Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Badmintona turnīrā testēs “Swedbank” mini karšu termināli

Pasaules reitinga badmintona turnīra “Yonex Latvia International” norises laikā Jelgavā tiks testēts “Swedbank” maksājuma karšu mini terminālis, tādējādi atbraukušie sportisti un treneri par pakalpojumiem Jelgavas Sporta hallē varēs norēķināties ar maksājumu kartēm. 

“Šobrīd tas šķiet neizprotami, taču pasaulē notiekošajos badmintona un arī citu sporta veidu turnīros ne vienmēr ir iespējams norēķināties ar maksājuma kartēm. Sportisti dalības maksājumus, tai skaitā par dzīvošanu, ēšanu, rakešu stīgošanu, kā arī citus pakalpojumus spiesti apmaksāt skaidrā naudā,” stāsta Latvijas badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics.

“Maksājumi skaidrā naudā ir īpaši neērti valstīs, kur ir cita valūta. Tad pirms došanās uz turnīru spēlētājam ir jāizņem skaidra nauda, jāsamaina tā vietējā valūtā. Tas ir ne tikai nedroši, bet arī apgrūtina uzskaiti, jo šī nauda visbiežāk ir nevis sportistu privātie līdzekļi, bet gan līdzekļi no valsts budžeta dotācijām,” pieredzē dalās M.Gruškevics.

Liela skaidrās naudas apgrozīšana arī ir nedroša gan spēlētājiem un treneriem, gan arī sacensību rīkotājiem. Piemēram no Norvēģijas un Francijas uz Jelgavas turnīru būs atbraukuši vairāk nekā 20 cilvēki, kuri Jelgavā uzturēsies četras dienas, un, ja būtu jāmaksā skaidrā naudā par dalību, dzīvošanu un ēšanu, kopā sanāktu pat vairāki tūkstoši eiro.

“Turnīra dalībnieki bija ļoti priecīgi, uzzinot par iespēju norēķināties ar maksājumu kartēm. Latvijas turnīrs ir pirmais Pasaules reitinga badmintona turnīrs, kurā spēlētājiem tiks piedāvāta šāda iespēja. Esam kā pionieri. Ceram, ka arī citu valstu badmintona federācijas rīkosies līdzīgi, nodrošinot, ka arī Latvijas spēlētāji ārzemēs turmāk varēs norēķināties ar maksājumu kartēm,” mudina Mareks Gruškevics.

“Swedbank” mini karšu terminālis (mPos) ir īpaši mazs un ērts, tas darbojas ar viedtālruņa vai planšetdatora palīdzību un spēj pieņemt gan tradicionālās, gan bezkontakta maksājumu kartes. “Swedbank” mērķis bija izveidot risinājumu, kas būtu maksimāli mazs, ērts un viegli pārvietojams, kā arī darbotos ar mobilā tālruņa un lietotnes palīdzību. Pēc rūpīgas IT izstrādes, “Swedbank” ir izdevies radīt inovatīvu, viegli pieejamu un intuitīvu risinājumu karšu pieņemšanai, kas derētu tieši mazajiem tirgotājiem un pakalpojumu sniedzējiem. Tas darbojas jebkur, kur ir pieejams mobilo tīklu pārklājums vai arī bezvadu internets.

Atgādinām, ka pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International” notiks Jelgavā no 1. līdz 4. jūnijam. Ir piereģistrēti 230 badmintonisti no 30 valstīm. Tas ir jauns rekords. Pērn uz Latvijas starptautisko turnīru pieteicās 186 badmintona spēlētāji no 18 valstīm. Šogad Latvijā būs pārstāvētas arī tādas tālās badmintona lielvalstis kā Ķīna, Indija un Malaizija.

Badmintona turnīrs “Yonex Latvia International 2017” Jelgavas Sporta hallē notiks četru dienu garumā. Ceturtdien, 1. jūnijā, paredzētas kvalifikācijas sacensības, 2. jūnijā no pulksten 9 notiks kvalifikācijas turnīra noslēdzošā kārta un pulksten 13 sāksies sešpadsmitdaļfināli. 3. jūnijā no pulksten 10 plānoti astotdaļfināli, bet vakarā pulksten 17 – ceturtdaļfināli, savukārt 4. jūnijā no pulksten 10 notiks pusfināli, bet pulksten 17 sāksies finālspēles. Jelgavas badmintona turnīrā, tāpat kā olimpiskajās spēlēs, tiks izcīnīti pieci medaļu komplekti – vīriešu un sieviešu vienspēlēs, kā arī vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs. Spēlētājam, kurš zaudējis spēli, turnīrs beidzas, un netiek izspēlēta arī spēle par 3. vietu, tāpēc bronzas medaļas tiek pasniegtas abiem pusfinālu zaudētājiem.

Šogad Latvijas turnīrā būs pārstāvētās 30 valstis: Austrija, Baltkrievija, Beļģija, Ķīna, Kipra, Čehija, Dānija, Anglija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Islande, Indija, Īrija, Lietuva, Luksemburga, Malaizija, Malta, Moldāvija, Norvēģija, Polija, Rumānija, Krievija, Slovākija, Spānija, Zviedrija, Šveice, Ukraina un Latvija.

No Latvijas šogad piedalās 18 spēlētāji: Andis Bērziņš, Ardis Daniels Bedrītis, Artūrs Ķelpe, Edijs Līviņš, Guntis Lavrinovičs, Ieva Pope, Ivo Keišs, Jānis Vaivads, Jekaterina Romanova, Kristaps Kalniņš, Kristaps Vārna, Liana Lencēviča, Mairis Loiko, Monika Radovska, Niks Podosinoviks, Pauls Gureckis, Reinis Šefers, Una Berga.Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Citas ziņas