Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Burātāji divas dienas cīnīsies par Kalnciema kausu

Jelgavas jahtklubs sestdien un svētdien, 20. un 21. augustā, rīko gandrīz 19 kilometru garu regati no Jelgavas uz Kalnciemu. Tā norisināsies četros posmos, un kopvērtējuma uzvarētājs cīnīsies par jahtas «Nimfa» kausu, bet Kalnciema posma uzvarētāji iegūs uzņēma «Eco Lead» sarūpēto Kalnciema kausu.

Kalnciema regatei starts tiks dots pulksten 12 pie Jelgavas pils. Pirmais starpfinišs būs pēc deviņiem kilometriem – pretī Svētes upes ietekai Lielupē. Pēc tam, līdz ar starta šāvienu, visas jahtas dosies nepilnus desmit kilometrus garā otrajā posmā, un otrais starpfinišs ir paredzēts jau Kalnciemā, pretim veikalam «Aibe».

Trešā posma starts ieplānots svētdien pulksten 12. Tā finišs, tāpat kā 2. posmā, būs pretī Svētes upes ietekai Lielupē, bet ceturtais posms finišēs Jelgavā pie jahtkluba.

Jelgavas jahtkluba direktors Aleksandrs Jakovļevs neņemas precizēt, kad Jelgavas buru jahtas būs sagaidāmas Kalnciemā, jo tas atkarīgs no laika apstākļiem. Viņš lēš – ņemot vērā pauzi starpfinišā pie Svētes ietekas un sestdien prognozētos laikapstākļus, Kalnciemā jahtas būs ne ātrāk kā 15:30, bet ne vēlāk par 17.

Jelgavas jahtas Kalnciemā paliks pa nakti. Regates dalībnieki plāno kopīgu pasēdēšanu vakarā pie ugunskura, būs arī Jelgavas jahtkluba pasākumos ierastā zupa lielajā katlā. Lielo jahtu īpašnieki gulēs tajās, mazāko īpašnieki līdzi ņems teltis.

Par Kalnciema regati ir gandarīts Kalnciema aktīvais iedzīvotājs Valentīns Toleiķis, kurš kopā ar citiem aktīvistiem ir uzņēmies rīkot jahtu sagaidīšanu Kalnciemā. Viņš lēš – Kalnciems varētu būt vieta, kur regulāri rīkot ūdens tūrisma pasākumus, kuru sākumpunkts ir Jelgava vai Jūrmala. 

Kausu un balvu regates Kalnciema posma uzvarētājiem gādās uzņēmums «Eco Lead», kurš Kalnciema rūpnieciskajā zonā iecerējis izveidot nolietu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcu. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jurijs Harlamovs priecājas par iespēju piedalīties iniciatīvā, plānojot veicināt Kalnciema kultūras un sporta dzīvi.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Citas ziņas