās vai strādā un to vajadzēja apvienot ar spēlēšanu. Cepuri nost par to, ka viņi spēja izturēt fiziski un morāli noskaņoties uz izšķirošo cīņu Valmierā. Ja fināla sērija būtu pagarinājusies vēl līdz piektajai spēlei, tad, uzskatu, mums Jelgavā klātos ļoti smagi. Priecājos, ka šis scenārijs nepiepildījās. "

Viena no galvenajām panākumu atslēgām bija precīzie tālmetieni uzbrukumā un saliedētā komandas aizsardzība. Jelgavnieki spēja realizēt 13 no 33 raidītajiem trīs punktu metieniem, tikmēr mājiniekiem savā mājas zālē neveicās, un "Valmiera Glass/ViA" spēlētāji realizēja tikai astoņus no 35 raidījumiem. Turklāt Vara Krūmiņa padotie savā grozā ielaida tikai 60 punktus, demonstrējot milzīgu cīņas sparu savā aizsardzības zonā.

"Komanda pierādīja, ka spēja atdzīvināt basketbolu Jelgavā, un nodemonstrēja, ka faniem komandas sniegums ir svarīgs. Milzīgs paldies visiem, kas regulāri lielā skaitā atbalstīja mūs mājas spēlēs un arī izslēgšanas spēlēs, pat izbraukumā," par atbalstu pateicas "Jelgavas/BJSS" komandas kapteinis Edgars Krūmiņš. "Patiess prieks, ka mēs, jelgavnieki, spējām pierādīt, ka esam konkurētspējīga komanda, un izcīnīt čempionu titulu. Šogad mūsu komandā 90 procenti spēlētāju ir jelgavnieki. Iespējams, arī pateicoties šādam kluba vadības lēmumam, mums izdevās radīt pozitīvu auru ap basketbolu mūsu pilsētā un piepildīt tribīnes ar kaislīgiem basketbola faniem, kas pieauga skaita ziņā ar katru spēli, tuvojoties pēdējai cīņai."

Par nākotnes plāniem gan Edgars ir piesardzīgs, jo kārtīgi jāatpūšas un jāsaved kārtībā veselība, un par basketbola karjeras turpināšanu domāšot, kad pienāks tāds brīdis.

Jelgavas pilsētas basketbola klubs kopš tā dibināšanas ir ticis pie pirmā ievērojamā titula, uzvarot LBL 2. divīzijas čempionātā, pierādot, ka "Jelgavas" kluba vadītājs Dins Ušvils ar kolēģiem un domubiedriem ir spējuši rast pareizu risinājuma veiksmīgai basketbola attīstībai un pozitīvas gaisotnes iedzīvināšanai pilsētas basketbolā. Kluba vadītāji spēja zem viena karoga sapulcināt spēcīgākos jelgavniekus, neoficiāli dēvētu par zelta paaudzi, un pieredzes bagātu treneri, kas kopīga mērķa vārdā ieguldīja visas pūles, lai izcīnītu čempionu titulu un iegūtu iespēju atgriezties elitē – "Olybet" Latvijas Basketbola līgā.

Aprunājoties pēc mača ar Valtu Līberu, kurš ir viens no "Jelgavas" kluba valdes locekļiem, ir tapis skaidrs, ka pirms sezonas un tās laikā viņa kolēģis Dins Ušvils un Jelgavas Sporta servisa centra direktors Juris Kaminskis ir saņēmuši nepamatotus pārmetumus par iepriekšējo kluba vadītāju grēkiem. Šajā sezonā tik tiešām kluba vadītājiem ir izdevies panākt pozitīvu auru ap klubu un izmainīt arī spēlētāju un pilsētas basketbola sabiedrības attieksmi pret komandu kopumā.

LBL2 čempioni – Jānis Atelbauers, Ralfs Gržibovskis, Gatis Justovičs, Linards Rezevskis, Elvis Satovskis, Jēkabs Roziņš, Maksims Husko, Toms Bitītis, Andris Justovičs, Oskars Liepiņš, Tomass Timermanis, Jānis Bērziņš, Kalvis Krūmiņš, Edgars Krūmiņš, Niks Kļaviņš, Ronalds Elksnis. Galvenais treneris – Varis Krūmiņš. Ārsts – Edgars Šeins.

LBL2 fināla sērijas ceturtā spēle

Valmieras 5. vidusskola, 8. maijs

"Valmiera Glass/ViA" – "Jelgava/BJSS" 62:80 (15:24, 20:17, 13:19, 14:20)

Jelgava: E.Krūmiņš 22+7ab, A.Justovičs 21+5ab, G.Justovičs 15+7ab+5rp+4pb, K.Krūmiņš 12, O.Liepiņš 4, J.Bērziņš 3+9ab, T.Bitītis 2+6ab, J.Atelbauers 1, J.Roziņš, R.Gržibovskis, E.Satovskis.

Foto: LBS

Pievieno komentāru

Komentāri 1

FANS

Teiksim ta-kluba vadibai tur mazs nopelns-galvenais nopelns EDGARAM ,kurs pulceja ap sevi sos speletajus.Gatim jadoma vai spelet vai trenet ,citadi ne sis ne tas,skraidele visur....

pirms 10 mēnešiem, 2017.05.10 10:22

Basketbols