Trenējoties uz vienu grozu, Latvijas čempionus uzvarēt neizdodas 5

3.decembrī Rīgā Olimpiskajā sporta centrā basketbola klubs "Jelgava" "Aldaris" Latvijas basketbola līgas spēlē ar 59:86 piekāpās Latvijas čempionvienībai "VEF Rīga". Pirms spēles intervijā BK "Jelgava" galvenais treneris Mārtiņš Gulbis atzina, ka ir grūti pilnvērtīgi sagatavoties mačam, ja spēles dienā jātrenējas uz vienu grozu.

Spēles sākums izvērtās mazrezultatīvs, taču sekmīgāks jelgavniekiem, kas atradās vadībā līdz pat pirmās ceturtdaļas beigām – 21:19. Vairāki sekmīgi metieni padevās gan Kristapam Gludītim, gan Andrim Justovičam. BK "Jelgava" spēles  ritmu nespēja izjaukt nedz rezervistu iesaistīšanās laukumā, nedz pretinieku aktīva segšana pa visu laukumu.

Otrās ceturtdaļas vidū mājinieki piespieda "Jelgavas" basketbolistus kļūdīties četras reizes pēc kārtas, spējot sadeldēt punktu deficītu un izvirzoties vadībā. Turklāt mūsu vīri nespēja gūt punktus otrajā ceturksnī pēdējās sešās ar pusi minūtēs, puslaikā ejot atpūtā ar rezultātu 27:40.

Mūsu basketbolistu neveiksmes turpinājās trešajā ceturtdaļā, joprojām esot "sausā" pirmās trīs minūtes, līdz brīdim, kad divus soda metienus realizēja Kristaps Pļavnieks. Tam sekoja vēl vairākas kļūdas laukumā, metienos no spēles, un "vefiņš" atradās vadībā jau 48:32. Tomēr ceturkšņa izskaņā jelgavnieki "pamodās" un sadeldēja pārsvaru, noslēdzot to ar  49:54.

Spēles noslēdzošajās desmit minūtēs "VEF Rīga" pārākums izpaudās visspilgtāk, panākot ievērojamu pārsvaru rezultātā, kas deva uzvaru rīdziniekiem ar 86:59.

Sekmīgo spēļu sēriju turpināja Andris Justovičs, kurš bija komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 13 punktiem, savukārt Kristaps Gludītis sakrāja 12 punktus, bet Kristaps Pļavnieks izcēlās ar 11 punktiem un četrām rezultatīvām piespēlēm.

Pēc piedzīvotā septītā zaudējuma BK "Jelgava" LBL turnīra tabulā joprojām saglabā sesto vietu.

Nākamo spēli BK "Jelgava" vīri aizvadīs 8.decembrī, kas izbraukumā Liepājas Olimpiskajā centrā tiksies ar "Liepāja/Triobet" vienību. Abu komandu pirmajā tikšanās reizē šosezon pārāki bija liepājnieki ar 84:58.

"Aldaris" LBL, 3.decembris

"VEF Rīga" – BK "Jelgava" 86:59 (19:21, 21:6, 16:22, 30:10)

Jelgava: Justovičs 13, Gludītis 12+3pb, Pļavnieks 11+4rp, Šuliauskas 8, Zēbergs 7, Ilaisons 6+5ab, Čavars 2, Šteinbergs, Atelbauers, Bērziņš, Husko.

Komentāri 5

Artūrs Šēnhofs neīstais

Jelgavā šādās spēlēs jādod iespēja visiem, nevis tupa jācer uz uzvaru

pirms 2 gadiem, 2015.12.03 23:42

ARTURS

Var treneties cik grib un kur tads ir vinu limenis ja treneris grib labakus rezultatus jamekle cita vieta ...kapec neviens nenem?

pirms 2 gadiem, 2015.12.04 09:30