Marts Ozolinkevičs karjeru turpinās LU basketbola komandā (FOTO)

Jelgavnieks Marts Ričards Ozolinkevičs arī nākamajā sezonā turpinās spēlēt basketbola elitē jeb «Olybet» Latvijas Basketbola līgā (LBL), otro sezonu pēc kārtas pārstāvot Latvijas Universitātes (LU) vienību. Šovasar 20 gadu vecais aizsargs tika iekļauts arī Latvijas U20 izlases kandidātu sarakstā.

«LU komandā nonācu, jo izvēlējos studēt šajā universitātē. Šī ir ļoti laba iespēja apvienot laba līmeņa mācības un spēlēt profesionālā basketbola līgā. Turklāt Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) komandas galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis bija arī LU treneris. Arī šis fakts ietekmēja manu lēmumu par labu LU,» stāsta spēlētājs, kurš pagājušajā LBL sezonā aizvadīja 20 spēļu, vidēji laukumā pavadot gandrīz 17 minūšu, kļūstot par komandas pamata rotācijas spēlētāju.

187 centimetrus garais aizsargs, kurš apveltīts ar labām ātruma īpašībām un teicamu metienu no distances, LBL 20 aizvadītajos mačos guva vidēji 2,3 punktus un atdeva divas rezultatīvas piespēles, kā arī bija savas komandas precīzākais soda metienu izpildītājs, realizējot 87 procentus raidīto metienu. Pērnā sezona bija pietiekami spoža, lai jaunais spēlētājs nonāktu Latvijas U20 izlases galvenā trenera Arņa Vecvagara kandidātu sarakstā. Šoreiz gan konkurence bija ļoti spēcīga un uz Eiropas čempionātu Marts nedevās.

«Spēlējot Latvijas Universitātes komandas sastāvā Latvijas Basketbola līgā aizvadītajā periodā esmu uzkrājis lielu pieredzi. Gūstu lielu prieku, šeit spēlējot – neskatoties uz komandas kāpumiem vai kritumiem, esmu kļuvis individuāli spēcīgāks,» vērtē jelgavnieks. «Turklāt arī daudz sagaidu no nākamās sezonas – kļūt vēl labākam un sniegt vērtīgu devumu savai komandai.»

2015./2016. gada sezonā savu labāko spēli Marts Ozolinkevičs aizvadīja 23. martā, kad mačā pret «Ogre/Kumho Tyres» aizvadīto 30 minūšu laikā guva 11 punktu un atdeva četras rezultatīvas piespēles, savukārt 6. februāra duelī pret jūrmalniekiem basketbolists 25 minūtēs guva četrus punktus un atdeva sešas rezultatīvas piespēles, kas ir viņa labākais piespēļu rādītājs sezonā.

Perspektīvais basketbolists LBL debitēja jau 2013./2014. gada sezonā, kad astoņas spēles aizvadīja LMT Basketbola akadēmijas komandas rindās.


Foto: no Marta Ozolinkeviča albuma

Pievieno komentāru

Basketbols