Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

„Cerība” nosvin 25. jubileju (FOTO)

Pirms 25 gadiem 3. oktobrī Jelgavā dibinātā invalīdu rehabilitācijas un sporta kluba „Cerība” biedri, viņu atbalstītāji un labvēļi kluba dzimšanas dienas balli nosvinēja šajās dienās kultūras namā „Rota”. 

Kluba ilggadējās vadītājas Rutas Kļaviņas rosināti, dalībnieki kavējās atmiņās par dibināšanas idejas aizsākumu, pirmo sportisko uzdrīkstēšanos, pirmajām sacensībām, pirmajiem starptautiskajiem startiem un pirmajiem panākumiem. 

„Pirmais piemērs bija Jānis Janovskis, kuram pateicoties, visi sasparojāmies  un sapratām – mēs varam,” atminas R.Kļaviņa, kas klubu vada kopš tā pirmsākumiem. 1994. gadā Jānis piedalījās pirmajā pasaules čempionātā invalīdiem Berlīnē, bet 1996. un 2000. gadā jau pārstāvēja Latviju Atlantas un Sidnejas paraolimpiskajās spēlēs. 

1996. gadā klubam pievienojās vieglatlētikas trenere Maija Ukstiņa, kuras audzēkņi Ingrīda Priede, Ivita Strode, Maija Emulova-Kirica, Aivars Sidorovs un Edgars Bergs ir pārstāvējuši valsti un iekarojuši goda pjedestālu pielāgotā sporta visaugstākā līmeņa sacensībās. 

Kā nozīmīgi „mezgli” tālākajā atmiņu pavedienā tika atzīmēti gan ratiņbasketbola un stājhokeja aizsākumi Jelgavā, gan „Cerības” loma dienas centra dibināšanā cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem 2003. gadā. Atgādinot par vairāku klātesošo pirmajiem nedrošajiem soļiem klubā, vadītāja atzina, ka lielākais prieks un gandarījums piedzīvots, vērojot, kā ar līdzdarbošanos „Cerībā” augusi dalībnieku pašapziņa un stiprinājusies dzīvē tik nepieciešamā patstāvība. 

2009. gadā R.Kļaviņas pašaizliedzīgais mūža ieguldījums sporta skolotājas darbā un nozīmīgais devums, sekmējot jauniešu ar īpašām vajadzībām integrāciju sabiedrībā, novērtēts ar Triju Zvaigžņu ordeni. Kluba 25. dzimšanas dienā šis vērtējums izpaudās gan klātesošo sirsnīgos vārdos un mīļās bučās, gan oficiālos pilsētas un Jelgavas novada amatpersonu apsveikumos.

 

Foto: Eva Pričiņa 

Pievieno komentāru

Sports