Jelgavas SSC kausa regulārajā čempionātā veikts pusceļš

Ekvatoru sasniedzis Jelgavas SSC basketbola kausa izcīņas regulārais čempionāts. Patlaban ar sešām uzvarām tikpat spēlēs turnīra tabulas galvgalī atrodas "Ķepas", kam ar piecām uzvarām seko "Doka" basketbolisti. Savukārt tabulas vidusdaļā norit sīva spēkošanās par katru pozīciju.

Sacensību piekto kārtu ievadīja "Ķepu" sagrāve pār "JNSC/Sesavas" spēlētājiem ar 86:40. Jēkabs Rozītis sekmēja panākumu ar 29 punktiem un 13 atlecošajām bumbām, bet zaudētāju vienībā 11 punkti Rūdolfam Knopem. Par pārsteigumu kārtas otrajā mačā parūpējās dobelnieki, kas ar 76:67 spēja pieveikt potenciāli spēcīgāko "Ozola" komandu. "Skandija" vienībā Artūrs Turiks salādēja 28 punktus, bet "ozoliem" produktīvākais ar 31 punktu bija Uvis Strogonovs. Savukārt jaunie "doki" noskrēja "Armets" pieredzējušos vīrus un ieguva ceturto uzvaru ar 84:65. "Doka" sastāvā Elvijs Pētersons izcēlās ar 20 punktiem, bet pērnā gada SSC kausa ieguvēju rindās ar 22 punktiem atzīmējās Armands Melngailis. Sīva spēkošanās izvērtās starp "Vilkiem" un "Rokijiem", kas nodemonstrēja organizētāku spēli un izcīnīja pirmo panākumu ar 44:37. Ervīns Vēveris sekmēja uzvaru ar 13 punktiem un desmit bumbām zem groziem, bet zaudētājiem astoņus punktus sakrāja trīs vīri. Kārtas noslēdzošajā duelī "Valauto" spēja atspēlēt 21 punkta deficītu un izcīnīt ceturto uzvaru pār "Kultūras" basketbolistiem. Izcils sniegums uzvarētāju rindās Tomam Ziemelim, kurš sakrāja 34 punktus, bet pretinieku nometnē 31 punkts un 10 atlecošās bumbas Jāņa Blauberga kontā.

Jelgavas SSC kausa sestās kārtas agrajā mačā sīva spēkošanās izvērtās starp "JNSC/Sesavas" un Dobeles "Skandija" vienībām. Dobelnieki iekrāja 13 punktu pārsvaru un spēja noturēt uzvaru ar 48:43. Gustavs Zandersons uzvarā guva 16 punktus. Sesavniekiem Edgars Kasparsons tika pie 12. Kārtas otrajā spēlē "Doks" bez lielām pūlēm pieveica "Vilkus" ar 82:50 un izcīnīja piekto uzvaru. Kaspars Kalniņš šoreiz produktīvākais "dokiem" ar 21 punktu un sešām atlecošajām bumbām, savukārt zaudētāju vienībā veterāns Alvis Lānso guva 11 "ačus". Saistošā cīņā ceturto uzvaru izcīnīja "Armets" basketbolisti, kas ar 68:57 apspēlēja "NĪP". Atpūtinot līderi Andri Justoviču, par uzvarētāju rezultatīvāko vīru kļuva Gatis Justovičs, kura rēķinā 21 punkts un sešas rezultatīvas piespēles. "NĪP" sastāvā Jānis Kokins guva 21 punktu. Pašreizējā Jelgavas čempionvienība "Ķepas" neatstāja ne mazāko iespēju pacīnīties par uzvaru "Ozola" spēlētājiem, izcīnot sesto uzvaru pēc kārtas – 83:57. Juris Brūveris bija uzvarētāju komandas rezultatīvākais vīrs ar 18 punktiem, bet Uvis Strogonovs ar 16 bija rezultatīvākais starp "ozoliem". Sestās kārtas noslēdzošajā mačā "Kultūra" kārtīgi darbojās aizsardzībā un izcīnīja graujošu uzvaru pār "Rokijiem" ar 61:29. Juris Stikāns izcēlās ar 15 punktiem, bet "Rokijiem" pa deviņiem punktiem guva Roberts Šlegelmilhs un Valdis Miķelsons.

Jau šajā nedēļas nogalē turpināsies cīņa par Jelgavas SSC kausu. 4. un 5. novembrī paredzētas septītās un astotās kārtas spēles, kas, kā ierasts, norisināsies Jelgavas Sporta hallē. Abas dienas spēļu sākums no pulksten 15.

Turnīra tabula:

"Ķepas" 6 – 0, 12p.,

"Doks" 5 – 0, 10p.,

"Armets" 4 – 2, 10p.,

"Kultūra" 3 – 3, 9p.,

"Valauto" 4 – 1, 9p.,

"NĪP" 3 – 2, 8p.,

"Ozols" 2 – 3, 7p.,

"Skandijs" 2 – 3, 7p.,

"Rokiji" 1 – 4, 6p.,

"JNSC/Sesava" 0 – 6, 6p.,

"Vilki " 0 – 6, 6p.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Basketbols