“Valauto” A.Eglīša kausa turnīrā izcīna sudraba godalgas (FOTO)

Jelgavas amatieru basketbola komanda “Valauto” jau ceturto reizi piedalījās Ķekavā notiekošajā ikgadējā trenera Andra Eglīša kausa izcīņas basketbola turnīrā vīriešiem. Šogad septiņu komandu konkurencē jelgavnieki izcīnīja 2. vietu un sudraba medaļas.

Pirmajā sacensību dienā, 6. maijā, bija jāaizvada trīs spēles, un trīs mači tika izspēlēti arī 7. maijā. Septiņas komandas divās dienās izspēlēja apļa turnīru, nosakot kausa un godalgoto vietu ieguvējus.

Pirmajā mačā Jelgavas basketbolisti nenovērtēja savus pretiniekus un tikai sīvā cīņā ar 73:72 uzvarēja 15 gadus vecos jauniešus no “DSN/Pārdaugava 2001” vienības. Uzvarētāju komandā centra uzbrucējs Mārtiņš Jakušonoks izcēlās ar 18 punktiem un 12 atlecošajām bumbām. Otrajā spēlē pretim stājās spēcīgā “Ķekavas” vienība, kuru “valautieši” sīvā un ļoti fiziskā cīņā sakāva ar 54:47. Rezultatīvākais ar 18 punktiem šajā mačā bija 16 gadus vecais Renārs Levics. Dienas noslēdzošajā duelī “Valauto” ar 75:39 sagrāva “A.Kraukļa VEF ‘90” vienību, kas nebija ieradušies optimālā sastāvā. Jānis Tiltiņš izcēlās ar 17 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm.

Sacensību otrajā dienā, pēc varena banketa un balles ar dzīvo mūziku, kas tika sarīkota par godu turnīram Doles Tautas namā, pirmā spēle bija jāaizvada pret vietējiem favorītiem – BK “Punči” ar Nauri Miezi priekšgalā. Šajā duelī praktiski izšķīrās zelta medaļu liktenis, jo abas vienības līdz šim bija vienīgās, kuras bija spēlējušas bez zaudējumiem. Jelgavnieki piedzīvoja bezcerīgu zaudējumu ar 40:63. Zaudētajā mačā rezultatīvākais ar desmit punktiem bija Mārtiņš Kiziks. Nākamajā spēlē “Valauto” ar 66:35 sadragāja BK “Jaunība” basketbolistus. Viesturs Šulcs protokolā atzīmējās ar 13 punktiem un 14 bumbām zem groziem. Dienas pēdējā spēlē ar 52:41 tika apspēlēta “Raivja Aršauska Veselības centra” komanda. Šoreiz ar 18 punktiem un sešiem precīziem tālmetieniem izcēlās Toms Ziemelis.

Soda metienu konkursā “Valauto” pārstāvēja Toms Ziemelis un Mārtiņš Jakušonoks, taču finālā neiekļuva, savukārt meistarības konkursā, kāds A.Eglīša kausa turnīrā tika organizēts pirmo reizi, “Valauto” pārstāvēja Aleksandrs Ganža un Renārs Levics, kurš iekļuva finālā un uzvarēja.

BK “Valauto” līdz šim A.Eglīša kausa izcīņas turnīrā 2013. gadā ierindojās 4. vietā, bet 2012. un 2015. gadā izcīnīja galveno trofeju.

Komandā spēlēja Pēteris Prolis, Aleksandrs Ganža, Toms Ziemelis, Renārs Levics, Edgars Krūmiņš, Jānis Tiltiņš, Mārtiņš Jakušonoks, Viesturs Šulcs un Mārtiņš Kiziks. Treneris – Valts Lībers.


Foto: sports.kekava.lv

Pievieno komentāru

Basketbols