16 valstu “roņi” pulcējas uz pasaules kausa sacensībām Jelgavā (FOTO)

Kluba “Jelgavas roņi” gadskārtējā kausa izcīņa un pilsētas atklātais čempionāts, kas pēdējos gados izpelnījies ziemas peldētāju starptautisku atzinību, šogad oficiāli ieguvis pasaules kausa “Winter Swimming World Cup” pirmā posma statusu un šodien Jelgavā uzņēma gandrīz trīs simtus peldētāju no 16 valstīm. “Elektroniski esam saņēmuši 240 pieteikumu, bet ir atļauts pieteikties arī sacensību dienā, tāpēc paredzu, ka būs ap trim simtiem,” pusstundu pirms sākuma lēsa rīkotāju kluba “Jelgavas roņi” vadītājs Aleksandrs Jakovļevs.

Starp Driksas un Lielupes tiltiem ierīkotajos deviņos sacensību celiņos peldētāji divu dienu garumā sacenšas 14 dažādās distancēs. Rūdītākie savās vecuma grupās centīsies tikt pie balvām un mērosies spēkiem komandu stafetē, bet iesācējiem tiek piedāvāts nopeldēt 25 metrus bez laika kontroles vai arī vienkārši pamēģināt, kā ir iegremdēties ap +5 grādu vēsajā ūdenī.

Šodien dalībnieki sacentās dažāda garuma brīvā stila distancēs, bet rīt tūlīt pēc oficiālās atklāšanas ceremonijas pulksten 12 sāksies aizraujošie stafešu peldējumi, pēc tam – sacensības “head-up” brasā un tauriņstilā un visbeidzot – aktivitātes tautas klasē “jaunajiem roņiem”, “roņiem” un “polārlāčiem”.


Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Citas ziņas