Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"NĪP" basketbolisti kā pēdējie rezervē ceļazīmi uz pusfinālu (papildināts ar FOTO)

Līdz pat pēdējai spēļu kārtai Jelgavas pilsētas atklātajā čempionātā basketbolā vīriešiem nebija zināmi visi četri pusfināla dalībnieki. Uz vienu vietu pretendēja trīs vienības. Pēc izšķirošajiem dueļiem noskaidrojās, ka pusfinālā iekļuva "Doks", "Ķepas", "Rokiji" un "NĪP", kas nodrošināja savu iekļūšanu ar uzvarēto pēdējo maču pār "Valauto".

Čempionāta pēdējo kārtu atklāja "Vilki" un "JNSC/Sesavas" basketbolisti, kuri kārtoja attiecības, lai noskaidrotu, kura no vienībām sacensību noslēgumā iegūs 9. vietu. Kaspars Caune un Rūdolfs Knope bija savu uzdevumu augstumos, gūstot katram attiecīgi pa 26 un 25 punktiem, sekmējot sesavnieku uzvaru ar 70:56, nodrošinot savai vienībai 9. vietu. Pretinieku komandā Artūrs Dreimanis izcēlās ar 24 punktiem un 13 atlecošajām bumbām. "Vilki" sacensības pabeidza turnīra tabulas 10. pozīcijā.

Skatītāju pūļi pulcējās uz kārtas otro dueli, kurā tikās "Ķepas" un "Brāļi Ilmāri". "Ķepu" basketbolistiem nācās iztikt bez diskvalificētajiem Artūra Rudzmieža un Matīs Rozīša, taču tas nebija šķērslis, lai pieveiktu vāji spēlējošos "Ilmārus" – 94:68. Oskars Jēkabsons kaldināja panākumu ar 25 punktiem, bet Juris Brūveris sakrāja 15 punktus un 14 rezultatīvas piespēles. Zaudētāju rindās Gata Justoviča rēķinā 18 punkti. Pēc šīs spēles kļuva skaidrs, ka "Ķepas" nostiprinās savas pozīcijas 2. vietā, bet "Brāļi Ilmāri" parakstīja sev spriedumu par neiekļūšanu labāko četru komandu pulkā.

Kārtas trešajā spēlē "Skandijs" spēja salauzt sīksto "Platoni", uzvarot ar 78:70. Līdz ar izcīnīto uzvaru dobelnieki spēja noslēgt regulāro čempionātu 6. vietā, bet "Platone" noslēdza astotnieku. Uzvarētāju labā Jānis Grands un Jānis Ņeverovskis katrs salādēja pa 25 punktiem, bet "Platones" vienībā kārtējais raženais sniegums Dagnim Roziņam, kurš sakrāja 15 punktus, izcīnīja 24 atlecošās bumbas un izprovocēja septiņus pārkāpumus.

Formalitāšu kārtošana notika starp "Rokijiem", kas jau bija nodrošinājuši vietu labāko četriniekā, un "Turbo", kas bez ierunām savā debijas turnīrā palika pēdējā vietā. Spēle noslēdzās ar "rokiju" uzvaru 108:59. Aleksandrs Ganža ar 18 punktiem bija rezultatīvākais uzvarētāju komandā. Ar 14 punktiem pievienojās Kristians Renkulis, bet "Turbo" kārtējā produktīvā spēle Emīlam Laksim, kura kontā 17 punkti, 12 atlecošās bumbas un septiņas piespēles.

Dienas noslēdzošajā mačā noskaidrojās, kura no komandā izcīnīs ceturto vietu turnīra tabulā un ceļazīmi uz pusfinālu. "Valauto" un "NĪP" starpā notika sīva spēkošanās trīs ceturtdaļu garumā, tomēr pamatlaika pēdējās desmit minūtēs krietni veiksmīgāki bija "NĪP" spēlētāji, kas guva uzvaru ar 81:71. Kā ierasts, uzvarētāju sastāvā produktīvs bija Jānis Kokins, kurš guva 30 punktus, un Ģirts Pommers, kurš atzīmējās ar 22 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm. "Valauto" komandā, kas atkrita uz 7. pozīciju, Mārtiņš Jakušonoks spēles protokolā atzīmējās ar 23 punktiem un sešām atlecošajām bumbām.

Pēc nepilnas trīs mēnešu cīņas 11 komandas Jelgavas pilsētas atklātajā čempionātā noskaidrojušas tās četras vienības, kas turpinās cīņu pusfinālā. 22. aprīlī "Doks" tiksies ar "NĪP", bet "Ķepas" mērosies spēkiem ar "Rokijiem", savukārt otrajā grupā par "mazajām" medaļām cīnīsies vēl citas četras vienības. Pirmajā pārī "Brāļi Ilmāri" spēkosies ar "Platoni", bet "Valauto" ar Dobeles "Skandiju". Sacensību finālu diena paredzēta 28. aprīlī.


Turnīra tabula:

"Doks" 10 – 0,

"Ķepas" 8 – 2,

"Rokiji" 7 – 3,

"NĪP" 7 – 3,

"Brāļi Ilmāri" 6 – 4,

"Skandijs" 5 – 5,

"Valauto" 5 – 5,

"Platone" 4 – 6,

"JNSC/Sesava" 2 – 8,

"Vilki" 1 – 9,

"Turbo" 0 – 10.


Rezultatīvākie spēlētāji (vidēji):

Jānis Ņeverovskis ("Skandijs") – 30.05

Ģirts Hauks ("Valauto") – 26.67

Jānis Kokins ("NĪP") – 26.57,

Aleksandrs Ganža ("Rokiji") – 22.70,

Gatis Justovičs ("Brāļi Ilmāri") – 22.43,

Ģirts Pommers ("NĪP") – 22.25,

Elvis Satovskis ("Rokiji") – 21.67,

Oskars Jēkabsons ("Rokiji") – 19.50,

Kristaps Vereščagins ("Doks") – 19.40,

Jānis Tiltiņš ("Valauto") – 19.00.


Atlēkošās bumbas:

Dagnis Roziņš ("Platone") – 15.33,

Artūrs Dreimanis ("Vilki") – 11.75,

Ģirts Hauks ("Valauto") – 11.33,

Miķelis Reinfelds ("Skandijs") – 11.00,

Jānis Mucenieks ("Skandijs") – 10.83,

Kaspars Plinka ("Valauto") – 10.70,

Roberts Strazdiņš ("Doks") – 10.70,

Emīls Silavs ("Brāļi Ilmāri") – 10.40,

Mārtiņš Zemturis ("Brāļi Ilmāri") – 10.20,

Aigars Saulīte("Vilki") – 10.00.


Rezultatīvas piespēles:

Gatis Justovičs ("Valauto") – 8.00,

Juris Brūveris ("Ķepas") – 6.88,

Aldis Beitiņš ("Valauto") – 5.80,

Kristaps Vereščagins ("Doks") – 5.20,

Artūrs Turiks ("Skandijs") – 4.89,

Elvijs Pētersons ("Doks") – 4.25,

Ģirts Pommers ("NĪP") – 3.88,

Jānis Gutāns ("Ķepas") – 3.71,

Jānis Tiltiņš ("Valauto") – 3.70,

Valdis Miķelsons ("Rokiji") – 3.60.Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Basketbols